لپ تاپ

علائم خرابی کارت گرافیک را بشناسید

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چگونه انجام می شود؟
 • علائم خرابی کارت گرافیک مدار گرافیک از جمله قطعات سخت افزاری است که وجود هر گونه مشکل و اختلالی در آن به قسمت سخت افزاری سیستم ها خسارت وارد می کند. پس با مشاهده هر گونه عیب و نقصی در این ناحیه لازم است که حتما آن را با یک متخصص در میان بگذارید تا مشکل به وجود آمده را بررسی نموده و نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمایند.

  علائم خرابی کارت گرافیک

  از علائم خراب شدن کارت گرافیک می توان به اختصار به موارد زیر اشاره نمود:

  1. در برخی مواقع ممکن است لپ تاپ شما روشن باشد اما تصویری از آن روی مانیتور دیده نشود. در اغلب موارد با دیدن چنین صحنه ای می توان حدس زد که مشکل وارد آمده مربوط به کارت گرافیک آن است که باید حتما سرویس های تعمیر کارت گرافیک بر روی دستگاه اعمال شود تا مشکل به وجود آمده برطرف گردد.
  2. در برخی مواقع نیز ممکن است خطوطی راه راه از بالا به پایین روی مانیتور دستگاه شما دیده شود، که این موضوع به احتمال زیاد نشان دهنده این است که کارت گرافیک شما آسیب دیده است که باید نسبت به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض آن اقدام شود.
  3. چنانچه بعد از بالا آمدن لوگو ویندوز سیستم، صفحه مانیتور شما خاموش می شود، احتمالا یکی از قطعات الکترونیکی مربوط به کارت گرافیک شما صدمه دیده و باید هر چه سریع تر نسبت به تعویض یا تعمیر آن اقدام شود.
  4. در بعضی اوقات در حین اجرای برنامه های سنگین با لپ تاپ و ایجاد بازی هایی که به گرافیک بالا برای اجرا نیاز دارند، کاربران سیستم های شخصی با سرعت پایین و بی کیفیت بودن لپ تاپ روبرو می شوند که در این صورت مشکل از سیستم خنک کننده کارت گرافیک می باشد.
  5. چنانچه بعد از روشن شدن کامپیوتر صدای بوق از داخل کیس را احساس کردید، به احتمال زیاد مشکل خرابی در کارت گرافیک دیده می شود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.