دانستنی ها, سخت افزار, کامپیوتر

رایج ترین مشکلات مانیتورهای LCD

رایج ترین مشکلات مانیتورهای LCD

صفحه کامپیوتر یا مانیتور کامپیوتر یکی از مفیدترین دستگاه های خروجی است. با کمک مانیتور کامپیوتر می توانید نتایج کار کامپیوتر را بصورت تصویری مشاهده کنید. خواه یک سند متنی، یک تصویر، یک فیلم، نتایج محاسبات یا نمایش برنامه های مختلف باشد.

چندین مشکل معمولی برای صفحه نمایش LCD وجود دارد:

  • چراغ نشانگر چشمک زن (صفحه های اپل)

LED که وضعیت صفحه را نشان می دهد ممکن است به نشان دادن مشکل صفحه کمک کند. وقتی چشمک می زند، می دانید که علت نقص چیست. (یک تکنسین از این اطلاعات برای آگاهی از نحوه برخورد و مقابله با مشکل استفاده می کند). ممکن است مشکل از شارژر، مادربرد یا اینورتر باشد.

  • صفحه چیزی نشان نمی دهد

در شرایطی که به نظر می رسد صفحه نمایش روشن است اما تصویری نشان نمی دهد. خرابی می تواند منبع تغذیه، مادربرد یا اینورتر (ماژولی باشد که جریان نور پس زمینه را تامین می کند).

تصویر ظاهر می شود و سپس ناپدید می شود، نشانگر قدرت هنوز روشن است.

اگر مانیتور تصویری را برای چند ثانیه نمایش می دهد و سپس ناپدید می شود، دلیل آن ممکن است مشکل در منبع تغذیه، اینورتر یا یکی از لامپ ها یا چراغ ها باشد. (نور پس زمینه صفحه نمایش شامل چندین لامپ یا LED های زیادی است که صفحه نمایش روشن می شود و هنگامی که تشخیص می دهد مشکلی در یک یا چند لامپ وجود دارد یا LED های محافظ داخلی همه لامپ ها/LED ها را خاموش می کند. تصویر همچنان همانجا باقی می ماند اما بدون نور تا روی صفحه نمایش “بدون تصویر” نشان داده می شود).

  • صفحه نمایش مرده است

اگر صفحه نمایش اصلاً پاسخ نمی دهد، مشکل می تواند در منبع تغذیه یا مادربرد باشد (برای مثال مشکل در برنامه BIOS).

  • عکس را می بینید اما نور کم است

اگر به نظر می رسد که صفحه نمایش کار می کند، اما تصویر بسیار کم نور است یا فقط در زیر نور خارجی قابل مشاهده است. (مانند زمانی که با چراغ قوه روی صفحه نشان می دادید) نور پس زمینه کار نمی کند و ممکن است اینورتر یا لامپ های نور پس زمینه یا LED ها.

  • کم نور پس زمینه

تصویر نمایش داده می شود اما به اندازه کافی روشن نشده است. (با فرض اینکه تنظیمات روشنایی صفحه روی حداکثر تنظیم شده باشد). این مشکل به طور کلی می تواند ناشی از لامپ های ضعیف باشد.

  • گاهی اوقات صفحه نمایش خاموش می شود

صفحه نمایش مدتی کار می کند و سپس ناگهان خاموش می شود. این معمولاً مشکل منبع تغذیه است.

  • صفحه سفید بدون تصویر

اگر فقط یک صفحه سفید بدون تصویر مشاهده می کنید، معمولاً مشکلی در کابل داخلی وجود دارد. که مادربرد را به ماژول الکترونیکی صفحه متصل می کند. یا ممکن است مشکلی در خود ماژول صفحه باشد.

  • صفحه شکسته

اگر صفحه نمایش شکسته یا آسیب دیده باشد نمی توانیم آن را تعمیر کنیم اما گاهی اوقات می توانیم آن را تعویض کنیم.

  • صفحه دارای یک یا چند خط عمودی یا افقی رنگی است

این معمولاً در خود صفحه یک مشکل است و نمی توان آن را برطرف کرد.

جهت تشخیص مشکلات مانیتورهای LCD با ما تماس بگیرید. مرکز خدمات تخصصی ناوک دارای تجهیزات پیشرفته و ابتکاری برای تشخیص و تعمیر هرگونه مشکل در مانیتورهای LCD PC است. تکنسین های ما خدمات حرفه ای و سریع با کیفیت بالا را ارائه می دهند. بسیاری از مشتریان راضی با ترک توصیفات ، این را تایید کردند.

بهترین کار این است که صفحه را برای تشخیص بیاورید تا بتوانید تصمیم بگیرید که مانیتور را تعمیر کنید یا یک مانیتور جدید بخرید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *