دانستنی ها

مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5

مقایسه سرفیس پرو 9

از جمله سوالات کاربران، مقایسه سرفیس پرو 9 با دیگر سرفیس‌های ماکروسافت است. چرا که شرکت مایکروسافت در تولید سرفیس پرو 9 بیشتر به وفق خواسته کاربران عمل کرده است. در این نوع از سرفیس می‌توانید هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری این پیشرفت‌ها و تغییرات را شاهد باشید. به همین دلیل می‌توان گفت که سرفیس پرو 9 نظر کاربران را به خوبی جلب کرده است.

از طرفی دیگر نیز سرفیس لپ تاپ 5 را داریم. این محصول مایکروسافت هم نسبت به مدل قبلی خود یعنی سرفیس لپ تاپ 4، با تغییرات مهمی روبرو است. کاربران عقیده دارند سرفیس لپ تاپ 5 کاربردی‌تر و کاربر پسندتر است.  به همین خاطر کاربران به هدف تهیه سرفیس، بین این دو محصول سوالاتی دارند که می‌توانند با مطالعه این مقاله جواب همه سوالات خود را دریافت کنند. این مقاله در وب سایت مرکز تعمیراتی سرفیس ناوک سرویس منتشر می‌شود. هدف از تهیه این مقاله کمک به انتخاب آگاهانه‌ گاربران بین Surface pro 9 و Surface Laptop 5 است.

مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5 و انتخابی آگاهانه

سرفیس‌ها محصولات سخت افزاری شرکت مایکروسافت MicroSoft هستند. این محصولات در انواع مختلف، بر اساس خواسته و نیاز کاربران طراحی و تولید شده‌اند. به همین دلیل هر یک از سرفیس‌ها در انواع مختلف از کاربری‌ و خصوصیت‌های منحصر به فردی برخوردارند. هر کدام از سرفیس‌ها پس از رونمایی در بازار محصولات دیجیتالی، با استقبال پرشور کاربران مواجه شدند.

مقایسه سرفیس پرو 9
مقایسه سرفیس پرو 9

تولید سرفیس‌‌ها از جمله سرفیس پرو 9، با توجه به بررسی نظرات و خواسته کاربران بوده است. شرکت مایکروسافت بر اساس روش‌های متنوعی نظرات و پیشنهاد‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند. در ادامه اطلاعات را در سگمنت‌های مختلف بررسی خواهد کرد. به همین دلیل محصولات بعدی سرفیس را بر اساس توجه به آن اطلاعات مبتنی بر خواسته کاربران تولید می‌کند.

این اعمال تغییرات برای کاربران می‌تواند هم کاربردی باشد و هم دردسرساز. کاربردی از این جهت که می‌توانند از یک سرفیس بهتری برخوردار شوند. دردسرساز بودن این تغییرات به این خاطر است که، دامنه انتخاب را برای کاربران محدود‌تر خواهد کرد. هدف شرکت بزرگ مایکروسافت این است که روز به روز همه انواع سرفیس‌ها کاربر پسند‌تر شوند. به همین منظور این هدف مایکروسافت بر اساس وجود تنوع در سرفیس‌ها، دلیل خوبی است که انتخاب برای کاربران سخت‌تر شود.

در مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5، باید به این نکته توجه داشته باشید که هر دو این سرفیس‌ها بیشتر از تغییر در ساختار نرم افزاری و سخت افزاری، تقویت شده‌اند. این دو سرفیس از سخت‌افزار مشابهی برخوردارند. آنچه که می‌تواند برای مقایسه بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، کارایی و نوع طراحی در این محصولات است. موضوع مهم دیگری که باید کاربران به آن توجه داشته باشند این است که، بهتر است ملاک انتخاب را نوع کاربری از سرفیس قرار دهید. با توجه به این ملاک بهتر می‌توانید کاربردی‌ترین سرفیس را برای خود انتخاب کنید.  

مقایسه انجام تعمیرات بین pro 9 و Surface Laptop 5

در زمینه مقایسه بین این دو سرفیس از نظر اعمال سرویس‌های تعمیراتی، باید گفت که سرفیس لپ تاپ 5 از شرایط بهتری برخوردار است. به این دلیل که قاب سرفیس پرو 9  به تشخیص مهندسین مایکروسافت از اول در کارخانه پلمپ است. پس اعمال فرایند‌های تعمیراتی و دسترسی به قطعات در این نوع از سرفیس بسیار دشوار است. البته ( تکنسین‌های مرکز تعمیرات سرفیس ناوک سرویس ) برای تعمیر سرفیس پرو 9 راه‌کارهای مناسبی را مد نظر قرار خواهند داد.

اما شرایط تعمیر برای سرفیس لپ تاپ 5 آسان‌تر است. در این نوع از تعمیر سرفیس به دلیل وجود قطعات در زیر صفحه کلید، اعمال فرایند‌های تعمیراتی آسان‌تر خواهد کرد. از طرفی دیگر می‌توان به راحتی درب پشتی سرفیس لپ تاپ 5 را با باز کردن پیچ‌ها گشود، که این مورد نیز کار را برای تکنسین ناوک سرویس راحت‌تر خواهد کرد.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه نحوه تعمیرات را باید به سرفیس لپ تاپ 5 اختصاص بدهیم

مقایسه توانمندی در صفحه نمایش بین pro 9 و Surface Laptop 5

شاید شما از جمله کاربرانی باشید که بیشتر از همه برایتان، داشتن یک صفحه نمایش کاربردی با وضوح بیشتر اهمیت دارد. به همین منظور حتما در زمان مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5، بدانید که پرچم pro 9 بالاتر است. اما نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در سرفیس لپ تاپ 5، کاربر در زمینه انتخاب صفحه نمایش قدرت انتخاب بیشتری دارد. چرا که سرفیس لپ تاپ 5 را می‌توانید در دو مدل صفحه نمایش ( 15 اینچی ) و ( 13.5  اینچی ) در بازار محصولات دیجیتالی مشاهده کنید.

ولی همانطور که می‌دانید در بازار محصولات دیجیتالی، صفحه نمایش در سرفیس پرو 9 فقط در مدل 13 اینچی وجود دارد. اما آنچه برای کاربران سرفیس از اهمیت بیشتری برخوردار است، اندازه صفحه نمایش نیست. آنها برایشان کیفیت و وضوع مهم است. به همین خاطر باید گفت کیفیت رزولوشن صفحه نمایش در سرفیس پرو به مراتب نسبت به سرفیس لپ تاپ 5 بالاتر است.

دیگر نکات مهم در خصوص مقایسه بین این دو مدل سرفیس مایکروسافت

در سرفیس پرو 9 نرخ بروز‌رسانی 120 Hz است. اما در لپ تاپ 5 این نرخ نصف است یعنی 60 Hz کاهش پیدا کرده است. به همین دلیل کاربران در پرو 9 راحت‌تر می‌توانند تصاویر را مشاهده کنند. از نظر تراکم پیکسلی نیز سرفیس پرو 9 شرایط بهتری دارد. در پرو 9 این نرخ ( 1920 در 2880 ) بوده اما در لپ تاپ 5 ( 1504 در 2256 ) را به کاربران ارائه می‌دهد. نکته دیگری که حتما برای کاربران مهم است باریک بودم قاب مانیتور در سرفیس پرو 9 است. این برتری نیز می‌تواند صفحه نمایش 13 اینچی پرو 9 را بزرگ‌تر از آنچه که هست نشان دهد.

امکان دارد به دلایل مختلف کاربران سرفیس با خرابی در قسمت صفحه نمایش مواجه شوند. در این خصوص کاربران می­توانند با مراجعه به  مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس، از بهترین شرایط و خدمات تعمیراتی برخوردار شوند. 

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت صفحه نمایش را باید به سرفیس پرو 9 اختصاص بدهیم

مقایسه سرفیس پرو 9
سرفیس لپ تاپ 5

 

مقایسه کیفیت کی بورد بین pro 9 و Surface Laptop 5

صفحه کلید در محصولات هیبریدی مایکروسافت، از جمله اکسسوری‌ها معرفی می‌شوند. همان طور که مشخص است، سرفیس لپ تاپ 5 به تنهایی از یک صفحه کلید برخوردار است. اما سرفیس پرو 9 تب لت دو در یکی است که از کی بورد برخوردار نیست. اما اگر کاربر بخواهد می‌تواند به صورت جداگانه برای pro 9 صفحه کلید تهیه کند. در زمان مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5 از نظر داشتن کیبورد مطلوب، باید امتیاز را به لپ تاپ 5 اختصاص داد.

شاید شما از جمله کاربرانی باشید که به دلیل نوع کاری که با سرفیس انجام می‌دهید، به کی بورد احتیاج داشته باشید. مثلا شاید شما یک برنامه‌نویس باشید. به همین منظور اگر در انتخاب بین این دو سرفیس کیفیت کی برد برای شما اهمیت بالایی دارد، باید بدانید صفحه کلید در لپ تاپ 5 از شرایط بهتری برخوردار است.

به طور کلی صفحه کلید مخصوص سرفیس پرو 9 بسیار از وزن کمی برخوردار است. این موضوع احتمالا برای کاربران خوشایند نیست. صفحه کلید در پرو 9 به دلیل اینکه هیبریدی است، به واسطه کانکتور قابل اتصال است. اما وقتی بیشتر از حد نرمال سبک باشد، حس خوبی به کاربر منتقل نخواهد کرد. مخصوصا برای کاربرانی که باید در زمان بیشتری با کی بورد فعالیت داشته باشند.

دلیل اصلی برتری صفحه کلید لپ تاپ 5

احتمال دارد شما بخواهید سرفیس خود را در زمان استفاده، بر روی پاهای خود قرار دهید. یا حتی آن را بر روی سطحی که با ناهمواری همراه است قرار دهید. در این حالت کاربری از صفحه کلید سرفیس پرو 9 با مشکل روبرو خواهد شد. پس مجبور می‌شوید آن را جدا کنید. اما در طرف مقابل صفحه کلید لپ تاپ 5 را داریم. کیبورد در این نوع از سرفیس استاندارد است. کاربر می‌تواند به راحتی تایپ کند. این کیبورد در هر سطحی شرایط خود را نگه داشته و هیچ نکته منفی برای کاربر نخواهد داشت. البته در سطح بدون ناهموار، استفاده از کیبورد سرفیس لپ تاپ 5 بهتر نیز خواهد بود.

در مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس­، تکنسین­های حرفه­ای فعالیت دارند. کاربران می­توانند در زمان مشاهده خرابی در صفحه کلید سرفیس، رفع خرابی و حل مشکل را به دست تکنسین­های ناوک سرویس بسپارند. در این مرکز تخصصی تعمیراتی، دسترسی به دانش و ابزارهای مدرن میسر خواهد بود. به همین منظور تکنسین­های این مرکز می­توانند در بهترین شرایط بهترین خدمات را به کاربران ارائه دهند.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت صفحه کلید را باید به سرفیس لپ تاپ 5 اختصاص بدهیم

مقایسه سرفیس پرو 9
مقایسه سرفیس پرو 9

مقایسه ایده‌آل بودن وزن بین pro 9 و Surface Laptop 5

متوجه شدید که به طور عادی سرفیس پرو 9 از کی بورد برخوردار نیست. اما کاربر می‌تواند صفحه کلید را به طور جداگانه برای این نوع از سرفیس تهیه کند. در مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس پرو 5 از نظر وزن، این دو بدون داشتن کی بورد از وزن یکسانی برخوردارند. شرایط وزن در این دو مدل سرفیس برابر است با 870 گرم. اما اگر وزن صفحه کلید را هم در این دو مدل سرفیس لحاظ کنیم، در نهایت باید بگوییم از نظر پارامتر وزن، شرایط سرفیس پرو 9 بهتر بوده و از وزن آن سبک‌تر است.

وزن صفحه کلید مخصوص سرفیس پرو 281 گرم است. اما وزن کیبورد سرفیس لپ تاپ برابر است با 400 گرم. اگر بخواهیم مقایسه سرفیس پرو 9 با لپ تاپ دارای صفحه نمایش 13.5 اینچی را مد نظر قرار دهیم، باید بگوییم وضعیت پرو 9 قابل قبول‌تر است. چرا که وزن پرو 9 در حالت اتصال صفحه کلید 1150 گرم خواهد شد و از لپ تاپ 5 که از وزن 1270 برخوردار است سبک‌تر است. هرچند که وزن در هر دو این محصولات بسیار به هم نزدیک است اما، در زمان کاربری همین مقدار کم نیز محسوس خواهد بود.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت وزن را باید به سرفیس پرو 9 اختصاص بدهیم

مقایسه قدرت باتری بین pro 9 و Surface Laptop 5

علاوه بر اهمیت وجود کیفیت در صفحه نمایش، صفحه کلید و دیگر قطعات در این دو نوع مدل سرفیس، بررسی کیفیت باتری نیز از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. به طور کلی محصولات دیجیتالی مانند سرفیس، می­توانند در حالت­های مختلف همراه با کاربر باشند. این محصولات از قابلیت جابجایی برخوردارند. به همین دلیل با کیفیت بودن شرایط تامین نیرو در این دستگاه­ها اهمیت بالایی دارد. در این خصوص و به هدف مقایسه بین سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5، موارد را بررسی کردیم. متوجه شدیم که کاربران سرفیس نسبت به همراهی باتری و کیفیت باتری، از عملکرد سرفیس لپ تاپ 5 رضایت بیشتری دارند.

اگر توجه کرده باشید، در پاراگراف­های بالاتر کیفیت صفحه نمایش بین این دو سرفیس را ارزیابی کردیم. در این خصوص مشخص شد که سرفیس پرو 9 از صفحه نمایش با قابلیت­تری برخوردار است. یعنی کاربران نسبت به سرفیس لپ تاپ 5، در سرفیس پرو 9 صفحات و تصاویر را با وضوح بیشتری مشاهده خواهند کرد. این قابلیت سرفیس پرو 9 در کنار داشتن اهمیت و برتری­های مختلف، دلیل خوبی است که باتری بیشتری را نسبت به سرفیس لپ تاپ 5 مصرف کند. به همین خاطر باید بگوییم از نظر مصرف باتری، سرفیس پرو 9 از شرایط مطوبی برخوردار نیست. یعنی اگر شما از جمله کاربرانی هستید که به دلایل مختلف همواره باید در حال جابجایی باشند، داشتن سرفیس لپ تاپ 5 برایشان می­تواند کاربردی­تر باشد.  

مقایسه باتری سرفیس در برابر دیگر محصولات دیجیتالی

البته این موضوع در زمانی مشخص می­شود که داریم بین سرفیس پرو 9 و سرفیس لپ تاپ 5 مقایسه انجام می­دهیم. اما اگر بخواهیم محصولات سرفیس کمپانی معروف و بزرگ مایکروسافت را با دیگر محصولات دیجیتالی مقایسه کنیم، باید بدانید که از شرایط مناسب­تر و کاربر پسند­تری برخوردارند. مخصوصا در زمینه وجود کیفیت باتری. چرا که کمپانی مایکروسافت در طراحی و ساخت محصولات سرفیس منتهای تلاش و حساسیت را به خرج می‌دهد.

ممکن است در سرفیس با مشکل خرابی باتری مواجه شوید. توجه داشته باشید که خرید باتری­های متفرقه می­تواند آسیب جدی به دستگاه وارد سازد. به همین منظور می­توانید به هدف تهیه باتری اورجینال، به  مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس مراجعه کنید.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت باتری را باید به سرفیس پرو 9 اختصاص بدهیم

مقایسه سرفیس پرو 9
سرفیس لپ تاپ 5

مقایسه قابلیت اسپیکر‌ها بین pro 9 و Surface Laptop 5

واقعیت اینکه اگر بخواهیم در بین این دو نوع تعمیر سرفیس کیفیت اسپیکرها را مقایسه کنیم، کار سختی در پیش نخواهیم داشت. در این خصوص باید گفت که هر دو از شرایط نزدیک به هم برخوردارند. چرا که مایکروسافت کاربردی بودن و کسب رضایت کاربران را در اولویت فعالیت­های خود قرار می­دهد. به همین منظور در رابطه با سنجش و مقایسه سرفیس پرو 9 از نظرکیفیت اسپیکر با سرفیس لپ تاپ 5، باید شرایط را هماهنگ معرفی کرد. هر دو این سرفیس­ها از اسپیکر بسیار عالی برخوردار بوده و می­توانند نیاز­های کاربر را فراهم کنند. اما این وسط موضوعی وجود دارد که شاید کمی در اعلام نتیجه موثر باشد.

وقتی از کاربران به هدف نظرسنجی بین کیفیت اسپیکر سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5 اطلاعات را جمع‌آوری کردیم، کف ترازو چیز دیگری را نشان داد. بر اساس نظر کاربران، اسپیکر سرفیس لپ تاپ 5 از قدرت و شرایط بهتری برخوردار است. به این دلیل که می­تواند در تفکیک صدا قوی­تر و با کیفیت‌­تر اقدام کند. از طرف دیگر اسپیکر در سرفیس لپ تاپ 5 دارای بیس BASS کاربردی­تر و فوق­ العاده‌­تری است.

هر گاه با خرابی در صدای سرفیس مواجه شدید، می­توانید به راحتی شرایط عیب یابی و رفع مشکل اسپیکر سرفیس را به  مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس بسپارید. در این مرکز تخصصی بهترین خدمات و سرویس­های تعمیراتی به کاربران ارائه می­شود. حتی در مواقع لزوم اسپیکر سرفیس با نمونه اصل تعویض خواهد شد.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت اسپیکر بر اساس نظر کاربران را باید به سرفیس لپ تاپ 5 اختصاص بدهیم

مقایسه راحتی تاچ پد بین pro 9 و Surface Laptop 5

در محصولات دیجیتالی مانند سرفیس لپ تاپ 5 و سرفیس پرو 9، استفاده از تاچ پد به عنوان یکی از قطعات بسیار کاربردی معرفی می­شود. یک تاچ پد کاربردی و خوب می­تواند جایگزین مناسبی برای ماوس باشد. روان بودن یکی از فاکتور­های مهم در تاچ پد است. چرا که باید بتواند بی­معطلی دستورات کاربر را اجرا کرده با کاربر همراهی خوبی داشته باشد. در هر دو محصول سرفیس پرو 9 و سرفیس لپ تاپ 5، کمپانی مایکروسافت از تاچ پد خوب و روانی استفاده کرده است. ولی اگر بخواهیم دقیق­تر به این دو محصول توجه داشته باشیم، می­بینیم که تاچ پد در سرفیس لپ تاپ از مساحت بیشتری نسبت به تاچ پد سرفیس پرو 9 برخوردار است. حالا اگر بخواهیم جواب مقایسه را بر اساس نظر کاربران مشخص کنیم، باید بگوییم تاچ پد موجود در سرفیس لپ تاپ 5 بیشتر توانست رضایت کاربران را به خود جلب نماید.

چرا که داشتن مساحت بیشتر در تاچ پد، شرایط کاربری مطلوب­تری را برای کاربران به دنبال خواهد داشت. این موضوع را مایکروسافت در سرفیس لپ تاپ 5 رعایت کرده است. مخصوصا زمانی که کاربر در حال جابجایی است. یک تاچ پد وسیع­تر می­تواند برای کاربران بهتر و از عملکرد بیشتری برخوردار باشد. شاید بتوان یکی از دلایلی که سرفیس لپ تاپ 5 برای کاربران پر جنب و جوش مناسب­تر است را، همین داشتن تاچ پد بزرگ­تر دانست.

بهترین شرایط تعمیر تاچ پد در انواع سرفیس

تاچ پد می­تواند به دلایل مختلف با آسیب­های مختلفی مواجه شود. مانند ضرب­دیدگی، نفوذ رطوبت و غیره. کاربران می­توانند در شرایط مشاهده هرگونه خرابی در تاچ پد سرفیس، مراتب رفع خرابی را از طریق مراجعه به مرکز تخصصی تعمیراتی ناوک سرویس دنبال نمایند. تکنسین­های تعمیرات سرفیس ناوک سرویس، توانایی رفع خرابی همه نوع مشکل در سرفییس را بر اساس کاربری از ابزار­های مدرن خواهند داشت.

در هر حال باید به هدف تعیین کیفیت در تاچ پد و مقایسه سرفیس لپ تاپ 5 با سرفیس پرو 9، سرفیس لپ تاپ 5 را برنده اعلام کرد.

مقایسه سرفیس پرو 9
Surface Laptop

مقایسه طراحی محصول بین pro 9 و Surface Laptop 5

به طور کلی همه سرفیس­های کمپانی مایکروسافت از وجهه و ظاهر زیبا و جذابی برخوردارند. این همان هدف مایکروسافت است. به همین خاطر در همه محصولات سرفیس خود اعم از سرفیس پرو 9 و سرفیس لپ تاپ 5، در زمینه ظاهری و کاربردی بهترین شرایط را لحاظ کرده است. یعنی هم در سخت افزار، هم در نرم افزار و هم در طراحی نمای ظاهری این محصولات، کاربر بهترین شرایط را مشاهده و بهترین کاربری را تجربه خواهد کرد. شاید بتوان گفت یکی از دلایلی که پس از رونمایی از محصولات سرفیس، شوک مهمی به بازار محصولات دیجیتالی وارد شد همین موضوع باشد.

شرایط طراحی در Surface Laptop 5

اصولا محصولات سرفیس مایکروسافت از یک شرایط کلاسیک و طراحی منحصر به فردی برخوردارند. به همین دلیل در مقایسه سرفیس پرو 9 با دیگر انواع سرفیس، شاید شرایط انتخاب کمی سخت به نظر برسد. اما اگر بخواهیم در این زمینه سرفیس لپ تاپ 5  را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم، این نوع سرفیس از یک طراحی ساده اما بسیار سبکی برخوردار است. با توجه به اینکه محصولات سرفیس برای کاربرانی مناسب است که مدام در حال جابجایی هستند، داشتن فاکتور سبک بودن می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب کاربر باشد. سرفیس لپ تاپ 5  از بدنه‌ای تمام فلزی برخوردار است.

بیشترین فلز موجود در سرفیس لپ تاپ 5 آلومینیوم است. وقتی به ظاهر سرفیس لپ تاپ 5  نگاه می‌کنید، نمی‌توانید لولاهای این دستگاه را به راحتی پیدا کنید. بیشتر که به ظاهر این محصول دقت می‌کنید، می‌بینید که بر روی این دستگاه هیچ شیاری به هدف وجود اسپیکر مشاهده نمی‌شود. این شرایط می‌تواند شکیل بودن و منحصر بودن این نوع سرفیس را معرفی کند.

وقتی که نسبت به باز کردن درب سرفیس لپ تاپ 5 اقدام می‌کنید، می‌بینید که بیشتر از 140 درجه نمی‌توانید آن را بگشایید. شاید این نکته کمی برای کاربران آزاردهنده باشد. اما باید بدانید عدم باز شدن و عدم داشتن انعطاف بیشتر در درب این نوع از لپ تاپ، نباید موضوع مهمی در برابر دیگر نکات مثبت آن باشد.

شرایط طراحی در Surface pro 9

اما بریم سراغ سرفیس پرو 9. این تبلت هیبریدی ماکروسافت از خصوصیت­های منحصر به فردی برخوردار است. ویژگی­هایی در این سرفیس وجود دارد که در سرفیس لپ تاپ 5 آن را نخواهید دید. این محصول و این تبلت هیبریدی ویندوزی از شرایط حمل و نقل بسیار کاربر پسندی برخوردار خواهد بود. دلیل داشتن این فاکتور بسیار کاربردی، به دلیل داشتن وزن کم در سرفیس پرو 9 است.

کاربران می‌توانند در زمینه استفاده از صفحه کلید یا استفاده نکردن از کیبورد در این نوع سرفیس، تصمیم گیری کنند. به دلیل اینکه کیبورد سرفیس پرو 9، از قابلیت جدا شدن برخوردار است. کاربران می‌توانند در زمان خرید از ­فروشگاه­های معتبر مانند مرکز تخصصی تعمیرات سرفیس ناوک سرویس، به صورت جداگانه کیبورد مخصوص مگنتی سرفیس پرو 9 را تهیه نمایند. همانطور که قبلا گفتیم، در تمام محصولات سرفیس شرایط زیبایی و استفاده از طراحی‌های منحصر به فرد رعایت می‌شود. این شرایط برای سرفیس پرو 9 نیز وجود دارد. اما اگر سرفیس پرو 9 را در کنار سرفیس لپ تاپ 5 قرار دهیم، در یک نگاه چشم مخاطب مجذوب زیبایی و برتری از نظر طراحی سرفیس لپ تاپ 5 خواهد شد.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت طراحی بر اساس نظر کاربران را باید به سرفیس لپ تاپ 5 اختصاص بدهیم

مقایسه سرفیس پرو 9
Surface Laptop

مقایسه تناسب حجم بین pro 9 و Surface Laptop 5

همانطور که مشخص است طرفداران محصولات سرفیس مایکروسافت، از جمله کاربران مشکل پسند هستند. این نوع کاربران به دنبال محصولات دیجیتالی با کیفیت و خاص خواهند بود. از این روی به سرفیس­های مایکروسافت علاقمند شدند. چرا که در این محصولات کمپانی مایکروسافت به همه جوانب محصول، به بهترین نحو برخورد کرده است. یعنی در انواع سرفیس­های مایکروسافت شما هم از نظر سخت افزار و هم از نظر نرم افزار، بهترین نوع ساخت و ارائه را مشاهده و تجربه خواهید کرد. یکی از مواردی که می­تواند در کنار طراحی، وزن و قابلیت­های دیگر بسیار مهم باشد، نحوه تناسب حجم سرفیس است.

یعنی کاربر بتواند به راحتی محصول را جابجا کند. بتواند به راحتی با فیزیک و جثه سرفیس هماهنگ شود. در این خصوص می­توان به استفاده از کیف­های مخصوص سرفیس و لپ تاپ اشاره کرد. در مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5،  شرایط بهترین متعلق است به سرفیس سرفیس پرو 9. به این دلیل که می‌­توانید آن را در همه نوع کیف­‌های استاندارد قرار دهید و مشکلی برای کاربر نخواهد داشت. البته سرفیس لپ تاپ 5 در مدل 13 اینچی نیز از شرایط مطلوبی برخوردار است. اما اگر بخواهیم برای این پارامتر یگی از این مدل سرفیس­ها را منتخب اعلام کنیم، شرایط سرفیس سرفیس پرو 9 را می­تواند بهتر باشد. به این دلیل که در جایگاه یک تبلت هیبریدی، از حاشیه­های باریک­تر و از تناسب حجم مطلوب­تری برخوردار است.

در نهایت باید گفت که امتیاز بهتر برای مقایسه کیفیت طراحی بر اساس نظر کاربران را باید به سرفیس پرو 9  اختصاص بدهیم

نتیجه گیری

در آخر با توجه به مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5، متوجه شدیم که بیشتر موارد به نفع سرفیس لپ تاپ 5 خواهد بود. اگر شما به عنوان یکی از کاربران و طرفداران محصولات و برند مایکروسافت قصد خرید سرفیس دارید، می­‌توانید با توجه دقیق به نکات این مقاله، بهترین انتخاب را داشته باشید. این نکات از همان مهم­ترین نکات مورد توجه خریدارن انواع سرفیس‌های مایکروسافت است. همان مواردی که در بازار فروش محصولات دیجیتالی، خریداران به آن توجه داشته­‌اند. این موارد همان­ سوالاتی است که مشتریان زمان حضور در مرکز تخصصی سرفیس ناوک سرویس از کارشناسان ناوک پرسیده­اند. به همین منظور مشاهده کردید که در خصوص بیشتر موارد سرفیس لپ تاپ امتیاز بیشتری را کسب نمود.

اگر برای شما کاربر سرفیس نحوه انجام تعمیرات، کیفیت کی بورد، قابلیت اسپیکر‌ها، تاچ پد و زیبایی و شکیل بودن محصول مهم است، بهترین انتخاب سرفیس لپ تاپ 5 است. اما اگر اولویت انتخاب و خرید برای شما داشتن وضوح بالا و صفحه نمایش با کیفیت، ایده‌آل بودن وزن، داشتن باتری­های پر قدرت و وجود تناسب حجم مهم است، به شما انتخاب و خرید سرفیس پرو 9 را پیشنهاد می­دهیم.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۱ رای
بازگشت به لیست

3 دیدگاه در “مقایسه سرفیس پرو 9 با سرفیس لپ تاپ 5

 1. پیام گفت:

  بسیار عالی و کاربردی.
  ممنونم.

 2. هومن گفت:

  ممنون از بررسی دقیق و کاربردیتون.

 3. پگاه گفت:

  تشکر از تحلیل کاملتون. تصمیم گیری رو راحت کردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *