لپ تاپ, مک بوک

با برخی از مشکلات لپ تاپ اپل آشنا شوید

بررسی مشکلات عملکرد مک بوک

در این مطلب قصد داریم شما را با برخی از مشکلات لپ تاپ اپل آشنا سازیم. پس با ما همراه باشید.

مشکل کار نکردن  trackpadاز چمله مشکلات لپ تاپ اپل

کار نکردن ترک پد یکی ازعمده ترین مشکلات لپ تاپ اپل یا همان تعمیر لپ تاپ است. مختل شدن عملکرد trackpad معمولا منشأ نرم افزاری دارد. اما گاهی هم ممکن است قطعات و مدارهای این بخش خراب باشند. قبل از هر اقدامی برای حل این مشکل، سعی کنید ترک پد را تمیز کرده و در صورت وجود رطوبت در این بخش، آن را خشک نمایید. ریست کردن PRAM هم می تواند در رفع این ایراد، موثر باشد.

کار نکردن صفحه نمایش

یکی دیگر از مشکلات لپ تاپ اپل را به صفحه نمایش اختصاص می دهیم. این مشکل از آن دسته از مشکلات رایجی است که برخی از کاربران مک بوک از آن شکایت دارند. کار نکردن صفحه نمایش است. به این شکل که ال سی دی خاموش می شود، اما صدای لپ تاپ را هم چنان میشنوید و دستگاه روشن است.

اولین کاری که می توانید در این شرایط برای رفع مشکل انجام دهید، ریست کردن دستگاه است. دکمه پاور را به مدت 10 ثانیه نگه داشته و سپس آن را رها کنید. حالا مجددا دکمه پاور را زده و سیستم را روشن کنید. اگر مشکل حل نشد، یعنی یک ایراد جدی ایجاد شده و تعمیر لپ تاپ باید توسط تعمیرکار، بررسی شده و ترمیم گردد.

شارژ نشدن باتری

اگر باتری مک بوک شما شارژ نمی شود، پیش از هر کاری مطمئن شوید که کابل و اتصالات شارژ، سالم هستند. اگر ایرادی در این بخش ها وجود نداشت، احتمالا مشکل از باتری است و باید هرچه زودتر، این قطعه را ترمیم کرده و یا در صورت نیاز، آن را تعویض نمایید.

شارژ خالی کردن مک بوک

خالی شدن باتری هم از دیگر مشکلات لپ تاپ اپل است که در بیشتر موارد، خرابی باتری را نشان می دهد. البته گاهی هم این مسئله، ریشه نرم افزاری دارد. به عنوان اولین اقدام موثر برای حل کردن این مسئله، بهتر است سیستم را بروز رسانی کنید. همچنین بد نیست که برنامه های لپ تاپ را بررسی کرده و هر کدام را که انرژی بیشتری از باتری می گیرند، ببندید. اگر باتری هم چنان شارژ خالی می کند، بهتر است هرچه زودتر، به فکر عیب یابی تخصصی و تعمیر یا حتی تعویض این قطعه باشید.

داغ شدن مک بوک

 اگر لپ تاپ اپل شما در حین کار مدام داغ شده و دمای آن به بالاتر از حد نرمال می رسد، با یکی از مشکلات مک بوک مواجه شده اید که تداوم آن، خطرآفرین است. جالب است بدانید که در مک بوک ایر، یک محفظه خروج هوای گرم از داخل دستگاه به بیرون وجود دارد.

حتما این دریچه را چک کرده و مطمئن شوید که گرد و خاک یا جسم دیگری، آن را مسدود نکرده است. بهتر است برنامه هایی که انرژی زیادی از CPU می گیرند را پیدا کرده و آنها را ببندید. گاهی نیاز به تعمیر فن مک بوک است و گاهی هم باید برای حل این مورد از مشکلات لپ تاپ اپل، باتری دستگاه را ترمیم یا تعویض کنید.

قفل شدن برنامه ها در مک

گاهی تمامی برنامه ها در مک بوک قفل می شوند و عملا نمی توان با سیستم کار کرد. اگر با این مشکل مواجه شدید، اولی سعی کنید سیستم را ری استارت نمایید. سپس برنامه ای که هنگام اجرای آن سیستم هنگ کرده است، در Dock پیدا کرده و ضمن کلیک راست بر روی نام آن، گزینه Force Quit را انتخاب نمایید تا برنامه بسته شود.

معمولا پس از باز کردن مجدد برنامه، مشکل برطرف می شود. به یاد داشته باشید که بروز رسانی سیستم عامل و نرم افزارهای مورد استفاده هم تا حد زیادی در برطرف شدن چنین مشکلاتی، تاثیرگذار است.

کار نکردن وای فای

یکی از مهم ترین مشکلات لپ تاپ اپل، کار نکردن وای فای است. به این معنی که اینترنت وای فای به طور کلی وصل نشده و یا مشکلاتی دارد. برای حل این مشکل، اول مودم یا روتر را خاموش و روشن کرده و در صورت نیاز، تنظیمات آن را مجددا انجام دهید. در صورت برطرف نشدن مشکل،  تنظیمات اینترنت را در لپ تاپ انجام داده و همچنین مطمئن شوید که شبکه ایراد کلی ندارد. اگر همچنان مشکل حل نشد، از یک تکنسین تعمیر لپ تاپ apple برای بررسی تخصصی تر و تعمیر دستگاه، کمک بگیرید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *