لپ تاپ, هارد

مشکلات رایج هارد لپ تاپ و نحوه تعمیر آن

عدم شناسایی هارد لپ تاپ

عدم شناسایی هارد لپ تاپ یکی از رایج ترین مشکلات است که به دلیل خرابی های فریم روی هارد دیسک، خرابی های فیزیکالی ناشی از ضعف یا خرابی هد هارد لپ تاپ و خرابی مربوط به برد هارد دیسک بوجود می آید.

بررسی و تشخیص این مشکل دنیازمند تخصص و دانش کافی است، زیرا هارد دیسک ها ساختار پیچیده ای دارند و به راحتی نمی توان مشکلات را در آنها تشخیص داد.

سوختگی برد هارد

نوسانات برق اصولا باعث خرابی برد یا سوختگی برد هارد لپ تاپ می شود. این مسئله در لپ تاپ ها کمتر شایع است؛ با سوختن برد هارد دیسک، هارد دیسک روشن نمی شود. در صورت بروز این مشکل به مراکز خدمات تخصصی مراجعه نمایید.

بدسکتوری شدن هارد

بدسکتور نیز یکی از شایع ترین مشکلاتی است که در هارد ایجاد می شود. در کل دو نوع بد سکتوری وجود دارد با نام های لاجیکال و فیزیکال.

از علائم بد سکتور شدن هارد می توان به مواردی مانند بالا نیامدن ویندوز، عدم دسترسی به اطلاعات پارتیشن ها و درایو چها، کند شدن سرعت لپ تاپ، کندی عملکرد لپ تاپ در حین کار، نمایش Blue Screen، هنگ کردن لپ تاپ و ریستارت شدن آن اشاره داشت. برای رفع این مشکلات سعی کنید فشار زیادی بر هارد وارد نشود، در غیر این صورت شرایط بسیار وخیم خواهد شد.

ضربه خوردن هارد

هارد دیسک ها بخش حساسی هستند که در صورت ضربه خوردن به سرعت دچار مشکل می شوند. خرابی هد، سیلندر و مدیا از نشانه های رایج درگیری های فیزیکالی هارد است که صدایی همچون تق تق از هارد شنیده می شود.

در این وضعیت به منظور تعمیر هارد لپ تاپ می توان از طریق روش های پیشرفته، اطلاعات هارد ضربه خورده را بازیابی کرد. شما عزیزان می توانید در صورت بروز مشکل در هارد لپ تاپ خود به مرکز ناوک مراجعه نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *