لپ تاپ

با نشانه‌های قطعی خراب شدن CPU آشنا شوید

نشانه های خرابی سی پی یو

یکی از بدترین نوع خرابی هایی که می تواند برای لپ تاپ رخ دهد، خراب شدن CPU  سی پی یو است. این موضوع می تواند برای هر کاربر بسیار آزار دهنده باشد. در زمینه تعمیر cpu لپ تاپ باید به افرادی اعتماد کنید که در زمینه تعمیر cpu لپ تاپ تخصص کافی داشته باشند.

اگر CPU بسوزد چه می‌شود؟

بهتر است بدانید که cpu ها قطعه هسته مرکزی پردازش اطلاعات در سیستم ها هستند. زمانی که این قطعه مهم از سیستم خراب باشد، در این صورت سیستم کارایی قبل را نخواهد داشت. به همین منظور زمانی که دستوری به سیستم بدهید، طبیعی است که سیستم در برابر فرمان شما عکس العملی نشان نخواهد داد. در این صورت باید متوجه شوید که cpu  سیستم شما خراب است. یکی از دلایل رایج خراب شده CPU لپ تاپ و یا هر کامپیوتری خرابی فن سی پی یو است که اگر به موقع متوجه آن نشوید و اقدام به تعویض فن لپ تاپ خود نکنید، قطعا منجر داغ شدن CPU و خرابی CPU شما می‌شود.

دلیل خراب شدن CPU

دلیل سوختن CPU

همچنین بهتر است بدانید که قطعه cpu اگر سالم باشد، از خود گرما تولید می کند. اما در صورتی که این قطعه از خود گرمایی تولید نکند، در این صورت یعنی اصلا کار نمی­ کند و خراب است. به طور کلی یکی از ناگوار ترین اتفاقی که ممکن است برای یک کاربر لپ تاپ رخ دهد، خرابی در cpu  لپ تاپ است. برای جلوگیری از این مشکل داغ شدن سی پی یو کافیست بدانید چگونه فن لپ تاپ را تمیز کنید.

تست عملکرد و بررسی خراب شدن CPU

بهتر است بدانید که برای اجرای تست بر روی cpu  ها، انواع راه و روش های مختلف وجود دارد. قبل از این که تست های مختلفی را روی این قطعه از سیستم اجرا کنید، در ابتدا باید مطمئن شوند که این سیستم می تواند این تست ها را تحمل کند. یا شاید نتواند تحمل کند و جواب مطلوب در خروجی دریافت نشود. عدم دریافت جواب مطلوب با خرابی و مشکلاتی همراه خواهد بود. تعمیر cpu لپ تاپ همان طور که گفتیم، توسط شرکت های مختلفی که در این زمینه فعالیت می کنند انجام میگردد.

یکی از بهترین مراکز تعمیر سی پی یو، مرکز تعمیرات ناوک سرویس است.

جمع بندی

یکی از مهم ترین مواردی که در تست سلامت CPU توجه می گردد این است که تست ها تنها با کمک برنامه های تخصصی امکان پذیر هستند. قبل از این که تست های مختلفی را روی این قطعه از سیستم انجام بدهند در ابتدا باید مطمئن شوند که این سیستم می تواند این تست ها را تحمل کند. این روش برای بررسی خراب شدن CPU مفید است. در این خصوص می توانید با اطمینان شرایط تعمیر و رفع خرابی لپ تاپ خود را به مرکز تعمیر لپ تاپ ناوک سرویس بسپارید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *