دانستنی ها

چرا فن سرفیس لپ تاپ با صدای بلند و مداوم کار می کند؟

چرا فن سرفیس لپ تاپ با صدای بلند و مداوم کار می کند؟

اخیراً، برخی از دارندگان Surface Laptop 3 در مورد موضوعی که طرفداران آن را نگران می کنند زیاد صحبت می کنند. ظاهراً فن سرفیس لپ تاپ خیلی بلندتر از حد معمول کار می کنند. این اتفاق می افتد وقتی دستگاه به برق متصل است، اگر از ما بخواهید بسیار عجیب است.

یک کاربر اعلام کرد که در حال بازی Minecraft، که بازی سنگینی نیست، صدای فن سرفیس لپ تاپ افزایش یافته است. مورد دیگر فقط در حال مرور وب بود که با این صدای بلند مواجه شده است. اگر این مشکل را تجربه کرده اید، دیگر لازم نیست نگران باشید زیرا ما می دانیم چگونه آن را برطرف کنیم.

فن Surface Laptop 3 با صدای بلند و به طور مداوم کار می کند

اگر فن Surface Laptop 3 شما سر و صدا و بلند است و به طور مداوم کار می کند و باعث داغ شدن دستگاه می شود، در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای حل این مشکل انجام دهید.

1- عملکرد پردازنده را تنظیم کنید

ببینید، مشکل اصلی اینجا در عملکرد پردازنده است. وقتی سیستم باتری کار می کند، سیستم عامل که در این حالت ویندوز 10 است، به دلیل دوام بیشتر باتری، عملکرد را به طور خودکار انجام می دهد.

اکنون، وقتی دستگاه به برق متصل است، عملکرد معمولاً به «توصیه شده» افزایش می یابد. در این سطح، عملکرد مطلوبی خواهید داشت، اما گرمای کمتری دارد، بنابراین، طرفداران به همین سرعت چرخ نخواهند خورد. با این حال، اگر شما در گذشته پردازنده را در هنگام اتصال به بهترین عملکرد تغییر داده اید، این بدان معناست که طرفداران برای خنک نگه داشتن Surface Laptop 3 به بیش از حد نیاز می پردازند. از این پس سر و صدای زیادی از طرف هواداران به گوش می رسد.

بنابراین، برنامه این است که حالت Power را روی توصیه شده تنظیم کنید. ما می توانیم این کار را در Surface Laptop 3 با کلیک روی نماد باتری در نوار وظیفه انجام دهیم، سپس دکمه آبی را به سمت پایین بکشید تا کلمه Recommended را ببینید.

از آنجا، طرفداران باید با جنون خود متوقف شوند. اما اگر این کار نکرد، کافی است مرحله بعدی را دنبال کنید.

2- حداکثر حالت پردازنده

حداکثر استفاده از پردازنده مربوط به عملکرد پردازنده هنگام اتصال کامپیوتر است. به طور پیش فرض، باید 100 درصد باشد. اما ما می خواهیم آن را به حداکثر عملکرد 90 درصدی کاهش دهیم، بنابراین چگونه این کار را انجام دهیم؟

ابتدا باید با جستجوی نام از طریق قسمت جستجو، Control Panel را باز کنیم. پس از ظاهر شدن، آن را انتخاب کنید، سپس به سخت افزار و صدا> گزینه های قدرت> ویرایش تنظیمات برنامه بروید. از آنجا بر روی Change Advanced power settings کلیک کرده و از پنجره ای که ظاهر می شود، به دنبال مدیریت پردازنده و سپس حداکثر سرعت پردازنده بگردید.

بخش متصل را از 100 درصد به 90 درصد ویرایش کنید. Apply را بزنید، سپس تأیید کنید و ببینید آیا طرفداران اکنون به طور عادی کار می کنند یا نه.

3- عیب یاب برق را اجرا کنید

برای بررسی فن سرفیس لپ تاپ، سیستم عیب یابی داخلی را اجرا کنید و ببینید آیا به شما کمک می کند یا خیر.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “چرا فن سرفیس لپ تاپ با صدای بلند و مداوم کار می کند؟

  1. مهدی گفت:

    سلام، من سرفیس لپ تاپ 3 دارم، زمانی که لپ تاپ روشنه یه صدای جیز جیز وسط لپ تاپ میاد!!!
    این صدا طبيعی یا مشکلی داره!؟
    سوال بعدیم اینه که کلا فن لپ تاپ خاموش بعد از این خیلی داغ کرد روشن میشه، این چکارش کنم؟
    لطفا کمکم کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *