دانستنی ها

سه راه حل برای رفع هشدار باتری سرویس در مک بوک

سه راه حل برای رفع هشدار باتری سرویس در مک بوک

خرابی باتری دلایل زیادی دارد اما فقط چند مورد اصلاح بتن است. بیایید نگاهی به سه مورد بیندازیم.

تنظیم مجدد سیستم کنترل سیستم (SMC)

اگر مک بوک شما با یک باتری قابل جدا شدن نیست، می توانید SMC را دوباره تنظیم کنید. مک بوک  ها از حدود سال 2009 به بعد در این گروه قرار می گیرند و اگر باتری شما در دستگاهی قدیمی از کار افتاده است، به هر حال شما می خواهید یک مک بوک جدید بخرید.

در اینجا مراحل تنظیم مجدد SMC وجود دارد.

  • مک بوک خود را خاموش کنید.
  • آداپتور برق را از رایانه به پریز برق وصل کنید.
  • دکمه های Shift + Control + Option + Power را نگه دارید، سپس آنها را رها کنید.
  •  مک بوک را روشن کنید، سپس منوی وضعیت باتری را بررسی کنید تا ببینید آیا هشدار “Service Battery” از بین رفته است.
  • تنظیم مجدد SMC اغلب کار بزرگی است. حتی در این صورت، ممکن است لازم باشد اقدامات دیگری برای رفع هشدار باتری سرویس در مک بوک خود انجام دهید.

باتری را دوباره کالیبره کنید

این روش ممکن است کمی طول بکشد، اما ارزش آن را دارد که هشدار باتری سرویس را در مک بوک  خود رفع کنید.

در واقع، اپل این موضوع را نیز برای کمک به مراقبت از باتری شما پیشنهاد می کند، گرچه فرکانس آن به تعداد دفعات استفاده از رایانه بستگی دارد.

مرحله ای که باید دنبال کنید:

  • باتری خود را 100 درصد شارژ کنید.
  • وقتی شارژ شد، از مک بوک حدود دو ساعت استفاده کنید در حالی که شارژر هنوز به برق وصل است و روشن است.
  • در این مرحله، شارژر را از برق بکشید و از مک بوک استفاده کنید تا شارژ باتری تمام شود. اخطار کمبود باتری را در منوی “وضعیت باتری” مشاهده خواهید کرد. مک بوک بدون هشدار خواب خواهد گرفت و وقتی این اتفاق افتاد، آن را خاموش کنید.
  • حداقل پنج ساعت صبر کنید و سپس مک بوک  را کاملاً شارژ کنید.

این باید باتری شما را کالیبره کند. حتی در این صورت نیز ممکن است در اینجا شانس زیادی نداشته باشید. یک راه حل دیگر وجود دارد که باید امتحان کنید، اما ممکن است راه حل مورد نظر شما نباشد.

به یک ارائه دهنده خدمات مجاز اپل بروید

اگر نتوانسته اید هشدار باتری سرویس را در مک بوک  خود برطرف کنید و راه حل های ارائه شده ما کمکی نکرده است، رفع این مشکل برای تعمیر است.

دلایل زیادی برای ظاهر شدن هشدار می تواند وجود داشته باشد، مانند خرابی باتری، مشکلات دستگاه هایی که از طریق مک بوک  شارژ می کنید و موارد دیگر.

اگر راه حل های ساده جواب نمی دهد، یک تکنسین Genius Bar اغلب می تواند علت را تشخیص دهد. اگرچه، توجه داشته باشید که در بسیاری از موارد، هشدار به یک دلیل وجود دارد. ممکن است به یک باتری جدید نیاز داشته باشید. اینها می توانند به مبلغ قابل توجهی سه رقمی تبدیل شوند، بنابراین اگر مک بوک  خود را برطرف کردید این مسئله را در برنامه های آینده خود لحاظ کنید.

سخن پایانی

باتری شما قلب تپنده مک بوک شما است، بنابراین سالم نگه داشتن آن بسیار مهم است. در کل، هنگامی که علائم هشدار دهنده را مشاهده کردید، باید تعداد چرخه باتری خود را بررسی کنید. از آنجا می توانید برخی از کارها را خودتان انجام دهید یا مک بوک را نزد یک تکنسین واجد شرایط ببرید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “سه راه حل برای رفع هشدار باتری سرویس در مک بوک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *