دانستنی ها

7 روش برای کاهش صدای فن لپ تاپ – بخش دوم

روش های تشخیص تعمیر کارت گرافیک کامپیوتر

در مقاله 7 روش برای کاهش صدای فن لپ تاپ – بخش اول توضیحاتی در خصوص روش هایی برای کم کردن صدای فن لپ تاپ ارائه کردیم. در این مطلب قصد داریم به ادامه این توضیحات بپردازیم. پس همراه ما باشید.

  1. فن لپ تاپ پر سر و صدا؟ لپ تاپ خود را تمیز کنید!

طرفداران بلند لپ تاپ به معنای گرما هستند. اگر طرفداران شما همیشه بلند هستند، این بدان معنی است که لپ تاپ شما همیشه داغ است. گرد و غبار و تجمع مو اجتناب ناپذیر است و فقط به کاهش جریان هوا کمک می کند. کاهش جریان هوا به معنای اتلاف حرارت ضعیف است، بنابراین برای بهتر شدن کار باید دستگاه را به صورت فیزیکی تمیز کنید.

هشدار: اگر دستگاه شما هنوز تحت گارانتی است، باز کردن آن ضمانت نامه را باطل می کند (از جمله ضمانت های تمدید شده پس از فروش مانند AppleCare). علاوه بر این، اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، می توانید به اجزای سازنده آسیب برسانید. با کمی تجربه بیشتر از یک دوست خود مراقبت کنید یا با او مشورت کنید.

برای تمیز کردن دستگاه خود به یک قوطی هوای فشرده، یک پیچ گوشتی برای باز کردن لپ تاپ و حوصله نیاز دارید. همچنین باید از مچ بند ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید و دستگاه خود را از برق بکشید (و در صورت امکان باتری را جدا کنید) تا با برق ساکن به داخلی آسیب نرسید.

برای از بین بردن گرد و غبار و مو از اجزای داخلی، به ویژه در اطراف فن ها و گرمکننده ها، از هوا در کوتاه مدت استفاده کنید. وقت بگذارید و راهنمای کامل تمیز کردن لپ تاپ را که شامل درگاه ها، دریچه ها و داخلی است را بخوانید.

  1. فن لپ تاپ با صدای بلند اجرا می شود؟ از طریق نرم افزار اقدام کنید.

بیشتر لپ تاپ ها به شما امکان می دهند با استفاده از نرم افزار شخص ثالث سرعت فن خود را کنترل کنید. برخی حتی از کنترل های داخلی نیز استفاده می کنند.

این برنامه ها به طور معمول تنظیمات سرعت فن لپ تاپ را فعال می کنند و یا یک برنامه تمیز کردن را برای دفع خاک و گرد و غبار آغاز می کنند. بنابراین، در حالت تئوری، می توانید با کاهش سرعت، صدای فن لپ تاپ خود را کاهش دهید.

با این حال توجه داشته باشید که این کار باعث گرم شدن لپ تاپ شما می شود و طول عمر آن را کاهش می دهد، بنابراین در استفاده از این روش احتیاط کنید. برنامه های مدیریت طرفداران شخص ثالث برای Windows، macOS و Linux در دسترس هستند.

  1. ایجاد صدای عجیب و غریب یا وزوز؟

اگر لپ تاپ شما به طور ناگهانی متفاوت به نظر می رسند و صدای جغجغه یا صدای بلند زیادی می کشند، با مشکل روبرو هستید.

این مسئله احتمالاً مسئله ای با یاتاقانهای فن است. حل این مسئله تقریباً همیشه مورد تعویض فن است. اگرچه می توان یاتاقان های مسدود شده را برطرف کرد، اما بهتر است نسبت به تعویض و خرید و نصب فن جدید اقدام کنید.

تعویض فن کار دشواری نیست، اما برای کسی که با تعمیر لپ تاپ آشنا نیست نباید انجام شود. در حالی که اصل اساسی در همه لپ تاپ ها یکسان است، مدل های گوناگون از تولید کنندگان روش های مختلفی دارند.

  1. برای بررسی فن صدای بلند Laptop از یک متخصص استفاده کنید

اگر فن لپ تاپ شما هنوز پر سر و صدا است یا مایل نیستید دستگاه را باز کنید، با یک متخصص صحبت کنید. اگر کامپیوتر شما گارانتی داشته باشد که کار شما راحتتر است. لپ تاپ اپل را می توان به فروشگاه اپل برد. سایر تولیدکنندگان سیاست های تعمیر خود را دارند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *