سخت افزار, مک بوک

نحوه تعمیر دیسک در MacBook Pro

نحوه تعمیر دیسک در MacBook Pro

اگر MacBook Pro شما حتی پس از ارتقاء سیستم عامل به آخرین نسخه (macOS High Sierra در زمان نگارش این مقاله)، و نصب همه به روزرسانی ها، رفتارهای غیر عادی خود را شروع کرده یا اصلاً بوت نمی شود، و احتمالاً این مشکل ار هارد دیسک است که مشکل ایجاد می کند و باید تعمیر شود. پس در خصوص نحوه تعمیر دیسک در MacBook Pro مطلب زیر را مطالعه بفرمایید.

به حالت ریکاوری بروید

MacBook Pro خود را روشن کنید، همزمان با ظاهر شدن اولین صفحه کلید Command + R را فشار دهید و با مشاهده لوگوی Apple کلیدها را رها کنید. این مک بوک پرو شما را در حالت بازیابی بوت می کند. از اینجا می توانید داده های خود را از پشتیبان گیری Time Machine بازیابی کنید، سیستم عامل را دوباره نصب کنید، پارتیشن های هارد دیسک را مدیریت کنید و غیره.

توجه: اگر MacBook Pro شما قبلاً روشن است، می توانید روی لوگوی Apple از گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید، روی Restart کلیک کنید، مجدداً در کادر Restart کلیک کنید و کلیدهای Command + R را به محض روشن شدن مجدد کامپیوتر پس از خاموش کردن فشار دهید. پایین بروید تا به حالت بازیابی بروید.

to به Disk Utility بروید

زبان خود را در پنجره Language انتخاب کنید، روی دکمه Next از پایین کلیک کنید، Disk Utility را در پنجره macOS Utilities انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید. با این کار پنجره Disk Utility باز می شود. از اینجا می توانید تمام کارهای مربوط به هارد دیسک (ها) خود را مانند عیب یابی، مدیریت پارتیشن های دیسک و غیره مدیریت کنید.

دیسک را جدا کنید

دیسک مشکل دار (اصلی برای این مثال) را از پنجره سمت چپ انتخاب کرده و روی Unmount کلیک کنید. این دیسک را جدا می کند. Unmounting تضمین می کند که دیسک در حین فرایند تعمیر مورد استفاده قرار نمی گیرد و کار بدون هیچ گونه مانع یا درخواست ناخواسته انجام می شود.

دیسک را تعمیر کنید

روی First Aid کلیک کنید و روی Run در کادر بعدی ظاهر می شود. این دیسک را برای هر گونه خطا یا ناسازگاری تشخیص می دهد و به طور خودکار آنها را تعمیر می کند. از آنجا که دیسک جدا نشده است، تعمیر باید بدون مشکل انجام شود.

بررسی جزئیات به منظور تعمیر هارد دیسک

پس از اتمام تعمیر (یا در حین فرآیند) روی نمایش جزئیات کلیک کنید. این جعبه را گسترش می دهد و تمام جزئیاتی را که در طول فرایند تعمیر جمع آوری شده است نمایش می دهد. در صورت وجود مشکلاتی در دیسک که کمک های اولیه قادر به تعمیر آنها نبود، این اطلاعات ممکن است مفید باشد و شما می خواهید به جای تکیه بر ابزار داخلی، به دنبال راه حل های دیگر باشید.

دیسک را دوباره نصب کنید

روی کادر تکمیل دیسک تعمیر انجام شده کلیک کنید و روی Mount کلیک کنید در حالی که دیسکی که تازه فرمت کرده اید هنوز انتخاب شده است. این دیسک را به عقب وصل می کند. پس از نصب مجدد، MacBook Pro شما آماده است تا به طور معمول بوت شود.

MacBook Pro خود را مجدداً راه اندازی کنید

روی لوگوی Apple در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و روی Restart کلیک کنید. این MacBook Pro شما را به صفحه ورود مجدد راه اندازی می کند. در اینجا می توانید گذرواژه حساب خود را وارد کرده و مانند قبل به استفاده از رایانه ادامه دهید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *