لپ تاپ

چگونه لپ تاپ را با پاوربانک شارژ کنیم؟

چگونه لپ تاپ را با پاوربانک شارژ کنیم؟

قبل از اینکه لپ تاپ را با پاوربانک شارژ کنید، باید از جریان یا ولتاژ خروجی پاور بانک اطلاع داشته باشید. بیشترپاور بانک‌هایی که برای شارژ انواع گوشی‌های موبایل و تبلت و گجت‌ها تهیه شده‌اند از جریان و ولتاژ خروجی پایینی برخوردار می باشند. اگرچه ولتاژ خروجی این پاور بانک‌ها برای موبایل‌ و تبلت‌ مناسب است ولی یک لپ تاپ را نمی‌توان از آن طریق شارژ کرد.

چگونه لپ تاپ را با پاوربانک شارژ کنیم؟

به منظور شارژ لپ تاپ از طریق پاور بانک بایستی  به تهیه پاور بانکی اقدام نمایید که جریان و ولتاژ خروجی بالایی داشته باشد. ولتاژ خروجی‌ که این پاور بانک‌ ها دارند، می‌تواند برای شارژ لپ تاپ شما خوب باشد. پس در زمان خرید پاور بانک لازم است دقت کنید که پاور بانکی که می‌خرید دارای ولتاژ خروجی بالایی باشد.

به طور معمول پاور بانک‌هایی که ولتاژ خروجی بالایی دارند برای شارژ کردن لپ تاپ‌ها طراحی می‌شوند ولی از آن‌ ها برای شارژ تبلت و موبایل و دوربین و گجت‌ها نیز استفادهمی شود. برای این منظور شرکتهای سازنده پورت‌های خروجی متفاوتی بر روی پاور بانک‌ها تعبیه می‌کنند که شما می‌توانید از پورت‌هایی که خروجی ولتاژ کمتری دارند برای شارژ موبایل و تبلت و … استفاده کنید و از پورت‌های با ولتاژ خروجی بالاتر، برای شارژ لپ تاپ استفاده کنید.

برای شارژ کردن لپ تاپ خود با استفاده از پاور بانک بهتر است از پورت استاندارد ای سی AC پاور بانک استفاده شود. پاور بانک‌هایی که برای شارژ لپ تاپ سراحی شده اند، یک خروجی استاندارد ای سی دی سی AC/DC دارند که عمل شارژ لپ تاپ را تسهیل می بخشد.در این پاور بانک‌ها  سوکت ای سی AC Socket یا پورت ای سی وجود دارد که مخصوص شارژ لپ تاپ ساخته شده است.

برای شارژ لپ تاپ‌های اپل بایستی از یک تبدیل مک روی پاور بانک استفاده شود یا اینکه از پاور بانک های هایپر جویس HyperJuice استفاده کنید. این پاور بانک‌ها دارای خروجی یو اس بی سی USB Type C بوده که برای شارژ مک بوک‌ها مناسب هستند.

برای شارژ لپ تاپ با استفاده از پاور بانک می توانید از یک رابط آداپتوری نیز استفاده نمایید. در ابتدا باید به نوع لپ تاپ و شارژر لپ تاپ دقت نموده سپس نسبت به خرید یک رابط آداپتوری اقدام کنید. کاری که رابط آداپتوری انجام میدهد، این است که یک طرف آن به خروجی پاور بانک و طرف دیگر آن به ورودی شارژ لپ تاپ موصل می گردد و این گونه پاور بانک و لپ تاپ به هم وصل می شوند. بدین صورت می توانید از پاور بانک برای شارژ لپ تاپ استفاده نمایید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *