لپ تاپ

برای تعمیر cpu اینتل چه کاری می توان انجام داد؟

چگونه تشخیص دهیم پردازنده کامپیوتر ما دچار مشکل شده است
 • برای تعمیر cpu اینتل چه کاری می توان انجام داد؟ این سوالی است که ممکن است به ذهن شما نیز خطور کند. cpu از اصلی ترین قطعات در کامپیوتر است ضمن اینکه بودجه قابل توجهی را به خود اختصاص میدهد. کمپانی اینتل به عنوان یکی از سرشناس ترین برندها در جهان مطرح است. پردازنده های این شرکت به دلیل کیفیت ساخت و قدرت پردازش مورد توجه کاربران حتی در سطوح حرفه ای قرار گرفته اند. مدنظر داشته باشید که پردازنده های این کمپانی به دلیل خرابی بسیار پایین همواره بدون گارانتی و ضمانت نامه در بازار ارائه می شوند. هرچند کمتر دچار خرابی می شوند ولی به دلایل مختلفی مانند شوک حرارتی و یا الکترسیته ساکن مشاهده شده که پردازنده های این کمپانی می سوزند. مطلب زیر به شما کمک می کند تا بتوانید بدون هیچ ابزار و تخصصی CPU سوخته خود را مجددا احیا کنید و از آن استفاده نمایید.

  این مطلب بر روی cpu های نسل Celeron,CleronD,Pentium 4,Duall Core,Core 2 و حتی سی پی یوهای نسل جدید 1150 تست شده و در 90 درصد نتیجه مثبتی داشته است.

  برای تعمیر cpu اینتل چه کاری می توان انجام داد؟

  در ابتدای کار سی پی یو را از مادربرد جدا کنید و توسط یک پارچه ضد الکتریسیته ساکن آن را تمیز نمایید.

  سپس CPU خود را درون فریز قرار دهید هرچقدر دمای فریز کمتر (سردتر) باشد بهتر است. حداقل مدت زمانی که لازم است پردازنده را در این دما قرار دهید 12 ساعت است.

  بعد از گذشت حداقل 12 ساعت مقداری آب را بروی گاز قرار داده و اجازه دهید تا به جوش آید.

  هنگامی که آب به نقطه جوش رسید، بدون خاموش کردن، سی پی یو را از درون فریزر بیرون بیاورید و سریعا درون آب در حال جوش قرار دهید.

  با این روش شما به پردازنده خود یک شک حرارتی وارد کرده اید. یعنی در صورتی که دمای فریزر 20 درجه زیر صفر باشد و دمای آب در حال چوش نیز 100 درجه سی پی یو در یک شک 120 درجه ای قرار گرفته است. بعد از یک دقیقه سی پی یو را از درون آب بیرون آورده و درون دستمال کاغذی قرار دهید. تا از این طریق تمام رطوبت آن جذب شود. سپس زمانی که از خشک بودن آن اطمینان یافتید، آن را برروی مادربرد قرار داده و سلامت آن را تست و بررسی نمایید. این شوک باعث احیا مجدد پردازنده شده و به آسانی همانند روز اول میتوانید از آن استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.