لپ تاپ

افزایش طول عمر لپ تاپ چگونه امکان پذیر است؟

افزایش طول عمر لپ تاپ

به منظور افزایش طول عمر لپ تاپ خود باید یکسری موارد را رعایت کنید تا نتیجه مثبتی بگیرید. این موارد عبارتند از:

افزایش طول عمر لپ تاپ چگونه امکان پذیر است؟

لپ تاپ را زیاد روشن نگذارید.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که لپ تاپ خود را زیاد روشن می کنید، از حالت استندبای و Sleep استفاده کنید. این کار سبب می شود تا کارایی رم لپ تاپ شما به حداقل برسد. علاوه بر این باتری سیستم نیز انرژی زیادی را مصرف می کند و از کیفیت اولیه خود خارج می شود. از روشن نگه داشتن لپ تاپ بدون استفاده خودداری کنید.

از آنتی ویروس های اورجینال استفاده کنید.

حمله ویروس های موجود در اینترنت می تواند منجر به خرابی های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری شود. پس برای افزایش طول عمر لپ تاپ، نصب و راه اندازی آنتی ویروس فعال و معتبر را مد نظر قرار دهید. دقت داشته باشید که می بایست مراحل راه اندازی آنتی ویروس را به طور کامل طی کنید تا کارایی سیستم به طور کامل چک شود.

مدت زمان شارژ لپ تاپ را چک نمایید.

کنترل مدت زمانی که لپ تاپ در حالت شارژ است، می تواند موضوع مهمی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپباشد. جهت افزایش طول عمر لپ تاپ هیچ گاه سیستم را تا صبح در حال شارژ نگه ندارید. البته بسیاری از آداپتورهای امروزی پس از به اتمام رسیدن پروسه ی شارژ شدن، قابلیت این را دارند که از ادامه ی انتقال جریان برق به لپ تاپ جلوگیری کنید. این موضوع به افزایش طول عمر لپ تاپ شما کمک می کند.

از قراردادن ظروف مایعات در کنار لپ تاپ خود خودداری کنید

در صورتی که لیوان نوشیدنی خود را کنار لپ تاپتان قرار دهید، ممکن ست ناخواسته چای یا قهوه شما بر روی لپ تاپ بریزد و دچار خسارت شود، پس  از نوشیدن چای و قهوه هنگام کار با لپ تاپ بپرهیزید. نفوذ مایعات به لپ تاپ ممکن است در عرض چند ساعت باعث سوختگی بسیاری از قطعات لپ تاپ شود. اگر با مشکل آبخوردگی لپ تاپ مواجه شدید، سریعا سیستم را خاموش کرده و نسبت به تعمیر تخصصی به ناوک اقدام نمایید.

در صورت جابجایی لپ تاپ از کیف استاندارد استفاده کنید.

حمل و نقل لپ تاپ باید به صورتی باشد که آسیبی به بدنه ی آن وارد نشود. ضربه به لپ تاپ می تواند باعث خرابی ال سی دی، کیبورد، تاچ پد، فلت های مانیتور، لولای درب سیستم و دیگر قطعات سیستم شود.  در صورتی که قصد جا به جایی و حمل و نقل لپ تاپ را دارید، بایستی لپ تاپ را خاموش کنید، درب دستگاه را ببند و آن را درون کیف استاندارد مخصوص قرار دهید. از کیف های غیر استاندارد استفاده نکنید در غیر این صورت خسارات جبران ناپذیری به سیستم شما وارد می شود.

رعایت نکات بالا می تواند به افزایش طول عمر لپ تاپ شما کمک بسیاری کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *