دانستنی ها

نحوه تعمیر پورت USB مک بوک – بخش اول

نحوه تعمیر پورت USB مک بوک

USB یک استاندارد اتصال بسیار رایج و بسیار راحت است، اما مشکلات خود را نیز دارد (مانند قرار دادن کابل به روش اشتباه) و گاهی اوقات اشتباه می شود. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا بررسی کنید اگر پورت USB در Mac متوقف شود و دلیل آن را ندانید، چه کاری باید انجام دهید.

اتصال را بررسی کنید

ما با کارهای ساده شروع خواهیم کرد. مطمئن شوید که کابل به درستی در پورت قرار گرفته است. آن را بیرون بیاورید و مجدداً در آن قرار دهید تا از اتصال مناسب اطمینان حاصل کنید.

بررسی کنید که در انتهای دیگر اتصال خوبی وجود دارد – آیا کابل Lightning به درستی به آیفون وصل شده است ، microUSB به درستی به هارد دیسک متصل شده است ، و غیره مورد.

از نظر وجود آوارگی در بندری که ممکن است مانع ایجاد شود. یک ضربه سریع بزنید یا از یک قوطی هوای فشرده استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از بیرون زدن با گیره کاغذ صاف شده و غیره استفاده نکنید ، اما یک جوانه نرم و پشمی نباید خوب باشد. همین کار را در انتهای دستگاه نیز امتحان کنید.

راه حل های اساسی

قبل از ورود به عیب یابی ، چند راه حل دیگر برای امتحان کردن.

  • Mac را دوباره راه اندازی کنید
  • دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید (در صورت وجود)

چه مشکلی در پورت USB مک وجود دارد؟

اگر اصول کار نمی کند ، باید محل تقصیر را مشخص کنیم. سعی کنید همان دستگاه / کابل را به یک پورت USB دیگر در همان Mac متصل کنید (با فرض اینکه بیش از یک مورد داشته باشد) ، و به یک پورت USB در Mac یا PC دیگر Windows متصل شوید.

اگر به محض اینکه پورت دیگری را امتحان کردید ، کار کنید ، اولین پورت (احتمالاً) معیوب است: در این صورت ، باید تصمیم بگیرید که آیا بدون آن پورت مدیریت کنید یا آن را ترمیم کنید. اگر این فقط وقتی کار می کنید که به دستگاه دیگری بروید ، احتمالاً با یک مشکل Mac مواجه شده اید. (در هر صورت ، باید برخی از اصلاحات را پایین تر امتحان کنید ، که ممکن است همه چیز را برطرف کند و باید محل مشکل را تأیید کند.)

اگر هر کجا که آن را وصل کنید کار نمی کند ، مشکل احتمالاً از طریق کابل یا دستگاهی است که به Mac وصل می کنید. بعدی را بررسی خواهیم کرد.

آیا کابل ایراد دارد یا دستگاه خراب شده است؟

آزمایش این موارد پیچیده تر است و شما ممکن است لازم باشد اقلامی را از دوستان خود قرض بگیرید یا حتی کمی پول برای لوازم یدکی از آمازون ، اپل یا جاهای دیگر خرج کنید. (اگر این یک مک قابل حمل منطقی است ، می توانید آن را به فروشگاه اپل منتقل کنید و به شما اجازه می دهند یک کابل را قرض بگیرید – و در صورت لزوم در مکان مناسب برای تعمیر قرار خواهید گرفت.)

کابل

همه چیز را همانطور که بود نگه دارید – همان درگاه ، همان Mac ، همان دستگاه – اما آنها را با یک کابل دیگر متصل کنید. آیا این مشکل را برطرف می کند؟ در این صورت ، تقریباً کابل اول معیوب است و شما فقط باید آن را تعویض کنید (که خوشبختانه بسیار ارزان است).

دستگاه

اگر کابل مشکلی نداشته باشد – یعنی استفاده از کابل دیگر مشکلی را حل نمی کند – پس باید آزمایش را با دستگاه دیگری در انتها تکرار کنیم. با استفاده از همان درگاه و کابل، لوازم جانبی آیفون، iPad یا USB دیگری را به Mac متصل کنید.

اگر با این کار همه چیز برطرف شد ، دستگاه یا پورت آن مشکلی دارد. اگر این یک USB ارزان قیمت باشد (که هیچ اطلاعات حیاتی در مورد آن وجود ندارد) ، این ممکن است خبر خوبی باشد. اگر تعمیر آیفون از بین نرود و از AppleCare استفاده نکنید، می تواند گران باشد.

همچنین این امکان وجود دارد که دستگاه به سادگی با Mac شما سازگار نباشد یا برای کار با آن به یک به روزرسانی نرم افزار / درایور نیاز داشته باشد ، بنابراین قبل از انجام تعمیرات پرهزینه، این عوامل را بررسی کنید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

2 دیدگاه در “نحوه تعمیر پورت USB مک بوک – بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *