دانستنی ها

چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش دوم

نحوه تعمیر صفحه کلید مک بوک

در مقاله چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش اول توضیحاتی در خصوص روش هایی برای رفع مشکل کار نکردن صفحه کلید مک بوک ارائه گردید. در ادامه این مطلب به بحث و بررسی توضیحات کاملتری در این زمینه می پردازیم.

برنامه های نادرست را حذف کنید

همانطور که در بخش “به روزرسانی های از دست رفته” ذکر شد، گاهی اوقات برنامه های شخص ثالث می توانند باعث مشکلاتی در عملکرد مک بوکs ما شوند – مانند صفحه کلید بی پاسخ یا کلیدهای تکراری. آیا متوجه شده اید که مشکلات صفحه کلید شما پس از اخیراً بارگیری یک برنامه جدید در Mac شما شروع شده است؟ بنابراین این ممکن است ریشه مشکل شما باشد.

بهترین راه برای رفع این مشکل حذف برنامه های اخیر و بررسی این مسئله است که آیا خود به خود حل می شود یا خیر. برخلاف برخی از رایانه های رایانه ای، حذف نصب برنامه ها در مک بوک شما بدون درد، ساده و سریع است.

برای حذف برنامه های مشکل ساز:

“Launch Pad” را از فهرست پایین خود باز کنید. مشابه هر آیفون، برنامه مورد نظر برای حذف را پیدا کرده، انتخاب و نگه دارید. سپس تمام برنامه های شما علامت تجاری “jiggle” را انجام می دهند و “x” همراه با برنامه های قابل حذف ظاهر می شود. به سادگی، “x” را انتخاب کنید و همه چیز آماده است!

مطمئن شوید “کلیدهای کند” خاموش است

ممکن است فکر کنید، “کلیدهای Slow” روی زمین چیست؟ ” کلیدهای آهسته در واقع یک ویژگی صفحه کلید اپل است که در منوی تنظیمات شما واقع شده است. این ویژگی باعث می شود كه یك كلید باید بیشتر از حد معمول فشار داده و نگه داشته شود تا كلید در صفحه اصلی ثبت شود. ممکن است بخواهید تأیید کنید که این فعال نشده است.

برای اطمینان از اینکه کلیدهای آهسته فعال نیستند:

ابتدا روی نماد اپل در سمت راست بالای صفحه خود کلیک کنید. “System Preferences” را از فهرست کشویی انتخاب کنید، سپس “Accessibility” را باز کنید. در منوی سمت چپ پیمایش کنید تا «صفحه کلید» را ببینید و آن را انتخاب کنید. سپس باید گزینه Hardware را برای فعال کردن کلیدهای کند در بخش سخت افزار مشاهده کنید.

اگر این مورد بررسی شود، ریشه اصلی مشکل شما بیش از این است. خوشبختانه، این یک رفع بسیار آسان است. فقط علامت این جعبه را بردارید!

برنامه خدمات صفحه کلید را امتحان کنید

برخی از مدل های مک بوک به دلیل مسائلی که احتمالاً با شما بعنوان کاربر ارتباط ندارند، بیش از سایرین مشکلات صفحه کلید را تجربه کرده اند. همانطور که این مشکلات بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند، اپل یک برنامه خدمات صفحه کلید برای رسیدگی و تعمیر صفحه کلیدهای معیوب ایجاد کرد. از طریق این برنامه، صفحه کلیدهای تحت تأثیر توسط اپل بدون هیچ گونه هزینه ای برای شما تعمیر می شوند. پس بهتر است با پشتیبانی شرکت سازنده در ارتباط باشید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *