مک بوک

برای تعمیر لولای مک بوک چه باید کرد؟

تعمیر لولای لپ تاپ Apple

لولای لپ تاپ یکی از قطعات مکانیکی و پر استهلاک این دستگاه محسوب می شود. توجه داشته باشید که تعمیر لولای مک بوک، یکی از خدماتی است که توسط مرکز خدمات تخصصی ناوک انجام می شود. این قطعه در هر بار باز و بسته شدن درگیر می شوند در نتیجه ممکن است احتمال شکستگی آن افزایش یابد. در صورتی که بر روی این قسمت فشار زیادی نیز وارد شود امکان شکستن آن وجود دارد.

مد نظر داشته باشید که لولاهای مک بوک در دو طرف ال سی دی مک بوک جای گرفته اند. ال سی دی از طریق پیچ به لولا ها وصل شده اند.  تشخیص شکستگی لولا کار دشواری نیست و به راحتی می توانید متوجه شکسته شدن لولا شوید. اگر لولای مک بوک شکسته شود باید سریعا نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کنید. اهمیت این موضوع در این است که در صورت شکسته شدن لولای مک بوک امکان شکستگی  ال سی دی مک بوک و  قاب مک بوک نیز وجود دارد.

در صورت تداوم مشکل لولا و عدم به موقع تعمیر آن، امکان بروز مشکلاتی در کابل انتقال تصویر یا فلت صفحه نمایش نیز ایجاد می شود. ممکن است این کابل که در اطراف لولا قرار گرفته، پاره شود و باعث اتصال و آسیب فراوان به مادربردشود. در نتیجه تعمیر لولای مک بوک اهمیت بسزایی دارد و باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام شود.

تعمیر لولای مک بوک چکونه انجام می شود؟

شاید این سوال برای شما به وجود آید که تعمیر لولای مک بوک در چه شرایطی باید انجام شود؟ این وضعیت تنها در شرایطی انجام پذیر است که این قطعه ترک خورده باشد یا شل شده باشد. توجه داشته باشید در صورتی که میزان شکستگی این قطعه شدید نباشد امکان تعمیر آن فراهم است. فرایند تعمیر این قطعه به این شکل است که معمولا آن را جوش می زنند.

به دلیل متفاوت بودن جنس لولا در لپ تاپ ها با برندهای مختلف، در حین جوش زدن این قطعه ضروری است که به جنس لولا و آلیاژ فلز آن دقت داشته باشید. اگر به این موضوع اهمیتی داده نشود و به ان توجهی نشود ممکن است هزینه های زیادی برای شما متحمل شود.

برای تعویض لولای مک بوک چه کنیم؟

تعویض لولای مک بوک، روشی است که برای رفع مشکلات این قطعه به کار می رود. قبل از هر چیز از مشکل دار شدن این قطعه باید مطمئن شوید. در صورتی که شکستگی لولا به اندازه ای باشد که تعمیر آن امکان پذیر نباشد، باید به تعویض آن اقدام کرد. مد نظر داشته باشید که یکی از نکات بسیار ضروری در تعویض این قطعه،  اصل بودن لولا و همکاهنگی آن با مدل لپ تاپ شما است.

در صورتیکه لولای مورد استفاده کیفیت خوبی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که مک بوک و دیگر قطعات آن در معرض خطرات قرار می گیرند. برای انجام این کار باید حتما زیر نظر افراد متخصص و کاربلد انجام شود. در غیر این صورت هزینه های زیادی برای شما ایجاد می گردد.

مد نظر داشته باشید که تعمیر لولای مک بوک یا تعویض آن، از حساسیت بالایی برخوردار است و لازمه دقت کافی است. زیرا این قطعه در کنارکابل ال سی دی، قرار گرفته و خطر پارگی این کابل وجود دارد. برای این کار می توانید به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه و نسبت به تعمیر و تعویض آن اقدام کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *