دانستنی ها

چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش اول

چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک

چه مک بوک پرو داشته باشید، iMac یا اصلاً Mac ندارید، همه می دانند که صفحه کلید نمادین Apple چگونه به نظر می رسد. طراحی مدرن آن باعث چشم نوازی فوق العاده آن می شود. و کلیدهای راحت آن نیز برای بدن دلپذیر هستند. طراحی معروف صفحه کلید اپل فقط برای ظاهر مناسب نیست. این اپل با دقت توسط اپل ایجاد شده است تا تایپ کردن روی بازوها و دستان ما را آسان تر کند. این کلیدهای کم ارتفاع در واقع برای جلوگیری از افزایش بیش از حد مچ دست کاربران ساخته شده اند! و واقعا شگفت انگیز هستند.

اما، این صفحه کلیدهای اپل که به زیبایی طراحی شده اند از مشکلاتی مانند چسبیدن، تکرار یا کار نکردن مستقیم کلیدها مصون نیستند. این موارد می تواند بسیار ناامید کننده باشد – خصوصاً اگر این مسئله را روی صفحه کلید داخلی به عنوان مالک مک بوک تجربه می کنید. اگر با مشکل صفحه کلید مک بوک خود روبرو هستید، حتماً این مطلب را بخوانید. ما در مورد چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک شما در خانه به راحتی توضیح خواهیم داد.

صفحه کلید خود را تمیز کنید

من می دانم که خیلی ساده به نظر می رسد، اما کثیفی و آلودگی خیلی سریع در زیر صفحه کلیدهای مک بوک ما ایجاد می شود. شاید تعجب کنید که یک خرده کامل قرار گرفته چقدر می تواند بر عملکرد صفحه کلید شما تأثیر بگذارد.

خوشبختانه شما برای تمیز کردن صفحه کلید خود نیازی به مهندس بودن و داشتن سابقه فنی ندارید. ما دریافته ایم که هوای فشرده در از بین بردن گرد و غبار و آلودگی ناخواسته که می تواند مقصر مشکلات صفحه کلید شما باشد بسیار م effectiveثر است.

برای تمیز کردن صفحه کلید مک بوک خود:

ابتدا نی موجود در قوطی هوای خود را به نازل وصل کنید. در مرحله بعدی، اپل به شما توصیه می کند که لپ تاپ خود را با زاویه 75 درجه نگه دارید و با استفاده از یک حرکت رفت و برگشت جلو هوا را روی کلیدها بپاشید. با حفظ همان زاویه 75 درجه، مک بوک خود را به راست یا چپ بچرخانید و دوباره اسپری کنید. این کار را تا زمانی که دستگاه خود را از تمام جهات پاشیده اید انجام دهید.

با چرخاندن رایانه، به جای سمپاشی ساده کلیدها در حالی که روی میز یا میز شما نشسته است، به احتمال زیاد هرگونه آوار احتمالی را که به دام افتاده اید، بیرون بریزید.

هوای فشرده در بیشتر خرده فروشی های جعبه بزرگ، معمولاً در بخش الکترونیک آنها فروخته می شود. یک قوطی به احتمال زیاد حدود 5 تا 10 دلار برای شما اجرا می کند. قبل از عجله در بدترین سناریو هنگام داشتن مشکلات صفحه کلید، اکیداً توصیه می کنیم اولین قدم را بردارید.

به روزرسانی های از دست رفته را بررسی کنید

گاهی اوقات یک صفحه کلید بدون پاسخ مک بوک می تواند نتیجه یک به روزرسانی از دست رفته یا حتی یک برنامه اخیراً بارگیری شده باشد که مشکل ساز است. اگر شما چیزی شبیه من هستید، من همیشه به روزرسانی های خود را انجام می دهم. به طور معمول، زیرا وقتی اخطار شروع جدیدترین به روزرسانی را دریافت می کنم، همیشه در وسط چیزی قرار دارم. تا وقتی که در موقعیتی قرار گرفتم که اجازه می دهم مک بوک خود را به روز کنم، متوجه شدم که تعداد زیادی از آنها را از دست داده ام. از دست دادن یا رد شدن از بروزرسانی ها، برای سلامت کلی لپ تاپ های ما بسیار بد است و می تواند منجر به مشکلاتی در عملکرد اساسی دستگاه ما شود – مانند مشکلات صفحه کلید. برای اطمینان از به روز بودن نرم افزار مک بوک خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

برای بررسی به روزرسانی های نرم افزار:

نماد Apple را در منوی سمت چپ بالای صفحه خود انتخاب کنید. در منوی کشویی روی “System Preferences” کلیک کنید، سپس “Software Update” را انتخاب کنید. این منو ممکن است دارای یک اعلان قرمز باشد که شماره ای روی آن است، که نشان دهنده به روزرسانی های از دست رفته نرم افزار است. اگر آماده نصب هستید، “ارتقا دهید” را انتخاب کنید. برای اطمینان از اینکه کامپیوتر شما به طور خودکار به روز می شود، در پایین این منو می توانید کادر “به طور خودکار Mac من را به روز نگه دارید” را علامت بزنید.

در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی در خصوص رفع این مشکل ارائه دهیم. در مقاله چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش دوم می توانید توضیحات کاملتری را مطالعه کنید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “چگونگی تعمیر صفحه کلید مک بوک – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *