هارد

نحوه پاک کردن هارد دیسک چگونه است؟

How to erase a hard drive

در حالی که تمیز کردن هارد دیسک به شما کمک می کند حداکثر فضای ذخیره سازی را افزایش داده و عملکرد سیستم خود را بهبود ببخشید؛ پاک کردن هارد دیسک شما هر اثری از اطلاعات شخصی و حساس شما را از بین می برد. اگر قصد دارید یک کامپیوتر قدیمی را به کسی اهدا کنید، آن را بفروشید یا هر کار دیگری که باید اطلاعات شما از آن حذف شوند، پاک کردن کامل هارد دیسک انتخاب درستی است.

خیلی از افراد تصور می کنند که حذف پرونده های قدیمی و تاریخچه مرورگر تنها چیزی است که برای پاک کردن هارد دیسک آنها لازم است. اما واقعیت این است که هکرها می توانند نرم افزار بازیابی اطلاعات را برای دسترسی به پرونده های حذف شده شما و دستیابی به اطلاعات خصوصی اجرا کنند. یک پاک کردن کامل شما و مشتریان شما را در برابر این نوع حملات محافظت می کند.

قبل از پاک کردن هارد دیسک ، اطمینان حاصل کنید که ابتدا اطلاعات خود را در کامپیوتر جدید، هارد دیسک خارجی یا سرویس وب پشتیبان گیری کنید تا در آینده به همه فایلهای ضروری دسترسی داشته باشید. هنگامی که آماده پاک کردن کامپیوتر خود هستید، چند گزینه را باید در نظر بگیرید:

نرم افزار شخص ثالث: چندین برنامه نرم افزاری وجود دارد که می توانند هارد دیسک شما را فراتر از تکنیک های بازیابی اطلاعات پاک کنند. Boot and Nuke Darik’s Boot and Nuke (DBAN) یکی از رایج ترین آنها است. DBAN برای پاک کردن و رونویسی مجدد تمام اطلاعات درایو خود به چندین بار به یک تولید کننده شماره تصادفی متکی است. فقط توجه داشته باشید – DBAN فقط روی درایوهای سنتی کار می کند، نه درایوهای حالت جامد یا همان (SSD).

پاک کردن هارد دیسک به صورت دستی

برخی از افراد ترجیح می دهند جدا از کار با نرم افزارهای شخص ثالث، از نظر فیزیکی اطمینان حاصل کنند که هارد دیسک آنها کاملاً روشن است. این کار با برداشتن هارد دیسک و قرار دادن آهنربای کمیاب روی آن انجام می شود. همچنین اگر برنامه ای برای استفاده مجدد از آن ندارید، می توانید آن را از نظر فیزیکی جدا کنید.
نصب جدید: بازنویسی هارد موجود با نصب جدید و تمیز سیستم عامل اصلی کامپیوتر، داده های موجود را نیز پاک می کند. این روش اغلب توسط افرادی که قصد استفاده مجدد از کامپیوتر را از یک کارمند به دیگری دارند، ترجیح داده می شود.
این که آیا شما به سادگی نیاز به تمیز کردن و ایمن سازی فضای بیشتر در هارد دیسک موجود خود دارید یا کل سیستم را پاک کنید، این نکات باید را باید قبل از شروع کار خود در نظر بگیرید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *