کامپیوتر

5 راه حل آسان برای رفع رایج ترین مشکلات کامپیوتر – بخش اول

5 راه حل آسان برای رفع رایج ترین مشکلات کامپیوتر

بسیاری از ما آنقدر به کامپیوترهای خود وابسته هستیم که وقتی مشکلی پیش بیاید، مانند قطع برق یا قطع شدن آب مشکل جدی است. اگرچه شما بخواهید سیستم خود را در اسرع وقت فعال و راه اندازی کنید ، اما اغلب گفتن آن آسان تر از انجام آن است. اغراق نیست اگر بگوییم تعداد تقریباً نامحدودی از چیزها می تواند با کامپیوتر اشتباه شود، زیرا سیستم و تنظیمات هر شخص با بقیه متفاوت است.

با این اوصاف، ممکن است تعجب کنید که چگونه بسیاری از مسائل دلیل ساده ای دارند. پس قبل از هر اقدامی این اقدامات ساده را انجام دهید تا ببینید آیا می توانید مشکل را خودتان حل کنید. ما اینجا هستیم تا 5 راه حل آسان برای رفع رایج ترین مشکلات کامپیوتر را به شما توضیح دهیم.

1. یک اسکن کامل ویروس را اجرا کنید

پس نرم افزار اسکن ویروس خود را روشن کنید، بهترین و کامل ترین اسکن موجود را راه اندازی کنید و آن را به انجام کار خود واگذار کنید. توجه داشته باشید که جامع ترین نوع اسکن (که بیشتر فایل ها را بررسی می کند و طولانی ترین زمان برای تکمیل آن طول می کشد) ممکن است اسکنی نباشد که کامپیوتر شما به طور پیش فرض اجرا کرده است ، بنابراین تنظیمات برنامه را بررسی کنید تا ببینید چه چیزی موجود است. شما همچنین باید مطمئن شوید که اسکنر شما ابتدا به روز است ، بنابراین می تواند جدیدترین موج کد بد را بگیرد.

اسکنرهای آنتی ویروس گاهی اوقات ممکن است مفید نباشند، بنابراین ارزش دارد نظر دوم را دریافت کنید. بسیاری از توسعه دهندگان آنتی ویروس اسکنرهای سبک و درخواستی ایجاد می کنند که می توانید در کنار نرم افزار امنیتی اصلی خود به عنوان لایه دوم حفاظت نصب کنید، برنامه هایی مانند Kaspersky Security Scan برای Windows یا macOS ، یا Microsoft Safety Scanner برای Windows ، یا Emsisoft Emergency Kit برای Windows مفید هستند.

2. نرم افزار خود را به روز کنید

بسیاری از مشکلات رایانه ای ناشی از نرم افزارهای قدیمی است، خوشبختانه بسیاری از به روز رسانی ها اکنون به صورت خودکار انجام می شوند، زیرا مهم هستند. به همین دلیل ممکن است کامپیوتر شما به طور ناگهانی دوباره راه اندازی شود در حالی که انتظارش را نداشتید.

ابتدا روی سیستم عامل خود تمرکز کنید. در ویندوز می توانید با بازکردن تنظیمات، سپس کلیک روی Update & security؛ در macOS ،App Store یا صفحه برنامه های کاربردی در Finder راه اندازی کنید، سپس به برگه Updates بروید. اطمینان حاصل کنید که هر گونه به روزرسانی را که مورد انتظار است، اعمال کنید.

مهم است که به روزرسانی سایر برنامه های خود، از جمله مرورگر وب و برنامه آنتی ویروس خود را بررسی کنید، حتی اگر تنظیم کرده اید که به طور خودکار به روز شوند. ویژگی به روز رسانی باید در هر برنامه ای نسبتاً برجسته باشد، اما در صورت گیر افتادن از گزینه های راهنمای داخلی استفاده کنید.

پس از اعمال تمام به روزرسانی ها ممکن است مشکلات شما برطرف شود. در این صورت، این فرایند را به عنوان راهی برای جلوگیری از مشکلات آینده و همچنین رفع مشکلات موجود، حفظ کنید. اطمینان یابید که بسیاری از برنامه های نصب شده شما به طور خودکار در پس زمینه به روز می شوند و در نتیجه با مشکلات کامپیوتری کمتری روبرو می شوید.

در ادامه مطلب بعدی به توضیحات بیشتری در خصوص راه حل آسان برای رفع رایج ترین مشکلات کامپیوتر خواهیم پرداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “5 راه حل آسان برای رفع رایج ترین مشکلات کامپیوتر – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *