لپ تاپ

برای افزایش طول عمر باطری لپ تاپ چه باید کرد؟

باطری لپ تاپ

افزایش طول عمر باطری لپ تاپ

جهت پیشگیری از فاسد شدن باطری لپ تاپ باید به طور مداوم از آن استفاده نمود. بعضا کاربرانی هستند که با نداشتن اطلاعات کافی، باطری را بر روی لپ تاپ نصب می کنند. از طرف دیگر این افراد با آداپتور نیز کار میکنند.  این عمل به مرور زمان باعث انباشته شدن سلول های باطری و باد کردن و در نهایت از کار افتادن آن میشود.

جهت جلوگیری از این مشکل، باید حداقل در هفته ۲ بار شارژ و دشارژ گردد. البته لپ تاپ هایی که باطریشان اکسترنال است مزیت مهمی نسبت به لپ تاپ های جدید (اینترنال) دارند. مزیت مهم در این نوع از لپ تاپ ها این هست که میتوانید، باطری خود را با %۵۰ شارژ خارج نموده و به کنار بگذارند. در اینصورت مدت شارژ و دشارژ به ۱ بار در ماه تغییر میکند.

این موضوع در مورد لپ تاپ های تولید جدید متفاوت است. چرا که از باطری حساس تر و پیچیده تر در آنها وجود دارد. کاربران به این نکته توجه کنند که حتما در هفته ۲ بار عمل شارژ و دشارژ را انجام دهند تا باطری لپ تاپ خراب نشود. باطری در لپ تاپ های نسل جدید از ۲ نوع لیتیوم و پلیمری هستند که در نوع پلیمری خرابی همراه با بادکردن میباشد. که اگر به این مرحله برسد احتمال خرابی تاچ پد یا صدمه دیدن قاب لپ تاپ وجود دارد. پس سعی کنید به این مرحله نرسد. اما اگر این مورد پیش آمد، حتما به مراکز مجاز مانند مرکز تعمیرات ناوک سرویس مراجعه  کنید. در این مرکز باطری در صورت موجود بودن تعویض و در غیر اینصورت تعمیر خواهد شد.

به طور کلی

اگر باطری لپ تاپ را تازه خریداری نمودید حتما شارژ اولیه آن که خیلی مهم میباشد را کامل انجام دهید تا طول عمر باطری نرمال باشد. یعنی بعد از نصب آن روی لپ تاپ،فرق نمیکند که (اینترنال یا اکسترنال) باشد، بار اول به مدت ۸ الی ۱۰ ساعت به طور مداوم شارژر به لپ تاپ وصل باشد. و بعد از این تایم آداپتور را بکشید و لپ تاپ خود را روشن بگذارید یا استفاده نمایید تا شارژ باطری به %۵ برسد، دوباره شارژر را وصل نمایید اینبار به %۱۰۰ رسید، میتوانید استفاده معمول خود را انجام دهید.

مد نظر داشته باشید که برای کلیه تعمیرات تخصصی لپ تاپ خود می توانید به مرکز خدمات تخصصی ناوک مراجعه کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *