دانستنی ها

چند سوال متداول در خصوص تعمیر لپ تاپ

مشکلات رایج لپ تاپ به همراه راهکار

در این مطلب قصد داریم به چند سوال متداول در خصوص تعمیر لپ تاپ شما عزیزان پاسخ دهیم. برای مشکلات احتمالی که ممکن است در خصوص سیستم خود داشته باشید، این مطلب را بخوانید.

دلیل صدای فن لپ تاپ در چیست؟

به طور حتم برای شما پیش آمده که متوجه صدای بلند فن لپ تاپ خود شوید. دلیل واقعی این مشکل، گیر کردن مواد در لابلای پره هاست. شاید موادی از قبیل ذرات گرد و غبار و … بین پره های فن گیر کرده و عملکرد این قطعه را دچار مشکل کند. البته همیشه فن آسیب ندیده و گاهی استفاده مداوم و طولانی از لپ تاپ سبب صدا دادن این قطعه می گردد. با توجه به نقش اساسی فن در خنک سازی لپ تاپ، پیشنهاد ما به شما این است که هرچه سریع تر به رفع و عیب یابی مشکلات اقدام کنید. تعمیر لپ تاپ در این شرایط، از طریق تعویض فن و گردگیری کامل این قطعه انجام می شود.

دلیل روشن نشدن لپ تاپ چیست؟

خرابی باتری اصلیترین دلیل روشن نشدن لپ تاپ است. شاید باتری شارژ نداشته باشد یا از کار افتاده باشد و مانع از روشن شدن لپ تاپ شود. گاهی سیستم روشن است و صدای فن به گوش می رسد، اماولی نمایشگر تصویری نشان نمی دهد. در این صورت مشخص است که ایراد از صفحه نمایش است و باید نسبت به تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام شود. خرابی دکمه پاور هم ممکن است یکی دیگر از دلایل روشن نشدن لپ تاپ باشد.

لپ تاپ من شارژ نمی شود، مشکل چیست؟

یکی از سوالاتی که برای بسیاری از کاربران پیش می آید، مربوط به شارژ نشدن لپ تاپ است. این مسئله یا به دلیل خرابی باتری است و یا به دلیل معیوب بودن کابل شارژ رخ می دهد. مواردی مانند عوامل نرم افزاری مانند ویروسی شدن هم می تواند در این موضوع تاثیر داشته باشد. در صورتی که لپ تاپ تان شارژ نمی شود، از یک شارژر دیگر استفاده کنید تا مطمئن شوید. به این ترتیب متوجه می شوید که ایراد از کابل شارژ است یا باتری آسیب دیده است.

دلیل این که لپ تاپ من مدام هنگ می کند، چیست؟

هنگ کردن لپ تاپ را به طور حتم تمامی کاربران تجربه کرده اند. این مشکل در مراحل مختلف کار با سیستم و با شدت و ضعف متفاوت ایجاد می شود. در اغلب مواقع این مشکل نرم افزاری است و بسیار نادر است که مثلا باتری یا مادربرد صدمه دیده باشند. معیوب بودن دستگاه های جانب، ویروسی شدن سیستم، نصب نادرست درایورها، مشکلات بایوس اصلی ترین مواردی هستند که باعث هنگ یا قفل شدن لپ تاپ دل و دیگر برندها می شوند. برای تعمیر لپ تاپ dell باید هریک از این مشکلات را برطرف کرد.

امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا در خصوص تعمیر لپ تاپ خود به نتیجه مناسبی برسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.