لپ تاپ

چه دلایلی باعث افزایش صدای فن لپ تاپ می شوند؟

فن لپتاپ

قرار است در این مقاله درباره صدای فن لپ تاپ با شما باشیم. اصلی ترین عاملی که سبب خرابی قطعات الکترونیکی می شود، افزایش دما است. به همین دلیل قرار داشتن قطعات در یک دمای ثابت می تواند به افزایش عمر سیستم شما کمک کند. فن ها نقش اساسی در خنک کردن قطعات داخل لپ تاپ دارند. در اکثریت موارد انباشتگی گرد و غبار در دریچه فن منجر به بروز مشکل در تصفیه هوا در داخل لپ تاپ می شود. در این شرایط بهترین روش برای رفع این مشکل تمیز کردن آن ها بهترین راه است.

اگر به مشکلاتی که برای فن لپ تاپ ها به وجود می آید توجهی نشود، ممکن است مشکلات سنگین تر و جدی تری ایجاد شود. از طرفی دیگر همچنین هزینه های بیشتری کاربر را مواجه کند. یکی از مشکلاتی که برای فن لپ تاپ ها به وجود می آید، وجود صدا در آن است. یعنی هنگام روشن کردن لپ تاپ صدا های ناهنجاری تولید می شود. بی توجهی به این صدا و رفع نکردن آن ممکن است به سی پی یو دستگاه آسیب می زند.

مکان نا مناسب لپ تاپ

بهترین محلی که  لپ تاپ را باید در آنجا نگهداری کرد، بر روی سطوح صاف است. نگهداری سیستم بر روی سطوحی مانند فرش، موکت و… باعث از خرابی در فن لپ تاپ می شود. که در این صورت با قرار دادن لپ تاپ بر روی یک سطح صاف متوجه کار کردن فن لپ تاپ می شویم.

وجود مشکل در ماردبرد 

گاها علاوه بر مسائل و مشکلات ذکر شده ،نقص در مادربرد هم می تواند به بخش های داخلی لپ تاپ آسیب برساند. چرا که خازن های بر روی مادربرد نیروی کار خود را از فن دریافت می کنند. به همین دلیل است که در صورت از کار افتادن مادربرد فن از کار می افتد. در این حالت هیچ گاه صدای فن لپ تاپ را نخواهید ششنید.

انباشتگی گرد و غبار

از عمده ترین و رایج ترین دلایلی که باعث از کار افتادن فن یا کم کردن قدرت آن می شود انباشته شدن گرد و غبار می باشد چرا که انباشته شدن گرد و غبار در فن لپ تاپ دل از چرخش فن جلوگیری می کند.

شارژ کم

گاها هم ممکن است عامل کار نکردن فن لپ تاپ و نیده نشدن صدای فن لپ تاپ، به کم بودن شارژ باتری ربط داشته باشد.

تعمیر فن لپ تاپ

فن ها از آن دسته قطعاتی هستند که هنگامی که آسیب می بینند، با گذشت زمان باعث افزایش استهلاک دستگاه و در نتیجه خرابی آن می شوند. هنگامی که به این مشکل رسیدگی نشود دمای دستگاه بالا می رود و این گرما به بقیه ی قطعات منتقل می شود و همین باعث خرابی قطعات اصلی دستگاه می شود.

دلیل صدای فن لپ تاپ

فن لپ تاپ ها زمانی که سی پی یو بار زیادی داشته باشد روشن می شود. در ادامه صدای فن لپ تاپ نیز به پوش خواهد رسید. ما برای اطلاع از این که مشکل چیست نیازی به هیچ اپلیکیشنی نداریم. اما باز کردن تسک منیجر کافی است. بعد از این که به محیط تسک منیجر وارد شدی، متوجه می شوید که کدام قسمت از لپ تاپ از سی پی یو بیشتر استفاده می کند. کاربران می­توانند با مراحعه به  مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس از بهترین خدمات تعمیراتی برخوردار شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *