دانستنی ها

نحوه بررسی صحت گارانتی سرفیس

گارانتی سرفیس

گارانتی سرفیس همه محصولات سرفیس مایکروسافت را پشتیبانی خواهد کرد. این ضمانت هم به قطعات سخت افزاری و هم به نرم افزار سرفیس و تعمیر سرفیس اختصاص دارد. کاربران می‌توانند پس از خرید سرفیس، از گارانتی 12 ماه برای قطعات سخت افزاری و 90 روز گارانتی نرم افزاری برخوردار شوند. اما این ضمانت محدود خواهد بود. البته مرکز تخصصی تعمیرات سرفیس ناوک سرویس در کنار حمایت‌های مایکروسافت، برای کاربران و مشتریان سرفیس شرایط حمایتی و گارانتی ناوک را نیز ارائه خواهد داد.

این گارانتی معتبر بوده و در زمینه رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری مشتریان را حمایت خواهد کرد. به همین خاطر مشتریان می‌توانند با خیال راحت و بر اساس پشتیبانی‌های سخت افزاری و نرم افزاری ناوک سرویس، انواع سرفیس را از طریق فروشگاه اینترنتی ناوک خریداری نمایند.

شرکت مایکروسافت و ارائه گارانتی سرفیس

شرکت مایکروسافت Microsoft از جمله کمپانی‌های معروف و نامدار در عرصه تولید و طراحی محصولات دیجیتالی است. شاید بیشتر از همه نام شرکت مایکروسافت را برای تولید محصولات نرم افزاری، مانند سیستم عامل‌های ویندوز Windows و نرم افزارهای کاربردی مانند آفیس Office شنیده باشید. اما در چند سال اخیر، مایکروسافت در حوزه سخت افزار نیز ورود کرده است. این شرکت بزرگ کامپیوترهای فوق پیشرفته هیبریدی را طراحی و تولید کرده است. محصولاتی که در انواع مختلف تولید شده‌ و هرکدام دنیای دیجیتال را شگفت‌زده کرده‌اند. نام کامپیوتر‌های 2 در 1 مایکروسافت سرفیس Surface است.

سرفیس‌های مایکروسافت در مدل‌ها و کاربری‌های مختلف به بازار محصولات دیجیتالی ارائه شدند. این محصولات پس از رونمایی با استقبال بی‌نظیری از طرف کاربران مواجه شد. این همان چیزی بود که مایکروسافت پیش‌بینی کرده بود.

قطعات سخت افزاری استفاده شده در انواع سرفیس مایکروسافت، از بهترین قطعات انتخاب شده است. از طرف دیگر نرم افزار موجود در سرفیس‌های مایکروسافت از پیشرفته‌ترین برنامه‌های روز دنیا برخوردار است. به همین خاطر از دوام و مقاومت بالایی برخوردارند. اما به هر دلیل امکان دارد که با خرابی‌ها و مشکلات متعددی مواجه شوند. البته این خرابی‌ها دلیلی جز عدم رعایت نکات استاندارد از طرف کاربران نخواهد داشت. در این خصوص شرکت مایکروسافت در کنار ارائه انواع سرفیس، گارانتی سرفیس را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد. این ضمانت‌نامه از شرایط مشخصی برخوردار است.

گارانتی سرفیس
warranty سرفیس

گارانتی سرفیس برای قطعات سخت افزاری

گارانتی سرفیس محدود است. این محدود بودن به معنی آن است که کاربران تنها برای یک سال ( 12 ماه ) می‌توانند، از پوشش حمایتی و ضمانت در برابر ایراد‌ها و عیب‌های سخت افزاری سرفیس برخوردار شوند. معنی دیگری نیز برای این محدودیت وجود دارد. بر این اساس در برابر بروز مشکلات تصادفی نیز هیچ گارانتی برای سرفیس وجود نخواهد داشت. به طور مثال اگر زمانی دستگاه سرفیس به هر دلیلی دچار آسیب‌دیدگی به منظور ضرب‌دیدگی، نفوذ رطوبت و غیره شود، هیچ حمایتی برای سرفیس ارائه نخواهد شد.

گارانتی سرفیس برای برنامه‌های نرم افزاری

زمانی که کاربران نسبت به خرید سرفیس‌های مایکروسافت اقدام می‌کنند، این محصولات را به همراه تعدادی برنامه‌های نرم افزاری اورجینال و با کیفیت دریافت خواهند کرد. برنامه‌هایی که در کارخانه مایکروسافت بر روی انواع سرفیس وجود دارد و می‌تواند بر اساس سلیقه کاربران باشد. مایکروسافت برای بخش نرم افزاری انواع محصولات خود نیز warranty سرفیس تعیین کرده است. حمایت و ضمانت نرم افزاری سرفیس نیز از شرایط مشخصی برخوردار است. به این صورت که تا مدت 9 روز، و تنها برای برنامه‌‌هایی که از قبل بر روی سرفیس وجود دارد این گارانتی منظور خواهد شد. کاربر می‌تواند پس از خرید سرفیس در مدت زمان 9 روز از حمایت‌‌ و کمک‌های فنی تلفنی برخوردار شود.

اما شاید کاربری بخواهد از حمایت و خدمات بیشتری برخوردار شود. در این حالت می‌تواند نوع گارانتی خود را تغییر دهد. در خصوص warranty سرفیس، شرکت مایکروسافت شرایط دیگری را نیز معرفی کرده است. بر این اساس این نوع گارانتی آسیب‌دیدگی‌های تصادفی سرفیس را نیز پوشش خواهد داد. مشتریان می‌توانند به هدف برخورداری از خدمات و پشتیبانی‌های بیشتر، در زمان خرید سرفیس و یا تا 45 روز پس از خرید، نسبت به دریافت Microsoft Complete اقدام نمایند. Microsoft Complete گارانتی سرفیس را تمدید کرده و شرایط پشتیبانی گسترده‌تری را برای کاربران به دنبال خواهد داشت.

چطور متوجه بشوم که سرفیس از گارانتی برخوردار است یا خیر  ؟

برای اینکه بدانید سرفیس شما از گارانتی سرفیس برخوردار است یا نه، شرکت مایکروسافت دو راه را برای این منظور معرفی کرده است.

 1. مراجعه به سایت و بررسی صحت warranty سرفیس بدون خروج محصول از جعبه
 2. نصب اپلیکیشن  Surface app
 3. مراجعه به برنامه Surface Diagnostic Toolkit
 4. تماس با کارشناسان مرکز تخصصی سرفیس ناوک سرویس

کاربران می‌توانند بر اساس صلاح خود، یکی از این راه‌ها را انتخاب کنند.

گارانتی سرفیس
mybusinessservice.surface

· مراجعه به سایت برای بررسی داشتن گارانتی در سرفیس

شرکت مایکروسافت به هدف احراز هویت و تعیین صحت گارانتی سرفیس، راه‌کار ساده ای را معرفی کرده است. بر این اساس کاربران بدون ثبت نام در وب سایت مایکروسافت، می‌توانند نسبت به کسب اطلاعات درباره گارانتی اقدام نمایند. این راه‌کار سرعت عمل را نیز بیشتر کرده و اجرای آن برای همه امکان‌پذیر خواهد بود. به همین منظور مراحل زیر را طی نمایید.

گارانتی سرفیس
اطلاعات خواسته شده را وارد کنید
 1. ابتدا باید برای مراجعه به سایت mybusinessservice.surface بر روی لینک کلیک کنید.
 2. در فیلد سمت چپ و منو آبشاری موجود، کشور یا منطقه‌ای که از آنجا سرفیس خود را خریداری نموده‌اید را انتخاب کنید.
 3. به فیلد سمت راست مراجعه کرده و شماره سریال سرفیس را وارد نمایید.
 4. حالا پس از معرفی نام کشور و شماره سریال، حروفی که در قسمت  CAPTCHA برای شما نمایش داده شده است را در محل مشخص شده وارد کنید.
 5. در مرحله آخر بر روی Submit کلیک کنید. حالا زمان نمایش اطلاعات مدل و گارانتی سرفیس است. طبق تصویر زیر.
گارانتی سرفیس
نمایش اطلاعات مدل و warranty سرفیس

· نصب اپلیکیشن برای بررسی صحت گارانتی در سرفیس

راه‌کار قبلی آسان بود. اما اگر بخواهیم راه آسان‌تری را به شما معرفی کنیم، استفاده از اپلیکیشن Surface app را پیشنهاد می‌دهیم. این راه در کنار آسان بودن می‌تواند زمان را نیز برای کاربران خریداری کند. در سال 2019 شرکت مایکروسافت برنامه سرفیس را آپدیت کرد. با این کار امکانات بیشتری به این برنامه اضافه شد. بر این اساس کاربران می‌توانند شرایط صحت warranty سرفیس خود را به طور مستقیم از طریق App اپلیکیشن سرفیس بررسی کنند. به این خاطر می‌گوییم مستقیم که کاربر نیازی نیست که در سایت مایکروسافت Login شود.

نکته جالب این است که اپلیکیشن Surface app به طور پیش‌فرض در کامپیوتر‌های 2 در 1 سرفیس وجود دارد. اما شاید برای سرفیس شما این برنامه در دسترس نباشد. پس نمی‌توانید داشتن گارانتی و زمان باقی‌مانده آن را بررسی کنید. برای این که به این برنامه دسترسی داشته باشید، می‌توانید مراحل زیر را طی کنید.

نحوه دسترسی به برنامه اپلیکیشن سرفیس

 1. سرفیس را روشن کرده و برنامه Microsoft Store را فعال کنید.
 2. این برنامه از قسمتی به نام سرچ بار اپ استور مایکروسافت برخوردار است. در آن قسمت واژه Surface را معرفی کنید. در ادامه Enter را بفشارید تا لیستی از برنامه‌ها را به شما نشان دهد.
 3. حالا طبق تصویر زیر، بر روی برنامه Surface کلیک نمایید.
گارانتی سرفیس
بر روی برنامه Surface کلیک کیند
 • پس از کلیک بر روی Surface، به صفحه بعدی طبق تصویر زیر هدایت خواهید شد. در این‌جا باید بر روی گزینه GET کلیک نمایید. با این کار شرایط نصب برنامه بر روی سرفیس شما فراهم خواهد شد.
گارانتی سرفیس
بر روی دکمه GET کلیک کنید
 • حتی می‌توانید برای راحتی بیشتر بر روی لینک کلیک کرده تا به راحتی برنامه Surface app را دانلود کنید.

زمانی که شما توانستید به همین راحتی به این برنامه داشته باشید. از این به بعد مراحل زیر را به هدف بررسی داشتن گارانتی و زمان باقی‌مانده در آن دنبال کنید.

نحوه کاربری از برنامه اپلیکیشن سرفیس

1- اپلیکیشن Surface app را فعال کنید.

2- طبق تصویر زیر در پنلی که سمت چپ قرار دارد، بر روی گزینه Your Surface  کلیک نمایید.

در این قسمت می‌توانید اطلاعات گارانتی سرفیس اعم از مدت زمان باقی‌مانده و تاریخ اتمام گارانتی را مشاهده کنید.

گارانتی سرفیس
اطلاعات گارانتی سرفیس و تاریخ اتمام گارانتی

· استفاده از برنامه‌ای مخصوص برای بررسی گارانتی داشتن در سرفیس

برای رفاه حال کاربران، شرکت سرفیس برنامه‌ای کاربردی مخصوص بررسی اطلاعات گارانتی سرفیس تهیه کرده است. نام این برنامه Surface Diagnostic Toolkit است. این برنامه  رایگان بوده و کاربران قادرند از طریق مراجعه به فروشگاه مایکروسافت، آن را دریافت نمایند. کاربران می‌توانند با استفاده از این برنامه، به راهنمایی‌ها و اطلاعات خوبی در زمینه راه‌های رفع مشکلات ممکن در سرفیس آگاهی پیدا کنند. 

مراحل استفاده از برنامه Surface Diagnostic Toolkit

 1. برنامه را اجرا کنید. پس از اجرای برنامه با محیط زیر روبرو خواهید شد.
گارانتی سرفیس
ورود به برنامه سرفیس
 • حالا باید بر اساس منو سمت چپ طبق تصویر زیر، بر روی surface warranty کلیک نمایید.
گارانتی سرفیس
انتخاب warranty سرفیس

حالا می‌توانید اطلاعات گارانتی سرفیس را به راحتی مشاهده کنید.

گارانتی سرفیس
مشاهده اطلاعات warranty سرفیس

نتیجه گیری

در این مقاله شما با نحوه بررسی صحت گارانتی سرفیس آشنا شدید. سه راهکار کاربردی برای این منظور به شما معرفی شد. اما شاید نخواهید از راه‌های پیشنهاد شده استفاده کنید. در این خصوص می‌توانید به راحتی از طریق صفحه تماس با ما وب سایت ناوک سرویس، با کارشناسان مرکز ناوک در ارتباط باشید. کارشناسان ناوک دقیق‌ترین اطلاعات گارانتی در سرفیس را به شما اطلاع خواهند داد. مرکز تخصصی تعمیرات سرفیس ناوک سرویس، در کنار اجرای انواع سرویس‌های تعمیراتی، می‌توانند نسبت به فروش انواع سرفیس نیز در خدمت شما کاربران محترم باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “نحوه بررسی صحت گارانتی سرفیس

 1. بازتاب: اصالت سرفیس
 2. بازتاب: اصالت سرفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *