لپ تاپ

رفع مشکلات لپ تاپ Acer – بخش اول

رفع مشکلات لپ تاپ Acer مطلبی است که قصد داریم به بحث و بررسی درباره آن بپردازیم. لپ تاپ Acer و تمامی مدل های لپ تاپ، مشکلات متعددی دارند. این مشکلات در دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری قرار می گیرند. مشکلاتی که در بخش نرم افزاری لپ تاپ ایسر به وجود می آیند، با اقدامات نرم افزاری و یا انجام برخی تغییرات در محیط ویندوز قابل رفع هستند. ولی برخی مشکلات سخت افزاری به خرابی قطعات مختلف لپ تاپ اشاره دارد. همان خرابی هایی که بر اثر عوامل مختلفی ایجاد می شوند. مشکلات سخت افزاری تنها از طریق تعویض و تعمیر قطعات برطرف می شوند و هزینه بیشتری نسبت به تعمیرات نرم افزاری دارند.

رفع مشکلات لپ تاپ Acer

جهت بررسی بیشتر مشکلات لپ تاپ ایسر برخی از آنها را در ادامه بررسی می کنیم.

مشکل فن لپ تاپ

لپ تاپ ها مانند کامپیوترهای شخصی در برابر گرد و خاک، همانند آهن ربا عمل می کنند. اگر سیستم شما به طور ناخودآگاه مجدد راه اندازی می شود، یا به طور دائم صفحه ای آبی رنگ را که نشانه ی ایجاد مشکل در سیستم است، مشاهده می کنید، در این صورت زمان آن فرا رسیده تا پره های فن های دستگاه را تمیز کنید. موارد ذکر شده نشان دهنده گرم شدن بیش از حد سیستم است، این مشکل در فصل گرما بیشتر رخ می دهد.

مشکل باتری لپ تاپ

هر چه از عمر لپ تاپ بگذرد، عمر باتری نیز کاهش می یابد. زمانی که سیستم را تازه خریداری کرده اید، ممکن است باتری سیستم بین دو تا سه ساعت کار کند، اما در عرض چند سال ممکن است عمر آن تنها به اندازه ای باشد که فقط بتوانید سیستم را بوت کرده و وارد محیط ویندوز شوید. در صورتی که چیزی از عمر باتری شما نگذشته اما به درستی کار نمی کند، مراجعه به تعمیرگاه مجاز جهت عیب یابی و تعمیر ضروری می باشد.

رفع مشکل منبع تغذیه لپ تاپ

ممکن است منبع تغذیه لپ تاپ با مشکل مواجه شود. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی امکان تعویض منبع تغذیه ی لپ تاپ مهیا است. هر چند این کار دشوار است و نکات مهمی را در هنگام انجام آن باید در نظر گرفت. منبع تغذیه جدید باید با منبع قبلی از جهت ولتاژ، خروجی و رابط مدار، سازگار باشد. کارشناسان تعمیرات لپ تاپ ایسر، با در نظر گرفتن این نکات، مشکلات منبع تغذیه را رفع خواهند کرد.

مشکل بوت شدن لپ تاپ

هارد دیسک یکی از موانع راه اندازی سیستم است. اما اگر کاملا مطمئن هستید که هارددیسک شما توسط بایوس سیستم شناسایی شده، در این صورت ممکن است برنامه راه انداز ویندوز دچار مشکل شده باشد. ابن مشکل از طریق بررسی توسط کارشناسان مخرب قابل حل و بررسی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “رفع مشکلات لپ تاپ Acer – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *