دانستنی ها

چگونه فن را در کامپیوتر شخصی خود غیرفعال کنیم

غیرفعال کردن فن کامپیوتر

تولید کنندگان کامپیوتر به دو دلیل اصلی فن ها را در کامپیوتر شما نصب می کنند. اولین مورد ارائه خنک کننده مستقیم بر روی اجزای منفرد مانند CPU یا GPU است. دلیل دوم این است که حرکت هوا را به طور کلی در کل مورد ایجاد کنید، درجه حرارت کلی کامپیوتر شما را پایین بیاورید و باعث کاهش گرد و غبار بر روی اجزای داخلی شود.

هر فن در حال استفاده باعث تخلیه منبع تغذیه کامپیوتر و همچنین افزایش نویز سیستم می شود. برای کاهش مصرف برق یا نویز کامپیوتر، می توانید فن های منفرد را در سیستم خود غیرفعال کنید، یا از طریق منوی تنظیمات سیستم، معروف به BIOS سیستم، یا از طریق حذف فیزیکی کابل های برق فن های انتخابی از برق تأمین شده توسط سیستم شما.

برای غیر فعال کردن فن کامپیوتر مراحل زیر را دنبال کنید:

 مرحله 1

کامپیوتر خود را روشن کرده و سپس کلید نشان داده شده توسط کامپیوتر را هنگام راه اندازی فشار دهید تا هنگام روشن شدن کامپیوتر از طریق صفحه پست، به BIOS سیستم دسترسی پیدا کنید. صفحه پست صفحه ای است که نوع کامپیوتر، سرعت پردازنده و RAM سیستم را لیست می کند.

 گام 2

برای انتخاب منوی مانیتور سیستم، با استفاده از کلیدهای جهت دار از طریق منوهای BIOS حرکت کنید.

مرحله 3

وضعیت فن را برای پنکه ای که می خواهید آن را غیرفعال کنید از طرفداران ذکر شده در منو برجسته کنید. وضعیت را با استفاده از کلیدهای “+” و “-” تغییر دهید تا زمانی که “غیرفعال” بخواند. با فشار دادن کلید “F12” تغییر را ذخیره کرده و از BIOS خارج شوید.

مرحله 4

کامپیوتر را خاموش کرده و دوشاخه را از منبع تغذیه در قسمت عقب بردارید تا با جدا کردن فیزیکی فن از یک منبع تغذیه، فن غیر قابل دسترسی از طریق BIOS مانند فن کیس را غیرفعال کنید.

مرحله 5

با از بین بردن پیچ هایی که در پشت قاب آن را نگه داشته، قاب کامپیوتر را باز کنید. درب جلوی قاب را به سمت عقب بکشید و از قاب مورد خارج شوید.

مرحله 6

سیم منبع تغذیه فن را از بدنه فن ردیابی کنید تا جایی که به سیم متصل مستقیم از منبع تغذیه یا به پلاگین مادربرد متصل شود.

مرحله 7

فن را از مادربرد یا منبع تغذیه جدا کنید تا از کار بیفتد.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *