آی مک, مک بوک

برای نصب نرم افزار بر روی مک بوک چه باید کرد؟

برای نصب نرم افزار بر روی مک بوک چه باید کرد؟

برای نصب نرم افزار بر روی مک بوک چه باید کرد؟ این سوالی است که ممکن است برای شما پیش بیاید. نصب برنامه در مک بوک با ویندوز تفاوت زیادی دارد و با توجه به نوع نرم افزاری که میخواهید نصب کنید، انجام می شود. اگر هم به دنبال نصب ویندوز بر روی مک خود هستید می‌توانید مقاله نصب ویندوز ۱۱ بر روی مک بوک M3 ر ا مطالعه کنید.

مک بوک و فروشگاه نرم افزار Mac (اپ استور)

به هدف نصب نرم افزار بر روی مک بوک، بهترین پیشنهاد مراجعه به در فروشگاه های نرم افزاری اپ استور است. کافی است تا وارد قسمت فروشگاه شوید و نام نرم افزار دلخواهتان را جستجو کرده و سپس، آن را نصب نمایید . در مک مشابه آیفون و آیپد نرم افزار به صورت خودکار نصب می شود.

نصب برنامه از طریق فایل DMG

برای نصب نرم افزار بر روی مک بوک، راه دیگری نیز وجود دارد. اگر از وب سایت نرم افزار مک برای دانلود بازدید کنید، به طور حتم فایل DMG را نیز دریافت خواهید کرد. نرم افزار های مک از این طریق گسترش می یابند.  وقتی این فایل را دانلود می کنید. در نتیجه  می توانید روی آن دوبار کلیک نمایید. در ادامه فایل مورد نظر را مانند اجرا نمودن فایل های ایمیج در سیستم عامل ویندوز (MOUNT) کنید. از این طریق شما محتویات فایل را از داخل اکسترکت و یا به به اصطلاح باز می کنید.

آموزش نصب برنامه روی مک بوک

فرض کنید که قصد دارید گوگل کروم را بر روی مک بوک نصب کنید.

در صورتی که شما از صفحه دانلود گوگل کروم این فایل را دانلود کنید،  فایل دانلود یک فایل DMG خواهد بود. پس با کلیک بر روی فایل  DMG پنجره ای با محتوا نرم افزار و لینکی به پوشه نرم افزار مورد نظر شما باز می شود.

ادر واقع فایل DMG در زیر گزینه Devices در قسمت finder  باز می شود. پنجره باز نرم افزار شما در واقع فقط یک finder (مرورگر فایل) است. این پنجره متشکل از قسمتهای مختلفی است. فایل مربوط به نرم افزار یک لینک به پوشه نرم افزار بر روی کامپیوتر شما و تصاویر پشت زمینه که شما  بر روی کامپیوتر برای کشیدن و رها کردن (drag and drop) آیکون راهنمایی می کند.

تنها کافی است آیکون مورد نظر را به پوشه نرم افزار اجرایی بکشید. توجه داشته باشید که فایل DMG تنها یک ایمیج است و اجازه نصب شدن بر روی کامپیوتر شما را ندارد شما باید شخصا این کار را انجام دهید.

پس از اینکه نرم‌افزار به داخل پوشه نرم‌افزار‌های کاربردی کشیده (Drag) شد، می‌توانید آنرا از قسمت Finder, Lunchpad, Spotlight, Dock و یا سایر قسمت‌ها به راحتی اجرا کنید. برای بار اولی که برنامه را اجرا کنید یک پیغام هشدار خواهید دید. قسمت تایید (Agree) پیغام نمایش داده شده را اجرا کنید. در نتیجه برای دفعات بعد پیغام هشدار مشاهده نمی شود.

در نتیجه

به همین راحتی یاد گرفتیید که چطور میتوان انواع نرم افزار را بر روی مک بوک نصب کرد. اما شاید به هر دلیلی در روند کار با چالش مواجه شوبد. در این صورت خیلی راحت می توانید با کارشناسان مرکز تخصصی تعمیرات ناوک سرویس در ارتباط بوده و مشکل را حل کنید. تکنسین ها و کارشناسسان  ناوک سرویس  می توانند به بهترین نحو کمک حال کاربران باشند.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *