دانستنی ها

دلیل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید!

دلیل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید

در این مطلب قصد داریم در خصوص چشمک زدن صفحه لپ تاپ و دلایل آن بحث کنیم. این مشکل اگرچه چندان رایج نیست، ولی نگران کننده است و باعث می شود تا عملکرد سیستم را با اختلال مواجه سازد. چشمک زدن صفحه لپ تاپ، دلایل مشخصی دارد که در لپ تاپ های همه برندها مشترک است.

در ادامه این دلایل را به طور کامل شرح می دهمی و در ادامه مطلب بعد راهکارهایی را نیز برای رفع مشکل چشمک زدن نمایشگر لپ تاپ، به شما معرفی می کنیم. اگر روش های معرفی شده را به درستی اجرا کردید و باز همشاهد پرش تصویر یا همان چشمک زدن در صفحه نمایش لپ تاپ خود بودید، می توانید به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه نمایید تا همکاران ما نسبت به رفع مشکل برآیند. کارشناسان ما از تجربه کافی در خصوص تعمیرات لپ تاپ برخوردار هستند و قادرند مشکل شما را بررسی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

دلایل چشمک زدن صفحه لپ تاپ را بدانید.

در صورتی که صفحه نمایش لپ تاپ شما مدام چشمک می زند، شاید یک ایراد سخت افزاری و یا ناهماهنگی نرم  افزاری وجود دارد. وجود وسایل الکترونیکی و مغناطیسی در اطراف لپ تاپ نیز سبب چشمک زدن ال سی دی و تصویر آن می شود. به خصوص در لپ تاپ های قدیمی تر این مسئله بسیار رایج است. حتی با نزدیک کردن گوشی و اجسام الکترونیکی به نمایشگر، این مشکل ممکن است حادتر شود. مد نظر داشته باشید که خرابی کارت گرافیک، دومین دلیل چشمک زدن صفحه لپ تاپ است که باید توجه خاصی به آن داشته باشید.

البته موضوع دیگری که وجود دارد این است که شاید درایور کارت گرافیک هم اشتباه نصب شده باشد و یا به روزرسانی نشده باشد. در برخی مواقع نیز نمایشگر لپ تاپ به دلیل نوسانات برق سوسو می زند یا اصطلاحا می پرد. پس خوب است در این شرایط کابل را هم بررسی نمایید و مطمئن شوید که سالم است و ایرادی در آن رویت نشده است. در نهایت گاهی هیچ ایرادی در قطعات وجود ندارد و مشکلات و ناهماهنگی های نرم افزاری باعث چشمک زدن نمایشگر لپ تاپ می شوند. در صورتیکه مشکل شما برطرف نشد می توانید به مرکز تعمیرات تخصصی ناوک مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.