admins, دانستنی ها

تعمیر صفحه کلید لپ تاپ

تعمیر صفحه کلید لپ تاپ

آیا تابه حال تجربه کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ را داشته اید؟ شما ممکن است گاهی اوقات یا اغلب این وضعیت را تجربه کنید ، اما نگران نباشید، برای تعمیر صفحه کلید لپ تاپ در این مقاله، ما چندین روش را بیان کردیم.

این راه حل ها برای همه مارک های لپ تاپ، از جمله لپ تاپ های Acer ،Asus ،Dell ،HP ، Lenovo و سایر لپ تاپ های Windows 10 مناسب هستند. راه حل ما به سه حالت تقسیم شده است، کل صفحه کلید کار نمی کند، برخی از کلیدها کار نمی کنند و برخی از کلیدها به درستی وارد نمی شوند ، شما فقط باید راه حل مناسب صفحه کلید خود را انتخاب کنید. هر موقعیت به چندین مرحله مختلف تقسیم می شود. نیازی نیست همه مراحل را امتحان کنید. هنگامی که صفحه کلید شما کار می کند، می توانید مراحل دیگر را رها کنید. در صورت لزوم نیز می توانید برای تعمیر صفحه کلید لپ تاپ خود به مراکز تعمیر معتبر مراجعه کنید.

مشکل کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ

گاهی اوقات نوت بوک کار می کند، ناگهان صفحه کلید لپ تاپ از کنترل خارج می شود و هر کلید پاسخ نمی دهد. این شایع ترین وضعیت است. شما می توانید علاوه بر تعمیر صفحه کلید لپ تاپ با توجه به مراحل زیر مشکل خود را حل کنید.

  1. لپ تاپ را دوباره راه اندازی کنید

معمولاً بسیاری از مشکلات فنی به دلیل فرسودگی منابع سیستم رایانه ایجاد می شود. در این زمان ، فقط باید لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید تا مشکل صفحه کلید لپ تاپ کار نکند. این روش معمولاً برای اکثر مسائل رایانه ای مناسب است. اولین قدم که باید انجام دهیم این است که لپ تاپ را دوباره راه اندازی کنیم. پس از راه اندازی مجدد لپ تاپ ، اگر صفحه کلید هنوز کار نمی کند ، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. وارد “حالت ایمن” شوید

سیستم را مجدداً راه اندازی کنید ، اگر می توانید وارد حالت safe mode شوید ، شروع به ضربه زدن روی کلید F8 می کنید و صفحه کلید در حالت safe mode به خوبی کار می کند ، به این معنی که صفحه کلید خوب است و مسئله مربوط به نرم افزار است.

  1. نصب مجدد درایور صفحه کلید

در مرحله دوم ، ما مشخص کردیم که صفحه کلید در حالت ایمن خوب کار می کند. اکنون باید بررسی کنید که آیا درایور صفحه کلید مشکلی دارد یا خیر ، باید این کار را در Device Manager انجام دهید.

1) لطفاً روی دکمه شروع در لپ تاپ خود کلیک کنید و باید Control Panel را در لیست مشاهده کنید. اگر نمی توانید صفحه کنترل را در لیست پیدا کنید ، لطفاً از Cortana استفاده کنید: روی Cortana کلیک کنید و صدا بزنید (input) Device Manager ، سپس می توانید مدیریت دستگاه را مستقیماً باز کنید.

2) برای مشاهده همه موارد کنترل پنل بر روی نمایش توسط نمادهای کوچک یا مشاهده بر روی نمادهای بزرگ کلیک کنید.

3) روی مدیریت دستگاه کلیک کنید تا باز شود.

4) برای بزرگنمایی صفحه کلید ، دوبار کلیک کنید و روی صفحه کلید خود راست کلیک کنید ، سپس Uninstall device را انتخاب کنید.

5) پس از حذف درایور ، لپ تاپ خود را دوباره راه اندازی کنید و ویندوز درایور دستگاه را به طور خودکار دوباره نصب می کند. سپس بررسی کنید که آیا صفحه کلید شما اکنون کار می کند یا خیر.

  1. کابل صفحه کلید با اتصال بد

اگر درایور دوباره نصب شده و صفحه کلید هنوز کار نمی کند ، برای بررسی اتصال کابل صفحه کلید باید لپ تاپ را باز کنیم. باید کابل صفحه کلید را جدا کرده و دوباره به مادربرد متصل کنید.

  1. صفحه کلید معیوب

اکنون وقت آن است که صفحه کلید خود را تعویض کنید ، شما می توانید یک صفحه کلید جدید از فروشگاه اینترنتی ناوک بخرید و از این طریق مشکل شما برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.