دانستنی ها

اپل مشکل صفحه کلیدهای MacBook Pro را برطرف می کند

اسپین 514

بیش از یک سال و نیم پس از آنکه برخی از دارندگان مک بوک از شکسته شدن صفحه کلید MacBook pro شکایت کردند، اپل اعلام کرد تغییر قابل ملاحظه ای در صفحه کلیدهای لپ تاپ های سطح بالای MacBook Pro  خود ایجاد کرده است. این برنامه همچنین به منظور دلجویی از دارندگان لپ تاپ های اپل که از کلیدهای گیر کرده این لپ تاپ شاکی بودند، انجام می شود.

جدیدترین MacBook Pro های اپل از قدرت و عملکرد قابل توجهی برخوردار هستند ولی هنوز هم از صفحه کلید “پروانه ای” نسل سوم اپل استفاده می کنند. اما اپل می گوید این صفحه کلیدها تغییراتی در مواد فیزیکی موجود در مکانیزم پروانه دارند که برخی از مسائلی را که کاربران MacBook تجربه کرده اند برطرف می کند. این شرکت از بیان دقیق تغییر این ماده خودداری کرد. سال گذشته ، اپل MacBook Pro و MacBooks خود را به روز کرد تا غشای سیلیکونی را در زیر کلیدها قرار دهد ، که عمدتاً به عنوان تلاش برای جلوگیری از غیرقابل استفاده بودن صفحه کلید از گرد و غبار و بقایای آن انجام شد.

این شرکت همچنین برنامه تعمیر صفحه کلید خود را تغییر می دهد ، برنامه ای که اولین بار در ژوئن سال 2018 اعلام کرد. پیش از این برنامه تعمیر لپ تاپ های 13 و 15 اینچی MacBook Pro را که به سال های قبل برمی گردد پوشش می دهد. این تعمیرات تنها برای مشتریانی اعمال می شود که از دوره گارانتی خارج شده اند. اکنون این بخش تعمیرات صفحه کلیدهای Mac را که طی چهار سال گذشته خریداری شده اند ، صرف نظر از گارانتی ، پوشش می دهد. در واقع ، این شامل تمام صفحه کلیدهایی است که از مکانیسم پروانه Apple استفاده می کنند. علاوه بر آن این موضوع شامل صفحه کلید MacBook Air نیز می باشد. کمپانی اپل ادعا می کند که زمان تعمیرات مک بوک را نیز افزایش داده است.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *