دانستنی ها

دانستن برخی نکات فنی برای عیب یابی کامپیوتر

نکات فنی برای عیب یابی یک کامپیوتر

برخی مشکلات کامپیوتر بسیار ناامیدکننده است. همه ما برای کار و خانه به فناوری متکی هستیم و اگر دستگاه شما به درستی کار نکند، می تواند بهره وری شما را از بین ببرد. قبل از اینکه دستگاه خود را وارد متخصصان کنید، این نکات را برای عیب یابی کامپیوتر در خانه امتحان کنید.

چگونه عیب یابی یک کامپیوتر را انجام دهیم

فهمیدن اینکه کامپیوتر شما چه مشکلی دارد ممکن است خسته کننده باشد. آیا مشکل ویندوز است؟ هارد دیسک شما؟ باتری؟ خبر خوب این است که شما اغلب می توانید با پرسیدن چند سوال برای محدود کردن متغیرها، کارها را به نتیجه برسانید. بسته به شدت مسئله، ممکن است هنوز لازم باشد به دنبال کمک فنی حرفه ای باشید. با این حال، این لیست باید شما را در مسیر حل رایج ترین مشکلات قرار دهد

چه مشکلی است؟ از نزدیک کامپیوتر در حال نمایش یک خطا است

هرچه سوالات بهتری بپرسید، بیشتر می توانید مسائل را حذف کرده و به ریشه مشکل نزدیک شوید. ببینید آیا می توانید موضوع را تکرار کنید یا خیر. سوالات زیر را در نظر بگیرید:

آیا برنامه خاصی باعث تاخیر یا خاموش شدن کامپیوتر شما می شود؟

آیا اخیراً برنامه جدیدی را بارگیری یا نصب کرده اید؟

آیا کد خطای خاصی دریافت می کنید؟

اگر این مسئله در یک مرورگر وب است، آیا مشکل مشابه در دستگاه تلفن همراه شما وجود دارد؟

آیا قبل از اینکه کامپیوتر شما از کار بیفتد یک به روزرسانی اساسی رخ داده است؟

با در نظر گرفتن این اطلاعات، می توانید مراحل معمول عیب یابی زیر را امتحان کنید.

  1. مشاوره از طریق گوگل

در مورد کدهای خطا یا مشکلات دقیق، موتورهای جستجو می توانند بهترین دوست شما باشند. اگر یک مسئله مبهم دارید، به عنوان مثال، “کامپیوتر من به آرامی کار می کند”، احتمالاً پاسخ روشنی ارائه نخواهد کرد. هرچه اطلاعات بیشتری را جمع آوری کرده و عبارات جستجوی شما کارآمدتر باشد، شانس یافتن راه حل های مفید بیشتر است.

  1. کامپیوتر را دوباره راه اندازی کنید

همه ما می دانیم که “آیا سعی کرده اید آن را خاموش کنید و دوباره آن را دوباره روشن کنید”، اما راه اندازی مجدد یک پیشنهاد معمول است زیرا کار می کند. کامپیوتر خود را خاموش کنید یا اگر یخ زده است، با پایین نگه داشتن دکمه روشن کردن، آن را مجبور به خاموش شدن کنید.

  1. بررسی اتصالات

یک دقیقه وقت بگذارید و اطمینان حاصل کنید که همه چیز به درستی وصل است. کابل شل، صفحه کلید یا مانیتور از پریز برق یا اتصال دیگر می تواند مقصر باشد.

  1. به روزرسانی های برنامه را جستجو کنید

بررسی کنید آیا سیستم عامل شما به روزرسانی می شود یا خیر. بسته به نیاز به تکمیل به روزرسانی Mac یا Windows، روند کار متفاوت خواهد بود. اگر برنامه خاصی باعث خراب شدن کامپیوتر شما می شود، نسخه های جدید را بررسی کنید یا برنامه را حذف نصب و نصب مجدد کنید.

5-وظایف پس زمینه را ببندید

اگر کامپیوتر شما عقب است، برنامه هایی را که استفاده نمی کنید را ببندید. در صورت مسدود بودن برنامه های فعال، می توانید مجبور را ترک کنید. شما باید از Task Manager در کامپیوتر شخصی Windows یا پنجره Force Quit در Mac استفاده کنید.

  1. هارد دیسک خود را پاک کنید

اگر شما کمتر از 20٪ از فضای دیسک خود را آزاد دارید، ممکن است کمبود فضای ذخیره سازی مقصر مشکلات کامپیوتر شما باشد. هر آنچه را که دیگر نیازی به آن ندارید از جمله برنامه ها و برنامه ها، رسانه ها و اسناد حذف کنید.

  1. اجرای یک برنامه ضد ویروس

اگر هنوز با مشکلی روبرو هستید، با اسکن بدافزار و ویروس های دیگر را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که از جدیدترین نسخه برنامه آنتی ویروس برای گرفتن هر کد مخرب جدید استفاده می کنید.

اگرچه ما نمی توانیم همه مشکلات احتمالی کامپیوتر را در اینجا پوشش دهیم، اما این لیست باید شما را در مسیر تعیین مشکل دستگاه خود قرار دهد. ممکن است سایر مشکلات ناشی از سخت افزار کامپیوتر مانند مادربرد، سیم برق، باتری یا سایر قطعات را تجربه کنید. Wi-Fi یکی دیگر از مقصرهای معمول است، بنابراین قبل از ورود دستگاه خود، یک تست سرعت را انجام دهید یا با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید.

اگر همه راه های دیگر به شکست منجر شد، به متخصصان مراجعه کنید. عیب یاب کامپیوتر مفتخر است خدمات جامع تعمیر کامپیوتر و فناوری اطلاعات را ارائه دهد. اگر خود را لول دیدید، با مکانی در نزدیکی خود تماس بگیرید. تکنسین های حرفه ای ما به شما کمک می کنند تا مشکل را تشخیص دهید، همه چیز را راه اندازی کنید و برای ادامه کار توصیه هایی کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *