لپ تاپ

تعویض فن لپ تاپ و اهمیت آن

تعویض فن لپ تاپ و اهمیت آن موضوع مهمی است که باید به آن توجه کافی داشته باشید. خوب است بدانید که  لازمه  کارکرد خوب یک سیستم ، سیستم خنک کننده ی آن که همان فن است، می باشد. این مووضع بسیار اهمیت دارد و نمی توان به راحتی از آن عبور کرد. علاوه بر آن سیستم خنک کننده تعمیر لپ تاپ در روند کارکرد سیستم بسیار تاثیر گذار است. از طرف دیگر بهتر است بدانید که داشتن یک سیستم خنک کننده خوب و مناسب سبب افزایش عمر لپ تاپ شما میشود.

سیستم خنک کننده متشکل از دو قسمت فن و سینک است. در واقع فن همان پره ای است که چرخشش را میبینید و یا صدایش را می شنوید. سینک هم لوله هایی است که به فن نصب بوده و بر روی CPU و چیپ ها واقع می شود.

کارکرد این قسمت به این گونه است که سینک ها گرمای روی چیپ ها را دریافت کرده و به فن منتقل میکنند. فن نیز با چرخش خود ، گرمای سینک را دریافت کرده و به بیرون منتقل میکند .

انواع فن لپ تاپ

در خصوص تعویض فن لپ تاپ ، باید به این موضوع توجه داشته باشید که فن نیز دارای دو مدل مکنده و دمنده است . فن های دمنده با مکش هوای خنک از بیرون سیستم، سبب خنک شدن سیستم میشوند. از طرف دیگر فن های دمنده ، گرمای تولیدی توسط سیستم را به بیرون از سیستم انتقال میدهند. که در هر دو صورت سیستم خنک میشود. بهتر است بدانید که گرمای تولیدی توسط چیپ ها از طریق خمیری به نام سیلیکون به سینک و از سینک به فن منتقل می شود

مشکلات ایجاد شده در صورت عدم توجه به فن لپ تاپ

فن لپ تاپ تعمیر ندارد، نه اینکه تعمیر نداشته باشد ، در واقع تعمیر کردن فن لپ تاپ کار به صرفه ای نیست زیرا فن قیمت چندانی ندارد و تعمیر آن از نظر بنده کار عقلانی نمی باشد . البته ناگفته نماند که مهندسان این مجموعه از پس تعمیر فن لپ تاپ شما نیز به خوبی بر می آیند و هدف از آن گفته در مطلب بالا ، داشتن صرفه ی اقتصادی و دردسر کم برای شما کاربران عزیز بوده است . پس از گذشت مدتی و استفاده ی شما از سیستم خود ، همچنین قرار دادن سیستم خود در شرایط نامناسب ، باعث می شود تا فن لپ تاپ شما گرد و خاک بگیرد و دیگر نتواند سیستم شما را خوب خنک کند .

اگر زود متوجه همچین قضیه ای شوید و در صدد رفع آن برایید ، مشکل با تمیز کردن یک فن و نهایتا تعویض فن لپ تاپ برطرف میگردد .در صورتی که متوجه مشکل سیستم نشوید، سیستم شما خنک نمیشود و ممکن است CPU و یا قطعات دیگر بسوزد و از کار بی افتد که در این صورت شما دچار مشکل بزرگی خواهید شد . تکنسین های تعمیر لپ تاپ می توانند در بهترین شرایط، مطلوب ترین خدمات را به کاربران ارائه دهند. این کار را با استفاده از بهترین و مدرن ترین ابزار ها و دستگاه ها در این مرکز خدمات تعمیراتی انجام می شود.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *