دانستنی ها

نحوه تعمیر پورت USB مک بوک

نحوه تعمیر پورت USB مک بوک

USB یک استاندارد اتصال بسیار رایج و بسیار راحت است، اما مشکلات خود را نیز دارد (مانند قرار دادن کابل به روش اشتباه) و گاهی اوقات اشتباه می شود. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بررسی کنید اگر پورت USB در Mac متوقف شود و دلیل آن را ندانید، چه کاری باید انجام دهید. اگر با روش های زیر مشکل پورت یو اس بی مک بوک شما حل نشد، حتما برای تعمیر مک بوک خود به متخصصین تعمیرات مک بوک ما در ناوک سرویس مراجعه نمایید.

اتصال USB به پورت مک بوک را بررسی کنید

ما با کارهای ساده شروع خواهیم کرد. مطمئن شوید که کابل به درستی در پورت قرار گرفته است. آن را بیرون بیاورید و مجدداً در آن قرار دهید تا از اتصال مناسب اطمینان حاصل کنید.

بررسی کنید که در انتهای دیگر اتصال خوبی وجود دارد – آیا کابل Lightning به درستی به آیفون وصل شده است ، microUSB به درستی به هارد دیسک متصل شده است ، و غیره مورد.

از نظر وجود آوارگی در بندری که ممکن است مانع ایجاد شود. یک ضربه سریع بزنید یا از یک قوطی هوای فشرده استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از بیرون زدن با گیره کاغذ صاف شده و غیره استفاده نکنید ، اما یک جوانه نرم و پشمی نباید خوب باشد. همین کار را در انتهای دستگاه نیز امتحان کنید.

راه حل های اساسی

قبل از ورود به عیب یابی ، چند راه حل دیگر برای امتحان کردن.

  • Mac را دوباره راه اندازی کنید
  • دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید (در صورت وجود)

چه مشکلی در پورت USB مک بوک وجود دارد؟

اگر اصول کار نمی کند ، باید محل تقصیر را مشخص کنیم. سعی کنید همان دستگاه / کابل را به یک پورت USB دیگر در همان Mac متصل کنید (با فرض اینکه بیش از یک مورد داشته باشد) ، و به یک پورت USB در Mac یا PC دیگر Windows متصل شوید.

اگر به محض اینکه پورت دیگری را امتحان کردید ، کار کنید ، اولین پورت (احتمالاً) معیوب است: در این صورت ، باید تصمیم بگیرید که آیا بدون آن پورت مدیریت کنید یا آن را ترمیم کنید. اگر این فقط وقتی کار می کنید که به دستگاه دیگری بروید ، احتمالاً با یک مشکل Mac مواجه شده اید. (در هر صورت ، باید برخی از اصلاحات را پایین تر امتحان کنید ، که ممکن است همه چیز را برطرف کند و باید محل مشکل را تأیید کند.)

اگر هر کجا که آن را وصل کنید کار نمی کند ، مشکل احتمالاً از طریق کابل یا دستگاهی است که به Mac وصل می کنید. بعدی را بررسی خواهیم کرد.

آیا کابل ایراد دارد یا دستگاه خراب شده است؟

آزمایش این موارد پیچیده تر است و شما ممکن است لازم باشد اقلامی را از دوستان خود قرض بگیرید یا حتی کمی پول برای لوازم یدکی از آمازون ، اپل یا جاهای دیگر خرج کنید. (اگر این یک مک قابل حمل منطقی است ، می توانید آن را به فروشگاه اپل منتقل کنید و به شما اجازه می دهند یک کابل را قرض بگیرید – و در صورت لزوم در مکان مناسب برای تعمیر قرار خواهید گرفت.)

بررسی کابل USB 

همه چیز را همانطور که بود نگه دارید – همان درگاه ، همان Mac ، همان دستگاه – اما آنها را با یک کابل دیگر متصل کنید. آیا این مشکل را برطرف می کند؟ در این صورت ، تقریباً کابل اول معیوب است و شما فقط باید آن را تعویض کنید (که خوشبختانه بسیار ارزان است).

بررسی دستگاه

اگر کابل مشکلی نداشته باشد – یعنی استفاده از کابل دیگر مشکلی را حل نمی کند – پس باید آزمایش را با دستگاه دیگری در انتها تکرار کنیم. با استفاده از همان درگاه و کابل، لوازم جانبی آیفون، iPad یا USB دیگری را به Mac متصل کنید.

