دانستنی ها

برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش دوم

کامپیوتر من کند کار می کند، برای رفع آن چه مراحلی می توانم انجام دهم؟

ممکن است این سوال به ذهن شما خطور کند که برای برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر خود چه کاری باید انجام دهم؟ چرا سیستم من کند شده است؟ آیا راهی برای برطرف کردن مشکل کندی سرعت کامپیوتر وجود دارد؟ در مقاله برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش اول سعی کردیم مواردی که باعث کند شدن کامپیوتر شما می شوند، را معرفی کنیم. برای دانستن ادامه این مطلب این مقاله را مطالعه نمایید.

برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر

اگر از کند شدن کامپیوتر خود رنج می برید و می خواهید سرعت کامپیوترتان را بهبود ببخشید، این موارد را بررسی و اصلاح کنید به طور حتم اثرات مثبت آن را مشاهده خواهید کرد.

اسکن کردن کامپیوتر به منظور بررسی ویروس

اگر کامپیوتر شما به یک یا چند ویروس کامپیوتری آلوده باشد، ممکن است کندتر کار کند. اگر کامپیوتر شما برنامه آنتی ویروسی نصب نکرده است، برنامه رایگان Housecall آنلاین Trend Micro را برای اسکن و حذف ویروس ها در کامپیوتر خود اجرا کنید. ما همچنین توصیه می کنیم برای محافظت فعال در برابر ویروس ها، یک برنامه ضد ویروس نصب کنید.

اسکن کردن جهت رفع نرم افزارهای جاسوسی و بدافزارها

امروزه، نرم افزارهای جاسوسی و سایر نرم افزارهای مخرب دلیل اصلی بسیاری از مشکلات کامپیوتر ای از جمله عملکرد کند است. حتی اگر یک اسکنر آنتی ویروس روی کامپیوتر نصب شده باشد، ما نیز اسکن بدافزار را توصیه می کنیم. برای اسکن کامپیوتر خود از نظر بدافزار، از نسخه رایگان Malwarebytes استفاده کنید.

درگیری سخت افزار

تأیید کنید که مدیر دستگاه هیچ منافاتی ندارد. در صورت وجود این مشکلات را برطرف کنید زیرا می تواند مشکل شما را ایجاد کند.

سیستم عامل را به روز کنید

به منظور برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر، برای به روزرسانی کامپیوتری که دارای Microsoft Windows است، Windows Update را اجرا کنید. برای به روزرسانی کامپیوتر macOS، Software Update را اجرا کنید. برای ارتقا سیستم عامل، از App Store استفاده کنید.

افزونه های مرورگر را غیرفعال کنید

اگر هنگام استفاده از مرورگر وب، کامپیوتر شما به کندی کار می کند، توجه به غیرفعال کردن افزونه ها، افزونه ها یا برنامه های افزودنی مرورگر

درایورهای خود را به روز کنید

مطمئن شوید که آخرین درایورهای سخت افزار کامپیوتر خود را دارید، مخصوصاً جدیدترین درایورهای ویدئو را. داشتن راننده های قدیمی از نظر عملکرد، باعث ایجاد مجموعه ای از مشکلات می شود.

مجدداً کامپیوتر را راه اندازی کنید

برای برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر، پس از انجام هر یک از تغییرات بالا، دستگاه خود را دوباره راه اندازی کنید.

  • پاک کننده رجیستری را اجرا کنید
  • توجه داشته باشید اگر کامپیوتر Mac دارید، از این بخش صرف نظر کنید، زیرا در macOS رجیستری وجود ندارد.
  • ما معمولاً پاک کننده های رجیستری را توصیه نمی کنیم. با این حال، اگر همه مراحل بالا را دنبال کردید و کامپیوتر شما هنوز کند است، سعی کنید یک پاک کننده رجیستری را در کامپیوتر اجرا کنید.

ارتقای حافظه کامپیوتر با نام مستعار RAM

اگر بیش از دو سال است که کامپیوتر خود را دارید، ممکن است به حافظه بیشتری نیاز داشته باشید. امروز، ما پیشنهاد می کنیم کامپیوتر ها برای سیستم 32 بیتی حداقل 2 گیگابایت حافظه (RAM) و برای یک سیستم 64 بیتی 4 گیگابایت حافظه دارند. با داشتن حافظه کافی برای اجرای برنامه ها در حافظه، کامپیوتر شما نیازی به جابجایی اطلاعات ذخیره شده در حافظه با پرونده swap ندارد. اگر چراغ هارددیسک به طور مداوم فعال باشد، این نشانگر آن است که کامپیوتر مرتباً اطلاعات را بین حافظه و هارد دیسک شما جابجا می کند.

ارتقای drive هارد دیسک

یکی از بزرگترین گلوگاههای کامپیوتر، درایو دیسک سخت است. ارتقا از هارد دیسک استاندارد به Solid State Drive (SSD) عملکرد کامپیوتر را به شدت بهبود می بخشد. برای برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر حتما این روش را امتحان کنید.

برای ادامه این مطلب برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش سوم را مطالعه فرمایید.

2 دیدگاه در “برطرف کردن مشکل کند شدن کامپیوتر – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *