دانستنی ها

بررسی مشکل شارژ نشدن مک بوک

MacBook شارژ نمی شود

اگر لپ تاپ Mac شما شارژ نمی شود ، چند نکته برای آزمایش وجود دارد:

فقط برای بررسی ساده ترین حالت مشکل، آن را به پریز دیگری متصل کنید.

از کابل برق متفاوتی استفاده کنید – ببینید آیا دوست شما می تواند به شما کابل را قرض دهید. اگر با کابل دیگری شارژ شود، می دانید این مسئله است. اگر Mac و کابل را به Apple Store ببرید، احتمالاً اپل کابل را به صورت رایگان جایگزین می کند.

اگرمک بوک هنوز شارژ نمی شود، بررسی کنید که آیا کابل لپ تاپ Mac دیگری را شارژ می کند یا خیر ، حداقل می توانید خطای کابل را رد کنید.

اگر هنوز مک بوک شارژ نمی شود، چند ترفند دیگر وجود دارد که می توانید قبل از اینکه Mac خود را برای بررسی نبوغ به فروشگاه Apple برسانید، امتحان کنید.

ابتدا می توانید SMC Mac خود را مجدداً تنظیم کنید. این کنترل کننده سیستم مدیریت است. برای تنظیم مجدد SMC ، ابتدا باید Mمک بوک خود را خاموش کنید. پس از خاموش بودن ، آداپتور برق MagSafe را متصل کرده و دکمه های Control ، Shift ، Option و دکمه روشن / خاموش را برای مدت زمان حدود چهار ثانیه نگه دارید ، قبل از اینکه همه موارد را به طور همزمان آزاد کنید.

پس از تنظیم مجدد SMC، دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا مک بوک راه اندازی شود و ببینید آیا مشکل برطرف شده است. اگر این مشکل برطرف نشد، ممکن است باتری شما در پایان عمر خود باشد و شما باید مک بوک خود را برای سرویس به اپل ببرید.

اتفاقاً اگر MacBook قدیمی با باتری قابل جابجایی دارید می توانید با حذف کامل باتری و قرار دادن مجدد آن ، آن را تنظیم کنید. با انجام این کار ممکن است مشکل برطرف شود – اما براساس سن دستگاه شما ممکن است که تازه به پایان عمر خود رسیده باشد.

شارژ مک بوک خیلی زود تمام می شود

اگر روی نماد باتری در نوار منو در بالای Mac خود کلیک کنید، می توانید ببینید آیا برنامه هایی از انرژی قابل توجهی استفاده می کنند. اگر می خواهید در یک روز دور از منبع تغذیه، کمی بیشتر عمر باتری را از Mac خود خارج کنید ، آن برنامه ها را ببندید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ها و فرآیندهای پرمصرف، نگاهی به زبانه Energy در Activity Monitor (که یک مورد جدید در OS X Mavericks بود) است.

Activity Monitor به شما نشان می دهد که همه برنامه های باز چه مقدار انرژی مصرف می کنند و همچنین اینکه چگونه انرژی در طول زمان تغییر کرده است. همچنین می توانید ببینید آیا برنامه های در حال اجرا در واقع از ویژگی Apple Nap App استفاده می کنند یا خیر.

App Nap یکی از ویژگی های اپل بود که در ماوریکس معرفی شد و به برنامه های غیرفعال اجازه می دهد تا به خواب روند، باعث کاهش مصرف انرژی و طولانی شدن عمر باتری می شود.

به دلیل گرم شدن بیش از حد مک بوک

اگر طرفداران شما به آن ضربه بزنند، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد که باعث گرم شدن بیش از حد مک بوک شما شود ، یا ممکن است طرفدار معیوبی داشته باشید.

کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای کمک به خنک کننده مک بوک خود از جمله قرار دادن آن روی یک پایه ، بستن برنامه هایی که باعث پردازش بیش از حد پردازنده می شوند و برنامه هایی که به شما امکان می دهد از گرم شدن آن جلوگیری کنید، انجام دهید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *