لپ تاپ

دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ چیست؟

شارژ نشدن باتری لپ تاپ

دلایل مختلفی برای شارژ نشدن باتری لپ تاپ وجود دارد که در این مطلب قصد داریم آن ها را بیان کنیم. خوب است این موارد را بدانید و نسبت به رفع مشکل اقدام کنید . امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید باشد.

دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

۱. ممکن است اتصالات باتری مشکل داشته باشد!

۲. ممکن است تنظیمات دستگاه به هم ریخته باشد

۳. ممکن است باتری لپ تاپ شما معیوب باشد

۴. ممکن است لپ تاب داغ شده باشد

روشی برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ

۱. ابتدا باید Device Manager را در کادر جستجو در منو استارت تایپ کنید و پنجره Device Manager را باز کنید.

۲. سپس با کلیک بر روی Batteries لیست آن را باز کنید . دو مورد در زیر مجموعه Batteries ارائه شده است که می توان به Microsoft AC Adapter و Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery اشاره کرد.

۳. در این مرحله بر روی هر یک راست کلیک کنید و Uninstall را انتخاب نمایید. بله باید درایور باتری خود را حذف نمایید و مجددا آن را نصب کنید .

۴. سپس لپ تاپ را Shut down کنید و کابل شارژر را از لپ تاپ خود جدا کنید. اگر باتری لپ تاپ قابل جدا شدن است باید یک دور باتری را از لپ تاپ جدا کنید اما در صورتی که این امکان وجود ندارد باید پنل زیر لپ تاپ را باز کرده، سپس با جدا کردن مادربرد باتری را جدا نمایید و مجددا جا بزنید.

۵. در مرحله اخر نیز لپ تاپ را به شارژر متصل کنید و آن را روشن کنید. در آخربر روی آیکون باتری در Notification bar کلیک نمایید و آیکون اتصال به شارژر را بررسی نمایید. با نصب مجدد درایور لپ تاپ، جدا کردن و اتصال باتری، قطع و وصل شارژر این مشکل برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که ممکن است این مراحل در مدل های مختلف لپ تاپ با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *