سخت افزار, مک بوک

علائم خرابی مادربرد لپ تاپ مک بوک

بررسی مشکلات عملکرد مک بوک

لپ تاپ های کمپانی اپل که به آنها مک بوک گفته می شود، بسیار ظریف و حساس هستند و ممکن است در اثر کم دقتی با مشکل مواجه شوند و آسیب ببینند. دلیل این حساسیت نیز آنبرد بودن قطعات لپ تاپ می باشد.

نشانه های خرابی مادربرد لپ تاپ مک بوک

در صورتی که نشانه های زیر را در مک بوک خود مشاهده کردید، بدانید لپ تاپ شما دچار آسیب شده است.

آداپتور را به برق وصل کنید و سپس لپ تاپ خود را روشن کنید:

  • هیچ اتفاقی رخ نمی دهد.
  • چراغ روشن می شود، فن شروع به کار می کند، ولی صفحه نمایش لپ تاپ روشن نمی شود و بعد از ۱۵-۱۰ ثانیه صدای کار کردن هارد دیسک به گوش نمی رسد.

عیب یابی مادربرد لپ تاپ مک بوک

به یاد داشته باشید قبل از هر اقدامی باید تعمیر مک بوک  خود را به دست متخصص آن بسپارید. به منظور عیب یابی مادربرد به دنبال سوئیچ “Lid Closed” بگردید و چندین بار آن را فشار دهید. این سوئیچ در نزدیکی لولا قرار گرفته است. هنگامی که دری لپ تاپ بسته است، این سوئیچ فشرده می شود. گاهی اوقات سوئیچ در “Lid Closed” گیر کرده و سبب می شود که صفحه نمایش لپ تاپ نتواند کار خود را شروع کند. اگرچه برخی لپ تاپ ها دارای سوئیچ مغناطیسی هستند که باعث می شود که گیر نکنند.

 بهتر است لپ تاپ های سری جدید Dell و Apple لپ تاپ را با آداپتور دیگری تست نمایید، با اینکه خیلی رایج نیست ولی ممکن است که آداپتور خراب باشد و ولتاژ لازم را تامین نکند. حتی اگر چراغ هنگام وصل کردن آداپتور روشن شود. ممکن است با اندازه گیری ولتاژ خروجی همه چیز به ظاهر خوب باشد ولی آداپتور خراب باشد و ولتاژ لازم را تامین نسازد. در نتیجه لازم است برای این منظور از آداپتور دیگری استفاده نمایید.
رم را مجددا تنظیم کنید. هارد دیسک و CD/DVD را نیز خارج کنید.
در نهایت لپ تاپ را با آداپتور روشن کنید. اگر باز هم تصویری نمایان نشد لازم است که لپ تاپ را برای تعمیر به مراکز مجاز مانند تعمیر لپ تاپ منتقل نمایید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *