دانستنی ها

نحوه بررسی حافظه در مک بوک

نحوه بررسی حافظه در کامپیوتر مک بوک در 5 مرحله

می توانید حافظه را در مک بوک در Activity Monitor بررسی کنید. نمودار میزان حافظه به منظور بررسی حافظه در مک بوک به شما امکان می دهد حافظه خود را بررسی کنید. در اصطلاحات اساس ، اگر نمودار سبز به نظر برسد، حافظه زیادی برای شما باقی مانده است. اگر قرمز به نظر برسد، حافظه شما کم است. زرد یعنی جایی در وسط است.

صرف نظر از میزان حافظه، باید به طور منظم از مک بوک خود در iCloud یا یک درایو سخت خارجی پشتیبان تهیه کنید تا فضای ذخیره سازی را ذخیره کرده و حافظه خود را تازه نگه دارید.

کامپیوتر ها ماشین های فوق العاده قدرتمندی هستند که به شما امکان می دهند از گستردگی اینترنت استفاده کنید و از اسناد گرفته تا فیلم ها و موارد دیگر همه چیز را ایجاد کنید. اما شما فقط اینقدر فضای کار دارید و در یک زمان خاص مجبورید فضای مکینتاش را کاملاً خالی کنید تا فضای بیشتری برای فضای بیشتری ایجاد کنید.

شما باید به طور منظم از کامپیوتر مک بوک خود پشتیبان تهیه کنید و افزودن یک فضای ذخیره سازی مبتنی بر cloud (یا یک هارددیسک خارجی) به آن روال راهی عالی برای اطمینان از عدم استفاده بیش از حد از حافظه خود است که می تواند سرعت شما را کند کند.

بررسی میزان استفاده از حافظه فعلی اولین قدم خوب برای فهمیدن این است که آیا و چه زمانی باید از آن پشتیبان تهیه کنید. در اینجا نحوه فهمیدن اینکه حافظه مک بوک شما در حال حاضر از چه مقدار حافظه استفاده می کند، ابه شرح زیر است.

نحوه بررسی حافظه در مک بوک

  1. Finder را که در قسمت پایین صفحه قرار دارد باز کنید.
  2. در نوار کناری سمت چپ، “Applications” را انتخاب کنید و سپس به پایین اسکرول کنید و پوشه “Utilities” را باز کنید.
  3. بر روی “Activity Monitor” دوبار کلیک کنید.
  4. به بخش “حافظه” بروید که در بالای پنجره Activity Monitor قرار دارد.
  5. به پایین پنجره نگاه کنید تا اطلاعات استفاده از حافظه فعلی خود را ببینید.

رنگ نمودار “فشار حافظه” به شما نشان می دهد که چه مقدار از حافظه موجود خود را استفاده می کنید. رنگ سبز نشان دهنده این است که شما حافظه در دسترس دارید، در حالی که رنگ قرمز به این معنی است که حافظه شما کم شده و مک بوکOS از درایو راه اندازی شما برای حافظه استفاده می کند (در این حالت، اپل به شما پیشنهاد می کند برنامه ها را ترک کنید یا RAM بیشتری نصب کنید). زرد نشان می دهد حافظه در دسترس است، اما مک بوک شما شروع به اجرای فرایندهای مدیریت حافظه می کند.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *