دانستنی ها

چرا لپ تاپ من روشن نمی شود؟

نحوه عیب یابی و تعمیر لپ تاپی که روشن نمی شود

یک لپ تاپ ممکن است به دلایل زیادی روشن نشود. در این خصوص بهتر است ابتدا نحوه نحوه عیب یابی و تعمیر لپ تاپی که روشن نمی شود را بدانید تا بتوانید مشکل را برطرف کنید.

توجه داشته باشید که لپ تاپ دارای دو منبع تغذیه است: وقتی AC در دسترس نیست، برق از باتری لپ تاپ گرفته می شود. بنابراین بلافاصله می توان فهمید که وقتی لپ تاپ بلافاصله روشن نمی شود، مشکل منبع تغذیه دارید. اگر لپ تاپ مرده به نظر می رسد، مشکل منبع تغذیه دارید. در اینجا به روش های عیب یابی و تعمیر لپ تاپ اشاره شده است:

بررسی مشکلات روشن نشدن لپ تاپ

 • قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ بررسی کنید که لپ تاپ به برق وصل باشد.
 • بررسی کنید که باتری به درستی نصب نشده است.
 • سعی کنید باتری را بردارید تا لپ تاپ فقط از برق متناوب کار کند. در صورت کار کردن ، ممکن است باتری مشکلی داشته باشد که نیاز به تعویض دارد.
 • قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ، اگر باتری دیگری دارید، از آن استفاده کنید.
 • آداپتور برق روی سیم برق را بررسی کنید. آیا آداپتور مناسب لپ تاپ شماست؟ سایر دستگاه های قابل حمل ممکن است دارای آداپتورهای مشابه باشند، اما تا زمانی که با ولتاژ و آمپر لپ تاپ شما مطابقت ندارند، لپ تاپ کار نمی کند.
 • ولتاژ و آمپر به یکدیگر مرتبط هستند. این می تواند یکی از دلایل روشن نشدن لپ تاپ باشد.
 • وقتی لامپ برق لپ تاپ روشن است، نشان می دهد که لپ تاپ کمی عمر دارد. این بدان معنی است که سخت افزار لپ تاپ قدرت خود را تشخیص می دهد. پس از این مشکل می تواند سخت افزار لپ تاپ باشد، نه منبع تغذیه.
 • لپ تاپ شما دارای لامپهای جداگانه برای برق و باتری است ، می توانید هر دو را بررسی کنید. اگر لامپ AC روشن شود اما باتری روشن نمی شود، این یک مشکل باتری است. وقتی لامپ باتری روشن است اما لامپ AC تاریک است ، ممکن است آداپتور برق AC از بین رفته باشد یا برق AC از دیوار خراب شود یا مشکل اتصال داشته باشید.
 • قبل از اقدام به تعمیر لپ تاپ اگر خود را از نظر فنی مسلط می دانید، می توانید برخی از سخت افزارها را امتحان کنید. به عنوان مثال، اگر لپ تاپ دارای درایو های قابل جابجایی دیسک است، مطمئن شوید که به درستی متصل شده اند: با خاموش شدن لپ تاپ، درایوها را خارج کرده و دوباره وارد کنید. Ditto برای کارت حافظه PC: لپ تاپ را خاموش کنید، حافظه را بردارید و سپس حافظه را دوباره برگردانید.
 • لپتاپ ها وقتی خراب می شوند کار نمی کنند. سخت افزار لپ تاپ ممکن است خراب شود. موارد الکترونیکی خراب توسط اکثر ضمانت های لپ تاپ تحت پوشش قرار می گیرند. باید از طریق تماس با سازنده لپ تاپ پشتیبانی دریافت کنید. پس باید نسبت به تعمیر لپ تاپ اقدام کنید.
 • کلید Caps Lock را فشار دهید. اگر برق دارید، با فشار دادن کلید لامپ Caps Lock روی لپ تاپ چشمک می زند و خاموش می شود. در این صورت ، مشکل می تواند نمایشگر باشد.
 • تنظیمات روشنایی صفحه نمایش لپ تاپ را بررسی کنید. اگر سطح روشنایی بیش از حد کاهش یابد ، صفحه نمایش تاریک خواهد شد، مخصوصاً در یک اتاق روشن یا در معرض تابش مستقیم خورشید. سعی کنید روشنایی را تا انتها افزایش دهید تا ببینید صفحه درخشان است یا خیر.
 • یک مانیتور خارجی را به پورت مانیتور لپ تاپ وصل کنید. اگر مانیتور خارجی کار می کند ، مشکل فقط در نمایشگر لپ تاپ است، نه در آداپتور نمایشگر لپ تاپ یا سایر سخت افزارهای داخلی. از آنجا که لپ تاپ و مانیتور یک چیز هستند، اصلاح مانیتور (یا آداپتور نمایشگر) شامل جایگزینی اجزای اصلی لپ تاپ است. برای تعمیر لپ تاپ می توانید به نمایندگی مربوطه مراجعه کنید.

مرکز تعمیرات تخصصی معتبر ناوک

مرکز تعمیرات تخصصی معتبر ناوک ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه تعمیر لپ تاپ، موبایل، خدمات نرم افزار و فروش قطعات می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه مشکل با ما تماس بگیرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *