لپ تاپ

دلیل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید!

دلیل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید

در این مطلب قصد داریم در خصوص چشمکزدن تصویر لپ تاپ و دلایل آن مطالب سودمندی را به شما کاربران محترم ارائه دهیم. این مشکل اگرچه چندان رایج نیست، ولی نگران کننده است و باعث می شود تا عملکرد سیستم را با اختلال مواجه سازد. چشمکزدن صفحه لپ تاپ، دلایل مشخصی دارد که در لپ تاپ های همه برندها مشترک است. یعنی همه کاربران ممکن است در لپ تاپ خود با این مشکل مواجه شوند. پس به برند خاصی محدود نیست.

درباره دلیل ایجاد مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ

در ادامه این دلایل را به طور کامل شرح می دهیم. پس از آن راهکارهایی را نیز برای رفع مشکل چشمکزدن نمایشگر لپ تاپ، به شما معرفی خواهیم کرد. اگر روش های معرفی شده را به درستی اجرا کردید و باز هم شاهد پرش تصویر یا همان چشمکزدن تصویر لپ تاپ خود بودید، می توانید به مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس مراجعه نمایید. در این مرکز تخصی خدماتی همکاران ما نسبت به رفع مشکل اقدام خواهند کرد. کارشناسان مرکز تخصصی ناوک سرویس از تجربه کافی در خصوص تعمیر لپ تاپ برخوردار هستند. آنها قادرند مشکل شما را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

دلایل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید.

در صورتی که صفحه نمایش لپ تاپ شما مدام چشمک می زند، شاید یک ایراد سخت افزاری و یا ناهماهنگی نرم  افزاری وجود دارد. وجود وسایل الکترونیکی و مغناطیسی در اطراف لپ تاپ نیز سبب چشمک زدن ال سی دی و تصویر آن می شود. به خصوص در لپ تاپ های قدیمی تر این مسئله بسیار رایج است. حتی با نزدیک کردن گوشی و اجسام الکترونیکی به نمایشگر، این مشکل ممکن است حادتر شود. مد نظر داشته باشید که خرابی کارت گرافیک، دومین دلیل چشمکزدن تصویر لپ تاپ است. باید توجه خاصی به این موشوع داشته باشید.

البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که شاید درایور کارت گرافیک هم اشتباه نصب شده باشد و یا به روزرسانی نشده باشد. در برخی مواقع نیز نمایشگر لپ تاپ به دلیل نوسانات برق سوسو می زند یا اصطلاحا می پرد. پس خوب است در این شرایط کابل را هم بررسی نمایید و مطمئن شوید که سالم است و ایرادی در آن رویت نشده است. در نهایت گاهی هیچ ایرادی در قطعات وجود ندارد و مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری باعث چشمک زدن نمایشگر لپ تاپ می شوند. در صورتیکه مشکل شما برطرف نشد می توانید به مرکز تعمیرات تخصصی ناوک مراجعه نمایید.

راهکارهایی برای رفع مشکل چشمک زدن تصویر لپ تاپ

مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ می تواند به دلایل مختلف رخ دهد. به هر طریق داشتن یک لپ تاپ مستلزم کاربری مطلوب در صفحه نمایش است. اگر ال سی دی به درستی کار نکد، رسما استفاده از لپ تاپ غیر ممکن خواهد بود. دلایل بسیاری می تواند شرایط خرابی در صفحه نمایش لپ تاپ را ایجاد کند. در این مقاله به این موارد اشاره کردیم. البته عدم کاربری درست و استاندارد کاربران دلیل اصلی این مشکل است. یادتان باشد مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس، مرجع کامل و مورد اعتمادی است که می تواند در زمینه تعمیر ال سی دی لپ تاپ بهترین انتخاب باشد. اگر به هر دلیل با خرابی صصفحه نمایش در لپ تاپ مواجه شدید، می توانید رفع خرابی را به تکنسین های این مرکز تخصصی بسپارید.

حذف جریان های مغناطیسی به هدف رفع مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ

در صورتی که نمایشگر لپ تاپ شما مدام پرش دارد یا اصطلاحا با مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ مواجه است، پیش از هر کاری میدان های مغناطیسی اطراف آن را شناسایی کنید. در ادامه آنها را حذف کنید. تا حد امکان سعی کنید گوشی و دیگر تجهیزات الکترونیکی را از لپ تاپ دور کنید. اگر این کار را کردید و مشکل حل نشد، روشهای بعدی را امتحان کنید.

چک کردن تنظیمات لپ تاپ

از طریق تنظیمات هم می توانید مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ و نوت بوک را حل کنید. برای این منظور باید به ترتیب زیر عمل کنید:

 • کنترل پنل Control Panel را باز کنید.
 • وارد قسمت Display شوید.
 • در پنجره جدیدی که باز می شود، تب Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه  Advanced را در بخش تنظیمات بزنید.
 • مجددا یک پنجره جدید باز می شود که باید در آن وارد تب Monitor شوید.
 • حالا باید گزینه Screen Refresh Rate را تغییر دهید. هرچه عدد این گزینه بالاتر باشد، پرش صفحه کمتر خواهد بود.

بررسی و اصلاح تنظیمات دسکتاپ

برای حل مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ، مراحل زیر را نیز به ترتیب اجرا نمایید:

 • ابتدا Control Panel را باز کنید.
 • وارد قسمت Services شوید.
 • گزینه Desktop Windows Manager session Manager را در پنجره ای که به تازگی باز شده است انتخاب کنید.
 • در قسمت Start up Type گزینه Disable را انتخاب کنید.
 • حالا فایلی را که مدیریت دسکتاپ ویندوز و جلوه های بصری را در اختیار دارد، هنگام روشن شدن غیر فعال کنید.

تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ

اگر اقدامات ذکر شده را انجام دادید و موفق به رفع ایراد چشمکزدن تصویر لپ تاپ نشدید، به فکر ترمیم و تعویض کارت گرافیک باشید. البته این مورد را تنها تعمیرکاران مجرب می توانند تشخیص دهند. شاید در مواقعی روش های قبلی را اجرا کردید و مشکل سوسو زدن صفحه لپ تاپ حل نشد. در این شرایط بهتر است از کارشناسان نمایندگی تعمیر لپ تاپ، برای عیب یابی و تعمیر و تعویض کارت گرافیک کمک بگیرید.

آپدیت درایور گرافیک

بد نیست پیش از اقدامات سخت افزاری، برای حل مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ، درایور کارت گرافیک را بروز رسانی کنید. برای بروز رسانی درایورهای لپ تاپ خود وارد وب سایت سازنده دستگاه شوید. پس از آن نسخه مناسب و سازگار با ویندوز را دانلود و نصب نمایید.

در نتیجه

به هدف رفع مشکل چشمکزدن تصویر لپ تاپ، راه کار های گفته شده مطلوب و کاربردی است. اما اگر در اجرای کار به مشکل برخورد کردید. یا حتی در این زمینه نتوانستید موفق باشید. می توانید موضوع را با کارشناسان و تکنسین های  مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس در میان بگذارید. در مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس، محصولات دیجیتالی مانند لپ تاپ، و غیره تعمیر خواهد شد. در این مرکز همه نوع خرابی ها قابل تعمیر خواهد بود. به این خاطر که تکنسین های این مرکز به ابزار ها و تجهیزات مدرن تعمیراتی دسترسی داشته و از دانش مدرن برخوردارند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *