دانستنی ها

چگونه می توان سرعت لپ تاپ یا کامپیوتر را افزایش داد – بخش اول

افزایش سرعت لپ تاپ

ویروس ها، نرم افزارهای ضد ویروس و تنظیمات شما می توانند باعث کند شدن عملکرد کامپیوتر شما شوند. برای اطلاع از چگونگی سریعتر کردن لپ تاپ خود، ادامه مطلب را بخوانید.

چیزهای ناامیدکننده ای بیشتر از یک کامپیوتر کند وجود ندارد. صرف چند دقیقه در انتظار بارگیری یک صفحه وب یا برنامه Microsoft Office برای لپ تاپ یا سیستم عامل همه در یک، می تواند حتی یک انسان عاقل را وادار کند کامپیوتر خود را در سطل آشغال بیندازد. اما این کار را نکنید.

مراحل ساده ای وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن مجدد رایانه خود انجام دهید. حذف بدافزار و چند تغییر در تنظیمات شما مکان خوبی برای شروع است. در اینجا برخی از فعالیت های انجام شده برای حفظ رایانه در شرایط بالایی وجود دارد. از انتظار خسته شده اید و فقط یک لپ تاپ جدید سریع می خواهید؟ از بهترین تست های لپ تاپ ها استفاده کنید یا به سه سوال سریع پاسخ دهید تا یک لپ تاپ عالی را پیدا کنید.

نرم افزار را به روز نگه دارید

اطمینان حاصل کنید که تمام نرم افزارهای شما به روز هستند. این شامل مرورگرهای وب ، برنامه ها ، درایورهای دستگاه هایی مانند چاپگرها و از همه مهمتر خود ویندوز است ، زیرا مایکروسافت به طور منظم به روزرسانی می کند تا حفره های امنیتی را متصل کند یا اشکالات موجود در سیستم عامل را برطرف کند.

فضای دیسک لپ تاپ را آزاد کنید

بدون هیچ جایی برای نفس کشیدن بعید است در بهترین حالت خود عمل کند. خواه تقاضای Windows برای فضای بیشتر برای به روزرسانی و یا تجمع مداوم برنامه ها و پرونده ها باشد ، حتی بزرگترین هارد دیسک ها نیز بدون مراقبت می توانند خیلی سریع پر شوند. اگر مشکوک به مشکلی هستید، ردراین زمینه بیشتر مطالعه کنید.

آیا باید هارد خود را خارج کنید؟

به طور معمول ، هنگامی که یک کامپیوتر شخصی یک فایل بزرگ را در هارد دیسک ذخیره می کرد ، آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کرده و در چندین مکان ذخیره می کرد. با جمع شدن این پرونده ها ، دسترسی به هارد دیسک بیشتر طول می کشد. این امر باعث ایجاد نرم افزار “defragging” شد ، که به طور موثر ، پرونده ها را به ترتیب منطقی تری کنار هم قرار می داد و به کامپیوتر شما یک سرعت افزایش می داد. با این حال ، با ظهور ویندوز 10 (و ویندوز 8 / 8.1 قبل از آن) ، اجرای نرم افزار defragging در رایانه شما به سادگی ضروری نیست. این روزها ویندوز بسیار هوشمندتر از پس داده ها برمی آید. کاربران Mac به هیچ وجه نیازی به پیش بازی ندارند. اگر هنوز از ویندوز 7 (یا بالاتر) استفاده می کنید ، ممکن است با defragging هارد دیسک خود ، سرعت کمی افزایش دهید. اگر شما یک درایو حالت جامد (SSD) دارید ، این فرایند لازم نخواهد بود ، زیرا ویندوز هر از گاهی در پس زمینه به طور خودکار این کار را برای شما انجام می دهد. به طور گسترده توصیه می شود که خودتان از SSD استفاده نکنید.

ویروس ها و سایر بدافزارها را بررسی کنید

برنامه نرم افزار آنتی ویروس خود را مرتباً اجرا کنید. ویروس ها می توانند سرعت رایانه شما را کاهش داده و باعث از بین رفتن اطلاعات شوند ، در حالی که جاسوس افزار می تواند با نظارت بر فعالیت شما و جمع آوری اطلاعات درباره شما ، امنیت را به خطر بیندازد. نرم افزار آنتی ویروس خود را راه اندازی کرده و از بروز بودن آن اطمینان حاصل کنید. سپس اسکن کامل دیسک سخت خود را اجرا کرده و در صورت اجازه بسته ، اسکن های منظم برنامه ریزی شده را تنظیم کنید. اگر هنوز یک مجموعه حذف بدافزار ندارید و مطمئن نیستید که حفاظت داخلی ویندوز به اندازه کافی خوب است ، به بررسی نرم افزار آنتی ویروس ما بروید تا ببینید کدام یک را نصب کنید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *