دانستنی ها

نحوه تعمیر RAM به چه صورت است؟

چگونه می توان یک حافظه RAM رم را تعمیر کرد؟

همانطور که همه می دانید RAM بخش مهمی از سیستم کامپیوتر ما است و بدون آن حتی یک خط روی صفحه نمایش نشان داده نمی شود.

اگر حافظه RAM کامپیوتر شما اخیراً از بین رفته و میخواهید آن را تعمیر کنید، نگران نباشید، زیرا ما یک ترفند عالی برای تعمیر RAM داریم.

چگونه فرایند لحیم کاری یا Reflow می تواند به شما کمک کند؟

لحیم کاری Reflow رایج ترین فرایند تولید کنندگان و تعمیرگاه ها برای نصب قطعات الکترونیکی روی PCB است.

Reflow مرحله “لحیم کاری مجدد” است که در آن “لحیم” یا “خمیر لحیم” حالت خود را از جامد به مایع در دمای حرارت بالا تغییر می دهد تا یک اتصال لحیم کاری کامل و مناسب روی PCB (مدارهای صفحه چاپی) ایجاد کند.

و در این آموزش، ما با استفاده از روش Reflow با تأمین حرارت مستقیم 200 درجه سانتیگراد به صفحه مدار چاپی، با ذوب شدن لحیم کاری زیر تراشه GPU، دوباره به اتصالات خراب آن می پیوندیم.

برای اینکه درباره روش Reflow بیشتر بدانید، باید بدانید که reflow چیست و به راهنمایی مناسب در مورد آن نیاز دارید.

توجه: اگر رم شما هنوز گارانتی دارد، نیازی نیست این کار را انجام دهید. بنابراین، فقط کافی است RAM را از کامپیوتر خود خارج کرده و آن را به نمایندگی ببرید یا برای پشتیبانی با آن ها تماس بگیرید.

توجه 2: هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید RAM خود را کاملاً درست کنید اما بهترین کار این است که این آموزش 95٪ برای تمام وقت کار می کند. اما مطمئن شوید که فقط سعی کنید این کار را با RAM یا DEAD یا FAULTY انجام دهید.

بنابراین، بیایید ببینیم برای تعمیر RAM چگونه آن را انجام دهیم.

همانطور که می بینید من یک مجموعه دو حافظه RAM دارم و هیچکدام کار نمی کنند. اگر این RAM را در مادربرد جای دهم، کامپیوتر من هرگز روشن نمی شود زیرا فقط صفحه خالی سیاه را به من نشان می دهد.

نحوه تعمیر RAM

بنابراین، تصمیم گرفتم حداقل یکی از آنها را تعمیر کنم. من با نشان دادن چند تصویر به شما روش کامل زیر را نشان می دهم و همچنین توضیح می دهم که چه کاری باید انجام شود و چگونه اوضاع پیش می رود.

توجه 3: اطمینان حاصل کنید که ابتدا RAM خود را تمیز کرده و فقط برای هدف آزمایش مجدداً آن را در کامپیوتر خود نصب کنید.

مراحل تعمیر RAM

مرحله 1 – اجاق گاز را در دمای 150 درجه سانتی گراد به مدت 3-5 دقیقه گرم کنید و مطمئن شوید که از اجاق مایکروویو استفاده نمی کنید زیرا این امر می تواند به صفحه مدار چاپی حافظه RAM شما آسیب برساند.

مرحله 2 – آماده سازی کارها: در حالی که اجاق گاز شما گرم می شود، کاغذ فویل 2x 10 اینچی را بگیرید و هر دو RAM خود را در لبه کاغذهای مختلف قرار دهید و سپس آن را محکم بپیچید. همچنین، اطمینان حاصل کنید که فضای خالی را به صورت فلپ های بالا قرار دهید.

نحوه تعمیر RAM

مرحله 3 – ترمیم: فکر می کنم اجاق شما باید تاکنون آماده باشد. بنابراین، این زمان مناسبی است که شما باید RAM Stick خود را مستقیماً درون فر قرار دهید و تایمر را برای مدت زمان 2 دقیقه در دمای 200 درجه سانتیگراد تنظیم کنید، و بعد از اتمام 2 دقیقه، فقط گرما را برای 230 افزایش دهید درجه 2 به مدت 2 دقیقه دیگر.

نحوه تعمیر RAM

مرحله 4 – بگذارید RAM خنک شود: بعد از 3 یا 4 دقیقه پخت، به طور ناگهانی RAM را از اجاق خارج نکنید. فقط باید در اجاق گاز را باز کنید و برای مدتی بگذارید تا خنک شود.

مرحله 5 – آزمایش: اکنون قاب کامپیوتر خود را باز کرده و RAM را به جای خود نصب کنید و پس از آن می توانید کامپیوتر خود را راه اندازی کنید. اگر کامپیوتر شما کاملاً کار می کند، این بدان معناست که RAM Stick خود را با موفقیت تعمیر کرده اید و هزینه زیادی پس انداز کرده اید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *