دانستنی ها

چند اشتباه متداول در خرید لپ تاپ

چند اشتباه متداول در خرید لپ تاپ
 •  

  خرید یک لپ تاپ می تواند یک تجربه هیجان انگیز باشد، اما حتما می خواهید یک مورد مناسب را انتخاب کنید – و برخی از مشکلات جدی وجود دارد که می خواهید از آن جلوگیری کنید. به دست آوردن بهترین ویژگی ها وسوسه انگیز است، اما داشتن یک لپ تاپ که می دانید چگونه از آن استفاده کنید. اغلب آموختن آن یک درس پرهزینه است. هنگام خرید لپ تاپ بعدی این اشتباهات را در نظر داشته باشید و سعی کنید از آن ها جلوگیری کنید.

   

  اشتباه اول: خرید ارزان ترین لپ تاپ ممکن

  تعداد زیادی لپ تاپ با بودجه عالی در بازار وجود دارد، اما فقط به این دلیل که ارزان هستند به این معنی نیست که می توانید کار مورد نظر خود را انجام دهید یا تمام ویژگی های مورد نیازتان را داشته باشند. برای مثال بگذارید بگوییم که شما تصمیم می گیرید بین یک پردازنده دو هسته ای و چهار هسته ای تصمیم بگیرید. شما می خواهید بسیاری از برنامه ها را به طور همزمان اجرا کنید ، اما پردازنده دو هسته ای را انتخاب کردید زیرا کمی ارزان تر است. اکنون سیستمی دارید که به اندازه تقاضای نیاز شما قدرتمند نیست، و تا زمانی که زمان خرید مجدد آن نباشد، این مشکل شما را درگیر خواهد کرد.

  چند اشتباه متداول در خرید لپ تاپ

  خرید laptop

  اشتباه دوم: دادن پول بیش از حد

  برعکس، بهترین لپ تاپ های جهان ممکن است همه ی تجهیزات ممکن را داشته باشند، اما اگر ویژگی ها یا سخت افزارهای مختلف را که لازم ندارید بخرید، فقط پول خود را هدر می دهید. بهتر است اگر لپ تاپی که تحت نظر دارید ویژگی های مختلفی دارد که به درد کسی نمیخورد بهتر است آن گزینه را خریداری نکنید. MacBook Pro جدید با مشخصات عالی می تواند تا 6000 دلار هزینه داشته باشد – اما تعداد بسیار کمی از افراد به 4TB فضای ذخیره سازی در لپ تاپ خود نیاز دارند. شما می توانید  با همان مشخصات دقیق فقط با قابلیت ذخیره کمتر با نیمی از این قیمت لپ تاپ دیگری بخرید و برای ذخیره ی اطلاعات از درایو اکسترنال استفاده کنید.

  اشتباه سوم: خرید لپ تاپ برای زمان حال

  این یک توصیه قدیمی است، اما هنوز هم صادق است. مگر اینکه وسواس جدیدترین فناوری را داشته باشید، خرید جدیدترین لپ تاپ زیاد به نفعتان نخواهد بود. به جای خرید لپ تاپ که به طور انحصاری برای نیازهای شما باشد، باید لپ تاپی را خریداری کنید که فکر می کنید چند سال دیگر کار خواهد کرد. ممکن است وسوسه شوید که بخواهید برای برچسب قیمت پایین آن، مدل پایه ای را انتخاب کنید، چیزی شبیه به 4 گیگابایت رم و یک درایو با حالت جامد 128 گیگابایتی. با این وجود، جذابیت طولانی مدت آن محدود خواهد شد، زیرا به سرعت از فضای ذخیره سازی خاتمه می یابد و ممکن است چند برنامه را به خوبی انجام ندهد.

  منبع: digitaltrends.com

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.