اگر با این کار همه چیز برطرف شد ، دستگاه یا پورت آن مشکلی دارد. اگر این یک USB ارزان قیمت باشد (که هیچ اطلاعات حیاتی در مورد آن وجود ندارد) ، این ممکن است خبر خوبی باشد. اگر تعمیر آیفون از بین نرود و از AppleCare استفاده نکنید، می تواند گران باشد.

همچنین این امکان وجود دارد که دستگاه به سادگی با Mac شما سازگار نباشد یا برای کار با آن به یک به روزرسانی نرم افزار / درایور نیاز داشته باشد ، بنابراین قبل از انجام تعمیرات پرهزینه، این عوامل را بررسی کنید.

SMC را به روز کنید

اگر مشکوک هستید که مشکل Mac شماست، سه مرحله معقول وجود دارد که هر یک از آنها ممکن است مسئله را مرتب کند، قبل از اینکه بخواهید برای پرداخت هزینه تعمیر اقدام کنید، باید آنها را امتحان کنید.

اولین درگاه تماس ما تنظیم مجدد SMC (مخفف System Management Controller) است که بسیار ساده است. سپس NVRAM را بررسی خواهیم کرد، که همچنین سریع است. اما اگر به هر حال قصد به روزرسانی macOS را داشتید، بهتر است ابتدا آن را امتحان کنید.

اگر iMac ، iMac Pro ، Mac Pro یا Mac mini دارید ، این مراحل را برای تنظیم مجدد SMC دنبال کنید:

  •     Mac را خاموش کنید.
  •     سیم برق را از برق بکشید.
  •     15 ثانیه صبر کنید.
  •     سیم برق را دوباره وصل کنید.
  •     5 ثانیه دیگر صبر کنید ، سپس Mac را دوباره روشن کنید.

اما اگر هر نوع Macbook دارید باید این مراحل را دنبال کنید:

MacBook را خاموش و روشن کنید

اطمینان حاصل کنید که MacBook به برق متصل است (یعنی آداپتور برق MagSafe را به منبع تغذیه وصل کنید و آن را به Mac وصل کنید).

کلیدهای (چپ) Shift + Ctrl + Option و دکمه روشن / خاموش را همزمان فشار دهید و آنها را برای چند ثانیه پایین نگه دارید. باید ببینید چراغ روی آداپتور برق تغییر رنگ داده یا چشمک می زند تا نشان دهد SMC دوباره تنظیم شده است.

همه کلیدها و دکمه روشن / خاموش را رها کنید.

دوباره دکمه روشن / خاموش را فشار دهید تا MacBook دوباره روشن شود.

تنظیم مجدد PRAM / NVRAM

همه این کلیدها را نگه دارید: Cmd ، Option (Alt) ، P و R ، و Mac را روشن کنید. نگه داشتن آنها تا زمانی که دوباره Mac را بشنوید. (اپل می گوید بگذارید فقط یکبار دوباره راه اندازی شود؛ ما معمولاً به یک ریبوت دوم گوش می دهیم ، سپس کلیدها را رها می کنیم).

سپس Mac شما ممکن است به طور معمول راه اندازی مجدد شود ، یا ممکن است متوجه شوید که یک نوار پیشرفت ظاهر می شود و قبل از شروع کار Mac پر می شود. در هر صورت، اکنون باید بررسی کنید که آیا مشکل پورت USB برطرف شده است یا خیر.

Mac خود را به روز کنید

به روزرسانی Mac خود به جدیدترین نسخه macOS یک روند ساده و سریع است که به هر حال در اکثر شرایط ایده خوبی است.

به روزرسانی macOS در Mac با استفاده از Mac App Store انجام می شود. بر روی Updates کلیک کرده و هر لیست ذکر شده برای macOS را نصب کنید. اگر هنوز در High Sierra نیستید، می توانید آن را جستجو کرده و طبق معمول نصب کنید. قبل از به روزرسانی حتماً پشتیبان تهیه کنید.

هنگامی که macOS به روز شد و Mac مجدداً راه اندازی شد ، دوباره امتحان کنید و ببینید آیا اوضاع بهتر است.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *