لپ تاپ

علائم خرابی cpu لپ تاپ چیست؟

cpu لپ تاپ یا همان پردازنده مرکزی

یکسری علائم خرابی در cpu لپ تاپ وجود دارد، که از این طریق می توانید بفهمید که لپ تاپ شما دچار مشکل شده است. با دیدن این مشخصات متوجه می شوید که زمان تعمیر سی پی یو لپ تاپ فرا رسیده است. به عنوان نمونه، وقتی که دکمه پاور را می زنید، توقع دارید سیستم شما روشن شود ولی در این شرایط متوجه خواهید شد که تصویر یا صدایی دریافت نمی شود، پس لازم است تا پردازنده را بررسی کنید. در برخی مواقع راه اندازی نشدن سیستم پس از روشن شدن هم بیانگر خرابی و آسیب پردازشگر میباشد.

توجه داشته باشید که اگر لپ تاپ روشن و بلافاصله خاموش می شود، لازم است نسبت به تعمیر سی پی یو لپ تاپ خود اقدام کنید. روشن شدن سیستم و هنگ کردن صفحه پس از چند دقیقه، مشاهده صفحه آبی و شنیده شدن صدای بوق از سیستم از دیگر علائم و نشانه های خرابی cpu محسوب می شوند.

تست عملکرد cpu لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

قبل از انچام تعمیر cpu لپ تاپ باید اطمینان حاصل شود که مشکلات موجود در لپ تاپ، مربوط به این قطعه می باشند. کارشناسان ما، پردازنده را به شکل نرم افزاری یا سخت افزاری تست می کنند. در تست سخت افزاری از یک پردازنده جدید و سالم در لپ تاپ استفاده می شود تا عملکرد سیستم با سی پی یو جدید نیز تست و بررسی گردد. علاوه بر آن نرم افزارهای مختلفی مانند Furmark نیز وجود دارد تا تست پردازنده آسان تر انجام پذیرد. تکنسین بعد از آزمایش های سخت افزاری و نرم افزاری، تصمیم به تعمیر سی پی یو لپ تاپ می گیرد و یا در صورتی که نیاز باشد، آن را تعویض می کند.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *