فناوری

پاور ماینر و نحوه عملکرد آن

پاور ماینر

پاور ماینر (Asic) اصطلاحی است که برای دستگاه‌های استخراج رمزارزها بکار می رود و درحال حاضر این دستگاه‌ها از تنوع بالایی برخوردار می باشند.

در سراسر جهان افرادی که به در زمینه استخراج رمزارزها از قبیل بیت‌کوین یا دیگر ارزهای رمزنگاری شده فعالیت می کنند، ماینر می‌گویند و آن‌ها تلاش می‌کنند با استفاده از ابزارهای متنوع استخراج به تعداد بیشتری از رمزارزهای استخراج نشده دست یابند. تا با فروش آنها به سود و درآمدزایی برسند.

پاور ماینر و نحوه عملکرد آن

از این دستگاه برای تامین ولتاژ مورد نیاز برای راه اندازی ماینر استفاده می کنند. در حال حاضر بیشترین علائم خرابی این دستگاه مربوط به طبقه دوم آن است. چنانچه پاور با دستگاه ماینر هماهنگی نداشته باشند پاور ماینر و هش برد آسیب می بینند. در نتیجه لازم است در هنگام خریداری این دستگاه به میزان توان آن که متشکل از ولتاژ و جریان مورد نیاز دستگاه است، دقت نمایید.

در کل ماینینگ فرآیند تأیید تراکنش‌های رمزارزها و ثبت آن ها در دفتر کل توزیع استخراج می باشد. این فرآیند به غیرمتمرکز سازی شبکه رمزارزها و افزایش امنیت شبکه کمک می‌کند و در اخر رمزارز جدید ایجاد می شود.

این دستگاه از سه قسمت تشکیل شده است که شامل پاور ماینر، کنترل برد ماینر و هش برد ماینر می باشد.

علائم خرابی پاور ماینر

در این مطلب قصد داریم شما را با علایم خرابی آن آشنا سازیم تا در صورت مشاهده آن ها نسبت به تعمیر پاور ماینر اقدام کنید.

  • روشن نشدن دستگاه
  • روشن شدن و خاموش شدن مکرر
  • خاموش شدن ماینر در چند دقیقه

اگر موارد ذکر شده برای دستگاه شما اتفاق افتاده است، باید بدانید که جز علائم خرابی آن بوده و برای اطمینان لازم است که پاور دستگاه را با دستگاه سالم تعویض نمایید. در صورت هر گونه سوال نیز می توانید با مرکز خدمات تخصصی ناوک تماس بگیرید.

امتیاز به این مطلب

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۲ رای
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *