دانستنی ها

تعمیر لپ تاپ hp

راهنمای عیب یابی روشن نشدن لپ تاپ

در این مطلب قصد داریم شما را با 3 مشکل اساسی در لپ تاپ hp آشنا سازیم. این موارد به اختصار به شرح زیر است:

تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ اچ پی

شارژ نشدن و روشن نشدن لپ تاپو حتی در برخی موارد داغ شدن و هنگ کردن این دستگاه، می تواند نشان دهنده خرابی باتری باشد. در صورت خرابی باتری، باید آن را به سرعت تعمیر یا تعویض کرد. چون تداوم ایرادات این قطعه می تواند دیگر قطعات و اجزاء دستگاه را نیز در معرض خطر قرار دهد.

البته معمولا امکان تعمیر باتری لپ تاپ اچ پی و یا هر برند دیگری وجود ندارد و بهتر است که این قطعه تعویض شود. در این صورت حتما باید از باتری اصل استفاده شود تا عملکرد لپ تاپ یا نوت بوک مورد نظر به حالت عادی باز گردد. تیم تعمیرات لپ تاپ hp پس از عیب یابی دقیق دستگاه و تست باتری، تصمیم به ترمیم یا تعویض این قطعه می گیرند.

تعویض ال سی دی لپ تاپ hp

تعویض ال سی دی لپ تاپ hp نیز در لیست خدمات نمایندگی تعمیر لپ تاپ hp گنجانده شده است. ال سی دی لپ تاپ اچ پی یکی از بخش های سخت افزاری این دستگاه است. با خرابی ال سی دی راه ورودی به دستگاه مسدود می شود. حتی با وجود سالم بودن تمام قطعات دیگر و نبود هیچ گونه مشکل نرم افزاری، اگر ال سی دی خراب باشد، تصویر ندهد، تصویر سالم ندهد یا هر مشکل دیگری داشته باشد، امکان دسترسی به هیچ یک از داده ها در لپ تاپ اچ پی وجود ندارد. برای تعمیر این بخش از لپ تاپ اچ پی ابتدا باید تست های مختلفی از ال سی دی انجام شود تا پس از عیب یابی دقیق برای تعمیر درست تصمیم گرفته شود.

تعمیر فن لپ تاپ hp

فن قطعه بسیار مهمی در لپ تاپ است که اگر درست کار نکند، منجر به افزایش دمای دستگاه شده و قطعاتی همچون مادربرد، پردازنده، هارد و … در معرض خطر قرار می دهد. صدا دادن فن، گیر کردن مواد خارجی بین پره ها و از کار افتادن این قطعه، بخشی از مشکلاتی هستند که تعمیر فن لپ تاپ را ضروری می کنند.

اگر فن درست کار نکند، لپ تاپ خنک نمی شود و حرارت بالا به قطعات آن آسیب می رساند. اگر پره ها شکسته باشند، فرایند تعمیر فن لپ تاپ اچ پی مشکل تر شده و هزینه بیشتری هم خواهد داشت. تکنسین های مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ hp تلاش می کنند که فن را تا حد امکان ترمیم کنند. اما در صورت نیاز به تعویض این قطعه، تنها از نمونه اورجینال استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.