دانستنی ها

هشدار باتری در مک بوک، آیا باید باتری را تعویض کنید- بخش دوم

چگونه می توان هشدار باتری کم را در مک بوک خود تغییر داد؟

در مقاله هشدار باتری در مک بوک، آیا باید باتری را تعویض کنید- بخش اول توضیحاتی در خصوص سرویس باتری ارائه شد. در این مطلب قصد داریم به ادامه این مبحث بپردازیم. پس همراه ما باشید. ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه می توان هشدار باتری کم را در مک بوک خود تغییر داد؟ در پاسخ به این سوال خوب است بدانید که اگر هشدار سرویس باتری را دریافت کنید، چرخه ها بیش از 1000 است، باتری شما تقریباً فرسوده است.

اما اگر چرخه شما نسبتاً کم است، ممکن است موارد دیگری در این زمینه وجود داشته باشد و شما باید از روش هایی که گفته می شود، استفاده کنید. مابه شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید قبل از تعویض کامل باتری، خودتان این مسئله را حل کنید.

تنظیم مجدد SMC

اولین کاری که باید امتحان کنید، تنظیم مجدد System Management Controller (SMC) است که یک تراشه سخت افزاری است و برخی تنظیمات سخت افزاری از جمله سیستم قدرت را کنترل می کند.

گرچه بسیار قابل اعتماد است، اما گاهی اوقات می تواند مشکلاتی داشته باشد که نیاز به بازنشانی دارد. این فرایند ساده است، اما ممکن است هرگونه سفارشی سازی در برنامه های قدرت یا تنظیمات سخت افزاری شما نیز بازنشانی شود.

در اینجا نحوه تنظیم مجدد SMC آمده است:

  • مک بوک خود را خاموش کنید.
  • Shift + Ctrl + Option + Power را همزمان فشار دهید و نگه دارید.
  • همه کلیدها را همزمان رها کنید.
  • لپ تاپ را روشن کنید.

SMC فن های کامپیوتر، نور پس زمینه و چراغ های نشانگر و همچنین برخی از جنبه های نمایشگر، درگاه ها و باتری را کنترل می کند، بنابراین با تنظیم مجدد آن مک بوک شما مجبور می شود برای همه این موارد به تنظیمات پیش فرض خود برگردد.

اگر یک مشکل گذرا در SMC باعث هشدار سرویس باتری شد، این باید آن را برطرف کند.

باتری مک بوک خود را دوباره مرتب کنید

مورد بعدی که باید امتحان کنید، کالیبراسیون مجدد باتری است. کالیبراسیون مجدد باتری در اصل به معنای تخلیه کامل آن و سپس شارژ کامل آن است.

کالیبراسیون مجدد باتری یک روز یا بیشتر طول می کشد، بنابراین اگر ممکن است مک بوک خود را برای کار نداشته باشید، این کار را در آخر هفته انجام دهید.

در اینجا نحوه جمع آوری مجدد باتری مک بوک خود آورده شده است:

  • مک بوک خود را کاملاً 100٪ شارژ کنید.
  • درصد باتری را در مک بوک نشان دهید
  • لپ تاپ را در حالی که به منبع تغذیه متصل هستید برای چند ساعت روشن نگه دارید.
  • مک بوک را از منبع تغذیه جدا کنید و اجازه دهید باتری کاملاً خالی شود.
  • مک بوک خود را یک شب بدون اتصال سیم برق بگذارید.
  • صبح روز بعد، مک بوک خود را به برق وصل کنید و دوباره آن را 100٪ شارژ کنید.

اکنون مک بوک شما باید بتواند وضعیت باتری را با دقت بیشتری اندازه گیری کند. اگر با این کار مشکلی برطرف شد، اخطار «سرویس باتری» شما از بین می رود. اگر هیچ یک از موارد بالا کار نکرد، وقت آن است که Mac خود را برای سرویس به مراکز خدمات تخصصی ببرید.

ناوک ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه انواع مک بوک، لپ تاپ و … می باشد و شما می توانید برای دریافت خدمات به این مرکز مراجعه نمایید. اگر کمتر از یک سال از خرید مک بوک خود گذشته باشید، می توانید از گارانتی مک بوک خود استفاده کنید. با این حال، پس از آن مرحله، تعویض باتری می بایست انجام پذیرد.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *