دانستنی ها

چگونه تشخیص دهیم پردازنده کامپیوتر ما دچار مشکل شده است

چگونه تشخیص دهیم پردازنده کامپیوتر ما دچار مشکل شده است

پردازنده کامپیوتر شما، که گاهی اوقات “CPU” نیز نامیده می شود، دستگاهی است که در آن  برنامه های کامپیوتری اجرا می شود. در واقع، اگر پردازنده شما خراب شود، با مشکلات عمده کامپیوتری روبرو خواهید شد. در حالی که پردازنده ها معمولاً کاملاً خراب نمی شوند، مشکلات دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد که باعث توقف کار آنها شود. اگر فکر می کنید مشکلی در پردازنده کامپیوتر شما وجود دارد، قبل از اینکه هزینه خود را برای یک تکنسین جایگزین یا گران قیمت خرج کنید، ان را عیب یابی کنید.

پردازنده را عوض کنید. پردازنده ای را که به نظر می رسد مشکل ساز است حذف کنید و در صورت داشتن قطعات یدکی، آن را نصب یا از دستگاه جدا کنید. اگر باز هم جواب نداد، مشکلات دیگری دارید. اگر دستگاه شما با پردازنده خوب کار می کند، آن را بیرون آورده و دستگاه اصلی خود را دوباره وارد کنید. اگر باز هم کار نکرد، باید پردازنده را تعویض کنید.

تلاش برای روشن کردن کامپیوتر

 اگر کامپیوتر شما اصلاً خاموش نشد فن پردازنده را بررسی کنید و ببینید آیا روشن می شود یا خیر. فن بدون کار باعث گرم شدن بیش از حد پردازنده می شود.

کامپیوتر خود را روشن کنید و بگذارید برای مدتی کار کند. آن را خاموش کرده و بدنه را باز کنید. می توانید از مچ بند ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید. این مچ بندها در اکثر خرده فروشی های لوازم دفتری و اداری موجود است. پردازنده را با دقت لمس کنید. اگر بیش از چند ثانیه لمس آن خیلی گرم باشد، پردازنده شما بیش از حد گرم می شود.

برنامه ای را نصب یا اجرا کنید. اگر آنها نصب یا اجرا نمی شوند، درایورهای کامپیوتر خود را به روز کنید. برای بارگیری درایورهای فعلی با سازنده سیستم تماس بگیرید.

اگر از انجام این کار راحت هستید، مادربرد را جایگزین کنید. بخش “منبع” این مقاله را برای یک فیلم آموزشی دقیق بررسی کنید. اگر دستگاه خود را دارید، آن را با لوازم یدکی یا یکی از ماشین های کارگر جایگزین کنید یا مادربرد جدیدی خریداری کنید. مادربرد فعلی شما ممکن است بد یا ناسازگار با پردازنده باشد.

نکات

کابل ها، منبع تغذیه و سایر وسایل جانبی را بررسی کنید تا مطمئن شوید رفع ساده ای نیست.

هشدارها

هنگام انجام هر کاری در کامپیوتر که هنوز به منبع تغذیه متصل است، بسیار احتیاط کنید. شما در معرض شوک الکتریکی و آسیب شدید قرار دارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *