لپ تاپ

مشکلات رایج لپ تاپ ایسر و راه‌های مقابله با آن‌ها

سرویس عمومی لپ تاپ
 • مشکلات رایج لپ تاپ ایسر و راه‌های مقابله با آن‌ها مطلبی است قصد داریم شما را با مشکلاتی که کاربران لپ تاپ، حین کار کردن با این دستگاه با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند، آشنا کنیم. از داغ کردن بیش از اندازه لپ تاپ گرفته تا کند شدن سرعت این دستگاه، وصل نشدن آن به اینترنت وای فای و بوت نشدن لپ تاپ. علاوه‌بر این راهکارهایی را جهت رفع این مشکلات به شما آموزش خواهیم داد.

  بوت نشدن لپ تاپ ایسر

  از دلایل نرم‌افزاری که می‌تواند موجب بوت نشدن لپ تاپ شود می‌توان به ویروسی شدن این دستگاه و اعمال تنظیمات اشتباه بر روی بایوس اشاره کرد. اما اختلالات سخت‌افزاری هم در بوت نشدن لپ تاپ نقش دارند که شامل: خراب شدن رم و هارد لپ تاپ می‌باشند. اگر مشکل لپ تاپ نرم‌افزاری باشد می‌توانید از Startup Repair استفاده کنید. برای اینکه بتوانید به این آپشن دسترسی پیدا کنید باید لپ تاپ خود را سه بار خاموش و روشن کنید. به گونه‌ای که باید بعد از دیدن لوگوی ویندوز، لپ تاپ را خاموش کنید. بعد از بار سوم ویندوز به حالت Diagnostics درمی‌آید و پنجره ریکاوری باز می‌شود. در این پنجره باید بر روی گزینه Advance Option کلیک کنید. سپس گزینه Troubleshoot و پس از آن گزینه Advance Option را انتخاب کنید. اکنون می‌توانید گزینه Startup Repair را ببینید و آن را انتخاب کنید. اگر با انجام این کار لپ تاپ شما بوت نشد می‌توانید ویندوز را ریست فکتوری کنید. اگر باز هم لپ تاپ بوت نشد عیب‌یابی آن را به نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر بسپارید.

  کند شدن سرعت لپ تاپ ایسر

  تمامی عواملی که در داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ نقش دارند، در کند شدن سرعت این دستگاه نیز دست دارند از نصب نرم‌افزارهای سنگین بر روی لپ تاپ گرفته تا ویروسی شدن این دستگاه، باز نگه‌داشتن چندین اپلیکیشن به صورت همزمان بر روی لپ تاپ و خراب شدن CPU. البته عامل سخت‌افزاری دیگری هم در بروز این مشکل نقش دارد که شامل: خرابی هارد لپ تاپ می‌شود. درصورتی که مطمئن هستید هیچ یک از مشکلات نرم‌افزاری عامل اصلی کند شدن لپ تاپ شما نیستند و در این اواخر ضربه یا فشار سنگینی به لپ تاپ شما وارد شده است، بهتر است این دستگاه را جهت عیب‌یابی به نمایندگی تعمیر لپ تاپ ایسر بسپارید. چراکه وارد شدن ضربه به لپ تاپ عامل اصلی خراب شدن هارد این دستگاه می‌باشد. به این دلیل که هارد از قطعات مکانیکی برخوردار است در برابر ضربه آسیب‌پذیر می‌باشد. البته خراب شدن هارد لپ تاپ علائم دیگری هم دارد مانند: بوت نشدن لپ تاپ و نمایش ارور هنگام حذف و ذخیره اطلاعات جدید.

  داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر

  چندین عامل مهم در داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر نقش دارند که شامل: نصب نرم‌افزارهای سنگین و حرفه‌ای بر روی لپ تاپ که با سخت‌افزار این دستگاه ناسازگار هستند، ویروسی شدن لپ تاپ، نصب بدافزارها بر روی لپ تاپ، باز نگه‌داشتن چندین نرم‌افزار به صورت همزمان بر روی لپ تاپ، گرفتگی مجرای ورودی و خروجی هوای لپ تاپ، خراب شدن CPU لپ تاپ، خراب شدن فن CPU لپ تاپ و خراب شدن باتری آن می‌باشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.