دانستنی ها

جهت رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS چه کاری باید انجام دهیم؟

جهت رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS چه کاری باید انجام دهیم؟

با این که موضوع جدیدی در مورد مشکل به روزرسانی های نرم افزاری در میانه راه در Mac وجود ندارد، اما قصد داریم در این خصوص توجه شما را به چند روش برای به روزرسانی Mac OS جلب کنیم. تعداد زیادی از کاربران Mac OS اخیراً گزارش کرده اند که Mac آنها به روز نمی شود، اظهار داشتند که به نظر می رسد نصب نرم افزار یا در وسط به روزرسانی گیر کرده است.

روش هایی برای رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS

اگر مشکلی در رایانه شما نیز وجود دارد، به این نکات و ترفندهای معتبر توجه کنید.

اطمینان حاصل کنید که مک شما فضای کافی دارد

اولین کاری که برای حل مشکلات به روزرسانی Mac OS انجام می دهید بررسی این است که آیا فضای کافی برای جایگزینی به روزرسانی نرم افزار دارید یا خیر.

روی منوی Apple کلیک کرده و About This Mac را انتخاب کنید. اکنون، روی تب Storage کلیک کنید. بعد، باید کل فضای ذخیره سازی موجود در Mac خود را ببینید. اگر Mac شما به دلیل فضای کافی بهم ریخته است، تمام پرونده ها و برنامه های زائد را که فضای زیادی را مسدود کرده اند، حذف کنید. شما برای بارگیری پرونده های به روزرسانی و سپس نصب به روزرسانی ها، به فضای کافی احتیاج دارید. پس از نصب، پرونده های اصلی حذف می شوند، اما برای کل مراحل، برای هر دو مرحله به فضای کافی نیاز دارید.

رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS

Mac خود را مجدد راه اندازی کنید

برای رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS اگر حتی پس از تمیز کردن فضای ذخیره سازی قادر به به روزرسانی Mac خود نیستید، Mac خود را دوباره راه اندازی کنید. یک راه اندازی مجدد طبیعی معمولاً مسائل تصادفی را برطرف می کند. بنابراین آن را امتحان کنید. پس از راه اندازی مجدد Mac، به System Preferences> Software Update بروید و سعی کنید به روزرسانی را نصب کنید.

Wi-Fi را خاموش / روشن کنید

به روزرسانی های نرم افزاری به دلیل ضعف اتصال به اینترنت، معمولاً از کار می افتند یا متوقف می شوند. بنابراین، مطمئن شوید که Mac شما به یک اتصال اینترنتی پایدار متصل است.

روی منوی Wi-Fi کلیک کنید و آن را خاموش کنید. حالا، مدتی صبر کنید و سپس آن را روشن کنید. پس از آن، طبق معمول، به روزرسانی نرم افزار را شروع کنید تا بررسی کنید که آیا بالاخره مسئله را بهتر کرده اید یا خیر. اگر خاموش و روشن کردن Wi-Fi به نفع شما نیست، می توانید روتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.

به روزرسانی نرم افزار

اطمینان حاصل کنید که سرورهای Apple مشکلی ندارند

وقتی سرورهای اپل با قطعی روبرو می شوند، از جمله به روزرسانی نرم افزار macOS، بسیاری از موارد متوقف می شوند. از این رو، مطمئن شوید که وضعیت سیستم Apple برای به روزرسانی Mac فعال و درحال اجرا است. به صفحه وضعیت سیستم Apple بروید و اطمینان حاصل کنید که دایره سمت چپ به روزرسانی نرم افزار macOS سبز است. اگر خاکستری است، یک فنجان قهوه داغ بگیرید و صبر کنید تا زمان قطع شدن آن قطع شود.

NVRAM را بازنشانی کنید

اغلب اوقات، تنظیم مجدد NVRAM از شر بسیاری از مشکلات رایج خلاص می شود. بنابراین، اگر هیچ یک از راه حل ها برای عیب یابی مشکل به روزرسانی macOS به شما کمک نکرده است، آن را نیز وارد عمل کنید.

برای شروع، Mac خود را روشن کنید. سپس به محض روشن شدن رایانه، کلیدهای command-Option-P-R را پایین نگه دارید. این کلیدها را حدود 20 ثانیه نگه دارید و سپس آنها را رها کنید. در یک Mac قدیمی که هنگام بوت صدای زنگ می زند، کلیدها را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که صدای زنگ دوم راه اندازی را بشنوید.

Mac خود را در حالت Safe Mode به روز کنید

برای رفع مشکلات به روزرسانی Mac OS، راه حل بسیار قابل اعتماد دیگری برای تعمیر Mac که به روز نمی شود، حالت ایمن است. با مسدود کردن برنامه ها و نرم افزارهای مشکل ساز، به Mac اجازه می دهد تا به طور ایمن راه اندازی شود، که اغلب موارد این مشکل را برطرف می کند. ابتدا  Mac خود را خاموش کرده و سپس بلافاصله کلید Shift را فشار داده و نگه دارید تا صفحه ورود ظاهر شود. پس از آن، کلید Shift را رها کرده و وارد سیستم شوید.

پس از ورود Mac به حالت ایمن، سعی کنید آن را به روز کنید. بعد از اینکه Mac شما با موفقیت به روز شد، Mac خود را به طور معمول راه اندازی کنید تا از حالت امن خارج شوید. با روش های ذکر شده امیدواریم Mac شما با موفقیت به روز شود.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *