دانستنی ها

تعمیر کارت گرافیک در مرکز خدمات تخصصی ناوک

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ چگونه انجام می شود؟

تعمیر کارت گرافیک یکی از حساس ترین کارهایی است که توسط کارشناسان حرفه ای بایستی انجام شود. کارت گرافیک که به آن جی پی یو (GPU) نیز گفته می شود، یکی از قسمت های مهم سیستم است که با محاسبات بسیار زیاد و دقیق برای رندرینگ یا آماده سازی تصاویر از آن استفاده می شود.از این طریق است که می‌توانید تصویری را بر روی صفحه نمایش خود ببینید.

مد نظر داشته باشید که با بالا رفتن گرافیک، بازی های کامپیوتر، کارت های گرافیک حرفه ای در بازار عرضه شده اند، این کارتها به دلیل عدم سرویس فن، خشک شدن خمیر سیلیکون و پد سیلیکون، گرد و خاک و موارد دیگر که سبب افزایش بیش از حد دمای چیپ شده و پردازنده اصلی کارت گرافیک را دچار مشکل و خرابی می کند.

این موارد سبب ایجاد مشکلاتی مانند عدم نمایش تصویر، خرابی تصویر، عوض شدن رنگ ها و به هم ریختگی رنگ تصاویر و موارد مشابه می شود.

تعمیر کارت گرافیک در مرکز خدمات تخصصی ناوک

توجه داشته باشید که روشهای زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. با اطمینان میتوان گفت بیش از 99 درصد آنها موقتی هستند و مشکل کارت گرفیک پس از مدتی دوباره به حالت قبلی خود بازمی گردد.
برای رفع این موارد، پس از مدتها وبا ایجاد شرایط لازم، روشی تحت عنوان BGA یا ریبال (Reball) پیشنهاد گردید که این روش کاملا تضمینی کارت گرافیک را مانند کارخانه تعمیر می کند، اما استفاده از BGA Machine های آنالوگ و یا قدیمی با ضریب خطای بالا و باعث خرابی برد، خشک شدن برد، و موارد دیگر می شود و به جای تعمیر کارت گرافیک به آن خسارت می زند.
به دلیل حساسیت کارتهای گرافیک، لازم است تا برای تعمیر آن از ابزارهای حرفه ای استفاده شود، مرکز خدمات تخصصی ناوک با بکارگیری از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیراتی و برخورداری از تکنسین های حرفه ای و مجرب این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد تا بتواند مشکل لپ تاپتان برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *