هارد

علایمی که به شما هشدار می دهد هارد سوخته است!

هارد سوخته

علایمی وجود دارد که به شما نشان می دهد، که هارد سوخته است. برای آشنایی با شما برخیاز این علایم توضیح داده شده اند.

باز نشدن فایل های موجود در لپ تاپ

در صورت سوختن هارد، ممکن است فایل های موجود بر روی هارد دستگاه شما باز نشود و یا به عبارت دیگر خوانده نمی شوند. در نتیجه هر چقدر هم تلاش کنید قادر به باز کردن آن ها نمی باشید و بر روی صفحه دکستاپ خود ارور های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

از بین رفتن نظم و ترتیب پوشه ها و فایل ها

یکی دیگر از علایم خرابی و سوختن هارد، از بین رفتن نام و نظم و ترتیب فایل های موجود در لپ تاپ می باشد که گاها ممکن است این مشکل از بدسکتور هارد باشد. خوب است بدانید که هارد دارای قسمت های مختلف می باشد، که هر کدام از آن ها یک سکتور نام دارد و هر زمانی که هر کدام از سکتور ها به دلایل مختلفی مانند ضربه، استفاده بیش از حد و نامناسب آسیب می بیندد که اصطلاحا گفته می شود که  هارد بدسکتور شده است.

شنیدن صدای کلیک از لپ تاپ 

از مشخص ترین علائمی که شما را از سوختن هارد دیسک لپ تاپتان آگاه می کند، شنیدن صدای کلیک از لپ تاپ می باشد. دلیل آن این است که  بخشی از هارد که کار بازیابی یا همان خواندن اطلاعات را انجام می دهد. تلاش می کند تا وظیفه اش را انجام دهد ولی به دلیل خرابی هارد این کار امکان پذیر نیست و در نتیجه این صدا از دستگاه شما به گوش می رسد.

از بین رفتن فایل های لپ تاپ

آخرین علایم مربوط به هارد سوخته، ناپدید شدن فایل های موجود بر روی صفحه و یا درایوها به صورت خود به خود می باشد. پس اگر با لپ تاپ خود کار کنید و متوجه نبودن فایل های خود شده اید در جریان باشید که هارد دستگاه شما دچار آسیب و مشکل شده است.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *